Milí zákazníci, pre veľkú časovú a pracovnú vyťaženosť nateraz neprijímame nové objednávky na želanie,dostupné sú pre vás vecičky v galérii. Najbližšie voľné termíny na výrobu máme až na prelome mája/júna.... více »
Profil uživatele
magaela
Prodávající
Dubnica nad Váhom
Registrace: 9.11.2012

Vítame Vás vo svete plnom fantázie, snov a splnených prianí...

...sme Michaela a Roman. Snívajúc svoj sen, oddane deň čo deň sa venujeme tvorbe menom Magaela...

...pri tvorení kúskov, zatváram oči a otváram srdce...

....občas sa mi stane, že príde nápad a celú noc nespím...

Pokojne sa usaďte a nechajte sa unášať svetom plným fantázie...


Foto:  Horen photography, Bibiana Ruzickova photography

S láskou,

Vaša Magaela/Michaela

 

O NÁS 

Na začátku byla chuť tvořit a vyplnit volný čas vedle školy. Začalo to fimom, pokračovalo ručně šitými náušnicemi a dnes je Magaela hlavně o květinových doplňcích. První čelenku jsem si udělala pro sebe, dnes tvoříme pro lidi.

Magaela je slovenská handmade značka která vznikla v roce 2013. Dílničky sídlí kousek od slovenských hranic v Rakousku. Věnujeme se tvorbě květinových doplňků na každodenní nošení nebo speciální příležitosti jako jsou plesy, stužkové či svatby. V našem portfoliu najdete čelenky, věnečky, sponky, brože, pásky, klipy na boty, náhrdelníky, náušnice a mnoho dalšího. Pro nevěsty vyrábíme kytice, vlasové doplňky, opasky, ... pro ženichy a svatebčany pírka, pro družičky náramky a myslíme i na domácích mazlíčků, pro které na požádání provedeme i květinové obojky.

Při tvorbě zavíráme oči a otevíráme srdce. Věříme, že v každé ženě se skrývá víla. Materiál, který používáme je z celého světa, záleží nám na jeho kvalitě a autentičnosti. Chceme, aby byly naše výrobky k nerozeznání od živých, proto ve velké míře používáme i přírodní materiál, čímž se rozlišujeme od konkurence. Kvítky si často sami upravujeme a barvíme. Zdrojem naší inspirace je příroda, folklór a tradice.

Některé výrobky jsou takové oblíbené, že vznikly několikrát a mají majitelů po celém světě, jiné jsou jen v omezeném počtu, ale máme i originály, jejichž majitelka si může být jistá, že vlastní jen jeden jediný kus na světě. Kromě toho mnoho tvoříme na přání. Nevěsta nás osloví, že má takovou a takovou kytici a chce k ní přizpůsobit ostatní doplňky a my jí rádi vyhovíme. Často tvoříme doplňky z konkrétních kvítků, přizpůsobujeme naše výrobky k šatům či výzdobě, plníme na požádání tajné sny. Stačí nám jen napsat. Představu zkonzultujeme, věci vyrobíme a pošleme foto na zhodnocení. Důležité pro nás je, aby byl zákazník maximálně spokojený. Pokud je, dohodneme platbu a doručení.

Výrobky si fotíme sami. První produktové fotky byly velmi směšné, ale koupili jsme kvalitní foťák, moudré knihy a postupně se zdokonalujeme. Tak ve focení, jakož i ve všem ostatním, protože Magaela je io neustálém procesu. Kromě toho spolupracujeme i s mnoha fotografy, vizážisty, blogery či módními návrháři, kteří nás poctili svým zájmům. Nejraději však máme fotky našich spokojených zákaznic, o které se s námi podělí.

