Profil uživatele
Luxury Merino ČR
Prodávající
Mladá Boleslav
Registrace: 17.1.2018

O MĚ

Už od narození jsem byla obklopena jehlicemi, háčkem a vlnou. Maminka pletla a já při tom vyrůstala. Jsem velmi kreativní, tvořivá a vlna Merino mě doslova okouzlila. Pletu a háčkuji pomocí xxl jehlic, xxl háčku a rukou

O VÝROBCÍCH MERINO

Veškeré výrobky z vlny Merino jsou 100% přírodní a připraveny pro každého HANDMADE na zakázku. Díky tomu jsou jedinečné. Výrobky jsou určeny pro všechny (děti, ženy, muže, do bytu, ale i pro zvířátka). Jsou pro ty, kteří mají rádi luxus, styl, jedinečnost a nadčasovost.

Vyrobit cokoli z Merino vlny netrvá dlouho. Každopádně záleží na množství objednávek a naskladnění vlny.

pokud je vlna dané barvy naskladněna, tak jsou výrobky odeslány do 10 dnů .

pokud není vlna dané barvy naskladněna, tak se musí objednávat u dodavatele. Pokud má dodavatel naskladněno, tak jsou výrobky odeslány do 20 dnů.

pokud dodavatel naskladněno nemá, tak se musí vlna vyrobit a výrobky jsou odeslány do 30 dnů.

Při delším dodání výrobku budete informováničí než tradiční vlna. Neškrábe a každý ocení její jemnost.

Výrobky byly testovány ve všech ročních obdobích. Ať už v létě u moře, kde bývají i noci chladnější a deka z Merina příjemně zahřeje, tak v zimě na horách, kde mráz Vaším uším nedá pokoj.

Výrobky prošly deštěm i sněhem. Nejsou samozřejmě nepromokavé, ale vlna vodu i chlad propouští minimálně. poté stačí dát na suché místo a nechat oschnout.

O VLNĚ MERINO (O OVEČCE)

Merino je plemeno ovcí, které má husté a kudrnaté rouno, které vytváří bohatou, pohodlnou a odolnou vlnu.

Ovčí vlna Merino pochází z horských ovcí původně žijících ve Španělsku odkud se rozšířily postupně do celého světa. Ovčí rouno se výborně přizpůsobilo náročným klimatickým podmínkám chladnějšího a vlhkého prostředí. Ve srovnání s běžnou vlnou je hedvábně jemná (nekouše), má výborné izolační vlastnosti a je prodyšná.

Produkce Merino vlny je šetrná k životnímu prostředí, pochází z obnovitelných zdrojů a je biologicky rozložitelná. Nejkvalitnější produkce Merino vlny pochází v současné době z Nového Zélandu a Austrálie.

Výrobky z ovčí vlny obsahují množství lanolínu. Chrání ho tak před znečištěním bakteriemi a jinými mikroorganismy, čímž se výrazně podílí na jeho regeneraci označované často jako samočisticí efekt vlny. Lanolín má uklidňující účinky na pokožku, zjemňuje ji a působí protizánětlivě. Proto se lanolín hojně používá v kosmetice. Lanolín účinkuje i přes pokožku a tak snižuje revmatické bolesti, uklidňuje celé tělo.

Merino je 3x tenčí než tradiční vlna. Neškrábe a každý ocení její jemnost.

Je velmi teplá. Snadno reguluje proudění vzduchu a teplotu. Díky tomu je ideální pro přikrývku a oděv do studeného počasí.

  • každá ovce Merino vyrobí za rok cca 5500 km vlákniny
  • ovce se začaly chovat asi před 11 tisíci lety
  • první ovce druhu Merino byla vyšlechtěna kolem roku 1700 ve Španělsku právě pro produkci vlny
  • ovce se dožívají 10-12 let
  • vlna se stříhá jednou nebo dvakrát do roka
  • celistvé ostříhané vlně před zpracováním se říká rouno
  • vlna je téměř nemačkavá

VLASNOSTI

ANTIBAKTERIÁLNÍ. Merino vlna má přirozenou schopnost vydržet dlouhou dobu bez zápachu. Díky jedinečnému složení vlněného vlákna, obsahu 90% proteinu Keratin, není vlna vhodná pro život bakterií a virů. Eliminuje bakterie, roztoče aj. mikroorganismy. Dnes nejsou známy žádné alergické reakce na vlnu

SAMOČISTÍCÍ. Vlněné vlákno má členitou, vřetenovitou strukturu a vnějšek je tvořen pletivem ze šupin. Vlnu při dlouhodobém nošení stačí pouze "přes noc" vyvětrat nebo lehce vymáchat ve vodě a lze nosit dále.

PRODYŠNOST. Každé jednotlivé Merino vlákno dýchá skrze svoji vnitřní strukturu, což syntetická vlákna nedovedou.

IZOLUJE. Funguje jako přírodní termostat. Merino vlna používá absorpční a vydávající proces a efektivněji tak udrží vaši stálou teplotu.

OHNIVZDORNOST. Voda a protein dodávají vlně přirozenou odolnost vůči žáru a otevřenému ohni. Vlna hoří při daleko vyšších teplotách než syntetické materiály.

VODĚODPUDIVOST. Kapky deště mají tendenci po Merinu stékat (podobné jako nano-efekt) díky obsahu lanolinu a struktuře vlákna, takže nepromoknete snadno. (Pozor! Tyto vlastnosti je třeba správnou údržbou "obnovovat" - používejte prací prostředky na vlnu!)

UV FAKTOR. Má přirozený sluneční faktor.

Způsob dopravy
Česká pošta, Osobní odběr (Mladá Boleslav)
Komentáře
Vložení komentáře: Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Žádný záznam v blogu.
Fler Boxy
Žádný veřejný FlerBox.
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Top nominace
Uživatel nevytvořil žádnou Top nominaci.
Fotogalerie
Žádná fotografie ve Fler fotogalerii.
 
Novinky
Žádné aktuální informace.
Zboží
Načítá se zboží ...
Oblíbení uživatelé
Žádní oblíbení uživatelé.
Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.