Dílničku společně založila Michaela a Roman. Dnes má šest členů. Roman se stará o administrativu, ve volném čase odpočívá při bicích, Miška je vedoucí dílny a nejraději tvoří výrobky, které jsou podle ní odrazem toho, co viděla v přírodě. Nejraději má turistické procházky s manželem a se svým psem, z nichž si vždy přinese spoustu mechu, větviček a jiného materiálu. Tvoří i další dvě krásky, které jsou důkazem toho, že i tetování a piercingem sluší květiny - Baja a Laura. O komunikaci se zahraničními zákazníky se stará Zuzka, Nika je PR manager dílničky. V dílničce se pracuje každý pracovní den od 8.00-17.00 hodin, komunikace se zákazníkem probíhá 7 dní v týdnu i ve večerních hodinách. Velmi rádi vám vždy odpovíme na vaše otázky, stačí nám jen nechat zprávu.

Pokud bychom hovořili o vizích dílny Magaela, tou hlavní je především nezůstat na jednom místě ale neustále se zdokonalovat a přinášet něco, co potěší srdce našich zákazníků. Chceme ukázat všem ženám, že v nich spí víla, kterou mohou probudit ... a to v každém věku, bez ohledu na rozdíly.

Za team Magaela, Michaela

 

Způsob dopravy
Zásilky posílám nejpozději do sedmi pracovních dnů od přijetí platby na účet. Všechny balíčky k vám cestují jako doporučený dopis 1. třídou, pečlivě zabalené v krabičkách. V případě, že Vám doručení spěchá, informujte mne o tom prosím správou, nebo v poznámce k objednávce. Na požádání vám mohu poskytnout i podací číslo zásilky, abyste mohli sledovat, kde váš balíček právě je. Gramáž při výrobcích je včetně váhy balíčku (170g), v k kterém k vám výrobek pojede :)
Obchodní podmínky

Tieto všeobecné obchodné podmienky upravujú práva a povinnosti zmluvných strán vyplývajúce z kúpnej zmluvy uzatvorenej medzi predávajúcim:

Magaela

Sme platci DPH!

Zapísaná v živnostenskom registri Dubnica nad Váhom
(ďalej len "predávajúci")

a kupujúcim, ktorej predmetom je kúpa a predaj tovaru na internetovej stránke elektronického obchodu www.fler.cz/magaela

Kupujúci odoslaním objednávky predávajúcemu súhlasí s tým, že tieto všeobecné obchodné podmienky sa budú vzťahovať na kúpnu zmluvu, uzavretú v e-shope portálu Fler.cz (ďalej „kúpna zmluva“).


2. Spôsob uzatvárania kúpnej zmluvy


Kupujúci zašle návrh na uzatvorenie kúpnej zmluvy predávajúcemu odoslaním objednávkového formulára prostredníctvom internetového obchodu www.fler.cz/magaela. Kúpna zmluva je uzavretá akceptovaním objednávky predávajúcim.

3. Storno objednávky

Kupujúci má právo stornovať objednávku do 24 hodín od jej zrealizovania prostredníctvom internetového obchodu.


Predávajúci môže stornovať objednávku aj v prípade, že sa kupujúci rozhodne svoj výber zmeniť a vytvorí si novú objednávku.


V prípade, že kupujúci obdržal info o nezaplatení objednávky a na správy nereaguje, predávajúci si vyhradzuje právo objednávku automaticky stornovať.

V prípade, že kupujúci už časť alebo celú kúpnu cenu už zaplatil a následne žiada o storno objednávky, bude mu táto čiastka (celá alebo znížená) prevedená späť na účet v lehote 7-ich kalendárnych dní od zaslania žiadosti o storno.


4. Práva a povinnosti predávajúceho


Predávajúci je povinný:

a) dodať na základe objednávky kupujúcemu tovar v dohodnutom množstve, kvalite a termíne a zabaliť ho alebo vybaviť na prepravu spôsobom potrebným na jeho uchovanie a ochranu,

b) zabezpečiť, aby dodaný tovar spĺňal platné právne predpisy SR,

c) odovzdať kupujúcemu najneskôr spolu s tovarom v písomnej alebo elektronickej podobe všetky doklady potrebné na prevzatie a užívanie tovaru a ďalšie doklady predpísané platnými právnymi predpismi.

d) predávajúci má právo na riadne a včasné zaplatenie kúpnej ceny od kupujúceho za dodaný tovar,

 e) predávajúci má právo kontaktovať v prípade potreby kupujúceho telefonicky alebo správou.


5. Práva a povinnosti kupujúceho

Kupujúci je povinný:

a) prevziať zakúpený alebo objednaný tovar,

b) zaplatiť predávajúcemu dohodnutú kúpnu cenu v dohodnutej lehote splatnosti vrátane nákladov na doručenie tovaru,

c) nepoškodzovať dobré obchodné meno predávajúceho,

d) potvrdiť v poštovej doručenke prevzatie tovaru svojím podpisom alebo podpisom ním poverenej osoby
e) kupujúci má právo na dodanie tovaru v množstve, kvalite, termíne a mieste dohodnutom zmluvnými stranami v záväznom akceptovaní objednávky,

f)kupujúci je povinný pri objednávke a komunikácii s predávajúcim uvádzať pravdivé údaje o sebe.

6. Dodacie podmienky

Predávajúci je povinný objednávku kupujúceho splniť a tovar expedovať v lehote uvedenej v galérii pri každom produkte. Ak nie je uvedené inak, predávajúci odošle objednaný tovar v prípade, že je skladom, do 7 pracovných dní od obdržania platby za tovar. V prípade, že objednaný tovar nie je skladom, predávajúci sa zaväzuje upozorniť na to kupujúceho a prostredníctvom vnútornej pošty sa dohodnúť na predpokladanom odoslaní objednaného tovaru. Za dobu doručenia zásielky od jej podania predávajúcim dopravcovi ručí dopravca, ktorým je Slovenská pošta. Predávajúci zasiela všetky objednávky doporučene 1. triedou ako listovú zásielku alebo balík, na požiadanie kupujúceho je povinný poskytnúť mu sledovacie číslo zásielky.

Ak kupujúci vyžaduje rýchle odoslanie, je povinný upozorniť na to predávajúceho a dohodnúť sa s ním na následnom postupe.


Kupujúci je povinný prevziať tovar v mieste, ktoré je uvedené v akceptácii objednávky ako „Dodacia adresa“. Kupujúci je povinný prevziať tovar osobne alebo zabezpečiť, aby tovar prevzala osoba, ktorú splnomocní pre prípad svojej neprítomnosti. Tovar sa považuje za dodaný okamihom doručenia tovaru na adresu uvedenú v záväznej akceptácii objednávky a prevzatý okamihom fyzického prevzatia tovaru kupujúcim alebo odmietnutím prevzatia tovaru, ktoré dopravca vyznačí v protokole o doručení a odovzdaní tovaru. V prípade, že tovar kupujúci neprevezme, má predávajúci právo na náhradu škody vo výške dvojnásobku sumy poštovného.

Kupujúci je povinný skontrolovať zásielku, teda tovar ako aj jeho obal hneď po doručení. V prípade, že kupujúci zistí, že tovar alebo obal tovaru je mechanicky poškodený, je povinný túto skutočnosť oznámiť dopravcovi a za jeho prítomnosti skontrolovať stav tovaru. V prípade zistenia poškodenia tovaru je povinný kupujúci vyhotoviť záznam o rozsahu a povahe poškodenia tovaru, ktorého správnosť potvrdí dopravca.

Ak kupujúci nebude s objednaným tovarom, ktorý bol skladom spokojný, nebude spĺňať jeho požiadavky a predstavy, môže tento tovar vrátiť do 14 dní od obdržania zásielky.


7. Poštovné
Poštovné hradí kupujúci. V cene poštovného je zahrnuté i balné a DPH a jeho výška sa odvíja podľa cenníka Slovenskej pošty, ako aj od hmotnosti balíka. Predávajúci odosiela balík po pripísaní peňazí na účet, alebo na dobierku, pri ktorej je poštovné drahšie o jedno euro. Základné poštovné pri prevode je 3,20€, pri dobierke 4,20€. Maximálna výška poštovného a balného je pri objemných balíkoch 10/12€. Pri objednávkach do zahraničia je kupujúci povinný vopred konzultovať výšku poštovného s predávajúcim. Pri nákupe nad 120€ hradí poštovné predávajúci.

8. Reklamácia


Reklamácia sa vzťahuje len na chyby, ktoré boli zistené ihneď po dodávke tovaru, alebo počas jeho používania.

Reklamácia sa nevzťahuje na poškodenie tovaru chybným skladovaním alebo nesprávnou manipuláciou.

Po prevzatí tovaru si prezrite tovar a doklad o predaji. Ak zistíte pri prevzatí tovaru chyby alebo nesprávny počet objednaných vecí, je vašou povinnosťou oznámiť nám zistené skutočnosti prostredníctvom správy, najneskôr však do 3 dní od prevzatia tovaru.

Ak je škoda na tovare spôsobená predajcom, ten sa zaväzuje na vlastné náklady tovar vziať späť a poškodenie opraviť, následne ho opäť na vlastné náklady odoslať kupujúcemu. Kupujúci je povinný vopred konzultovať reklamáciu s predajcom prostredníctvom vnútornej pošty, kde predávajúci vyhodnotí oprávnenosť reklamácie.

Tovar je kupujúci povinný zaslať späť buď formou balíka, ako doporučený list alebo ako poistený list. Pri zaslaní tovaru dobierkou nebude táto zásielka prijatá.

Reklamačné konanie začína plynúť dňom prevzatia reklamovaného tovaru predávajúcim a končí dňom odoslania vybavenej reklamácie kupujúcemu. Oprávnená reklamácia vrátane odstránenia chyby bude vybavená na naše náklady bez zbytočného odkladu, najneskôr do 30 kalendárnych dní odo dňa začatia reklamačného konania.

9. Osobné údaje a ich ochrana

Predávajúci prehlasuje, že všetky osobné údaje sú dôverné, budú použité iba k uskutočneniu plnenia zmluvy s kupujúcim a nebudú inak zverejnené, poskytnuté tretej osobe a pod., s výnimkou situácie súvisiacej s distribúciou či platobným stykom týkajúceho sa objednaného tovaru (oznámenie mena a adresy dodania). Osobné údaje, ktoré sú poskytnuté kupujúcim predávajúcemu za účelom splnenia objednávky, sú zhromažďované, spracovávané a uchovávané v súlade s platnými zákonmi Slovenskej republiky, najmä so zákonom č. 428/2002 Z.z. o ochrane osobných údajov v platnom znení. Kupujúci dáva predávajúcemu svoj súhlas na zhromažďovanie a spracovanie týchto osobných údajov na účely splnenia predmetu uzatváranej kúpnej zmluvy, a to až do doby jeho písomného vyjadrenia nesúhlasu s týmto spracovaním formou kontaktovania cez email. Kupujúci má právo prístupu k svojim osobným údajom a právo na ich opravu vrátane ďalších zákonných práv k týmto údajom.

10. Odstúpenie od kúpnej zmluvy

Kupujúci je oprávnený bez udania dôvodu v súlade s ust. § 12 ods. 1 zákona č. 108/2000 Z.z. o ochrane spotrebiteľa pri podomovom predaji a zásielkovom predaji v znení neskorších predpisov (ďalej len "Zákon o ochrane spotrebiteľa pri zásielkovom predaji") odstúpiť od kúpnej zmluvy v lehote 14 pracovných dní od prevzatia tovaru.

Kupujúci odoslaním objednávky predávajúcemu potvrdzuje, že predávajúci včas a riadne splnil svoje informačné povinnosti podľa ust. § 10 Zákona o ochrane spotrebiteľa pri zásielkovom predaji. Toto neplatí pri výrobe tovaru na zákazku, ktorý bol dohodnutý a odsúhlasený kupujúcim.

V prípade, že kupujúci odstúpi od zmluvy a doručí predávajúcemu tovar, ktorý nie je použitý, nachádza sa v originálne zapečatenom pôvodnom obale a nie je poškodený alebo neúplný, vráti predávajúci kupujúcemu už zaplatenú kúpnu cenu za tovar uvedenú v záväznom akceptovaní objednávky alebo je časť v lehote 15 pracovných dní od doručenia odstúpenia od kúpnej zmluvy a doručenia tovaru predávajúcemu bezhotovostným prevodom na účet kupujúceho určený kupujúcim. Toto plnenie sa nevzťahuje na náklady spojené s dopravou.


11. Výroba na zákazku
Zákazkovú výrobu, resp. výrobu “na želanie” je možné si dohodnúť prostredníctvom vnútornej pošty. Na výrobe je možné sa taktiež dohodnúť aj osobne či telefonicky.

Výrobca dielničky Magaela sa k objednávateľovi zaväzuje, že sa pokúsi naplniť objednávateľove požiadavky a predstavy, a to vo vopred dohodnutom termíne výroby.


Výroba na zákazku zahrňuje komunikáciu o klientových predstavách, konzultáciu o použitom materiály a samotnú výrobu produktov, po ktorom výrobca zašle objednávateľovi produktové fotografie na zhodnotenie. V prípadne neúplnej spokojnosti je možné vyhovieť drobným úpravám, ako je doplnenie/odstránenie/čiastková výmena použitého materiálu.

Poplatok za výrobu na objednávku – je jednorázový, nevratný, nie je súčasťou výslednej výšky ceny za objednané produkty na želanie. Slúži na náklady, ktoré výrobcovi vznikajú komunikáciou, prípravou (farbením, výrobou) materiálu; fotením, úpravou a zaslaním fotografiíí vyrobených produktov na zhodnotenie; ako i na následné prípadné drobné úpravy. Jeho platba bude uhradená vopred na účet uvedený v článku VII. Výška poplatku sa odvíja od uváženia Výrobcu, ktorý tento poplatok vyhodnotí a stanoví podľa počtu jednotlivých výrobkov, náročnosti vyhotovenia a materiálu. Cena tohto poplatku sa pohybuje v rozmedzí 5-25€.
Uvedené taxi sú orientačné:
a) 5 – 10 eur do výšky produktov 0-50 eur
b) 10 - 15 eur do výšky produktov od 51 do 100 eur,
c) 15 - 25 eur pri výške ceny produktov nad 100 eur

Úplná zmena výrobkov či vyrobenie nového produktu však nie je chápaná ako úprava, pri tejto požiadavke sa objednávateľ zaväzuje, že zaplatí výrobcovi 10% z ceny nezobraného produktu. Preto je objednávateľ povinný zadať pred výrobou výrobcovi presné pokyny a skutočnosti, ktoré by mohli ovplyvniť vizuál finálneho produktu.

Objednávateľ sa ďalej zaväzuje k výrobcovi Magaela, že dohodnutá objednávka je pre obe strany záväzná, a v prípade jej zrušenia po vyrobení, alebo dva týždne pred vyrobením, je povinný uhradiť 50% z cien nezobraných produktov.

Výroba na zákazku zahŕňa – prvotná komunikácia o výrobe, upresnenie požiadaviek, predstavy objednávateľa. Objednávateľ zašle fotografie alebo link na danú vec/veci, ktoré by chcel od dielničky Magaela vyrobiť, upresní predstavu o veľkosti, komu je vec určená, preferované farby, preferované kvety, prípadne akékoľvek iné požiadavky, ktoré by chcel, aby boli naplnené. S výrobcom môže objednávateľ odkomunikovať i približné ceny výsledných produktov.


Výrobca Magaela nemá fixný cenník svojich výrobkov, cena každého výrobku sa odvíja od veľkosti, náročnosti vyhotovenia a použitého materiálu. Napriek tomu je možné sa s výrobcom dohodnúť na približnej cenovej kalkulácii a v prípade, že sa cena výrobkoch rapídne navýši, výrobca sa zaväzuje informovať o tom objednávateľa a konzultovať ďalší postup.


Zadanie objednávky nie je možné meniť dva týždne pred jej vyrobením, v opačnom prípade bude táto zmena braná rovnako ako zrušenie objednávky pred výrobou a to prepadnutím 50% z vopred dohodnutých cien produktov.


Objednávku je však možné doplniť o ďalšie produkty pred vyrobením i po vyrobení, avšak každé ďalšie fotenie a posielanie fotiek na zhodnotenie je spoplatnené sumou 3€, v rámci ktorého je zahrnuté fotenie v plnom rozlíšení zrkadlovkou v počte od 1 do 10 fotiek. Je možné požiadať aj o rýchle fotenie v nízkej kvalite mobilným telefónom, ktoré je zdarma.


11.1 Storno poplatok
V prípade, že si objednávateľ zadá vyrobiť kúsok na zákazku, dohodne s výrobcom všetky detaily, ktorý následne prispôsobí produkty požiadavkám objednávateľa, a ten si to pred odoslaním rozmyslí a tovar odmietnete, resp. budete požadovať iné produkty, výrobca si dovoľuje účtovať storno poplatok vo výške 10% z ceny vyrobeného produktu za komunikáciu a čas strávený výrobou. V prípade, ak objednávateľ zruší objednávku až po jej vyrobení, výrobca si vyhradzuje právo požadovať 100% ceny produktov.


12. Urgentná výroba

Dielnička Magaela umožňuje zákazníkom rezervovať si termín na výrobu, výrobca odporúča rezervovať si termín najlepšie mesiac – dva pred tým, ako objednávateľ výrobky potrebuje. V prípade obsadených termínov alebo urgentnej výroby výrobca umožňuje výrobu, ktorá je však spoplatnená nasledovne:


• Urgentná výroba do 3-4 týždňov je spoplatnená 10 eur
• Urgentná výroba do 2 týždňov je spoplatnená 100% príplatok ceny produktu/produktov, vo väčšom množstve je možné vzájomné dohodnutie na výške príplatku za cenu.


Tento poplatok zahŕňa prácu výrobcu, ktorý danú zákazku prijal nad rámec objednaných a vopred dohodnutých zákaziek, a ktorú bude vykonávať cez nadčasy a v neskorých večerných hodinách.

13. Záverečné ustanovenia

Predávajúci si vyhradzuje právo na zmenu týchto obchodných podmienok. Povinnosť písomného oznámenia zmeny v týchto obchodných podmienkach je splnená umiestnením na stránke alebo informovaním vnútornou poštou.
V prípade pochybností sa zmluvné strany dohodli, že za dobu používania sa považuje doba od doručenia tovaru kupujúcemu do dňa doručenia tovaru.

Zmluvné strany sa dohodli, že komunikácia medzi nimi bude uskutočňovaná vo forme správ portálu SaShE.sk

Na vzťahy neupravené týmito všeobecnými obchodnými podmienkami sa vzťahujú príslušné ustanovenia Občianskeho zákonníka, Zákona, zákona č. 22/2004 Z.z. o elektronickom obchode a o zmene a doplnení zákona č. 128/2002 Z.z. o štátnej kontrole vnútorného trhu vo veciach ochrany spotrebiteľa a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení zákona č. 284/2002 Z.z. v znení neskorších predpisov a Zákona o ochrane spotrebiteľa pri zásielkovom predaji.

Tieto všeobecné obchodné podmienky nadobúdajú účinnosť voči kupujúcemu uzavretím kúpnej zmluvy. V prípade zmeny týchto obchodných podmienok predávajúci zverejní staršie verzie v archíve na stránke v sekcii Obchodné podmienky. Kupujúci má tak kedykoľvek k dispozícii obchodné podmienky platné v deň uzatvorenia kúpnej zmluvy.

Kupujúci zaslaním objednávky potvrdzuje, že si tieto obchodné podmienky prečítal a v celom rozsahu s nimi súhlasí. Predávajúci bude od kupujúceho požadovať písomný súhlas prostredníctvom vnútornej pošty.

Tieto obchodné podmienky sú v platnosti od: 1.7.2016

Komentáře
Vložení komentáře: Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Fler Boxy
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Top nominace
Fotogalerie
Žádná fotografie ve Fler fotogalerii.
 
Novinky
595218
6.2.2017 V současnosti načerpávame před novou svatební sezónou síly a vylepšujeme naši malou firmičku, proto se dodací doby mohou prodloužit na 3-4 týdny. Děkujeme za pochopení ... :)
Zboží
Načítá se zboží ...
Oblíbení uživatelé
Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.