Profil uživatele
Maky Beton
Prodávající
Brno
Registrace: 12.12.2016

                                                                                     

Vítejte,

díky, že jste se stavili :-)

 

Maky Beton je autorský ateliér, který se zabývá originální tvorbou šperků a dekorací z betonu.

 

Značka Maky Beton vznikla z lásky k  umělecké tvorbě, obdivu k řemeslu a ušlechtilým materiálům. Impulsem byla touha spojit moderní design a netradiční materiály do podoby originálních šperků a dekorací. Hlavní inspirací a materiálem se stal beton. Je to krásný a vznešený materiál, který vybízí ke kreativnímu tvoření. 

Motto: Be Unique / Buď jedinečný 

Každý člověk je unikátní a krásný. Měl by si svou identitu chránit a pečovat o ni. Originální betonové šperky k tomuto spojení vybízí. Vyroveny jsou  v malých sériích, každý je 100 % originál a unikát.

Design a modelování šperků i dekorací

Všechny produkty jsou výsledkem čisté autorské tvorby. Vymýšlíme nové vzory s radostí a láskou, citlivě s ohledem na materiál, design i účel. Cílem je, aby se šperky daly použít pro každodenní nošení a aby vyzdvihly a podpořily osobnost majitelky. 

Doufám, že se vám tvorba bude líbit a přinese Vám radost

Mějte se moc pěkně

Maky

 

 

 

 

 

  

Design:

Všechny naše výrobky jsou výsledkem čisté autorské tvorby. Následujeme vlastní kreativitu a přetváříme jí k obrazu svému. Respektujeme tvorbu ostatních autorů a naše vzory jsou proto pouze originální a vždy autorské. Vážíme si nápadů našich kolegů a prosíme také o respektování našeho designu. Jedinečný dojem zanechá jen ten, kdo volí vlastní cestu. 

Cesta šperku:

 • Prvním krokem je inspirace, nálada nebo idea. V přírodě, kolem nás, ale často z čisté abstrakce.
 • Následuje skica modelu a výroba tzv. pozitivu. Pozitiv je důležitým krokem, abychom doladili správnou velikost šperku, těžiště i stabilitu. Chceme, aby šperky byly vhodné pro každodenní nošení, měření hmotnosti je proto nezbytné. Třeba u náušnic pečlivě vážíme na setiny gramů, aby byly lehoučké a při nošení jste je vůbec necítili.
 • Dalším krokem je výroba formy, která nám poslouží pro lití betonu. Po zaschnutí (24 hodin) a další úpravě jsme připraveni.
 • Materiálem pro šperky je šperkařský betonový pudr. Příprava betonové hmoty musí být velice pečlivá a současně velmi rychlá. Hmotu je potřeba odvzdušnit, aby ve špercích nebyly bublinky, potom se lije do formy. Šperky zrají v 1. fázi 24 hodin. Beton zraje a vysychá ve speciálním prostředí, aby nedocházelo k deformacím při smršťování.
 • Po uschnutí se šperky čistí od drobných nerovností a několikrát po sobě jemně smirkují a upravují.
 • Poté se šperky impregnují a schnou dalších 24 hodin. Pro impregnování používáme certifikovanou nanoimpregnaci od českého výrobce, která ochrání materiál a současně na něm nenechává žádné stopy. Beton je následně nenasákavý a odolává vlhkosti.
 • Dalším krokem je barvení šperků. Pro barvení používáme profesionální barvy s kovovými pigmenty a nanášíme v několika vrstvách. Barvu ještě po zaschnutí fixujeme speciálním lakem, aby byla odolnější.
 • Pracujeme s miniaturními štětečky, pinzetami, jehlovitými nástroji i lupou. Na výrobku je nejdůležitější barva surového betonu, proto dobarvujeme s citlivostí a s ohledem na velikost šperku.
 • Po zaschnutí přidáváme finální komponenty. Očka, řetízky, zapínání – vše z pevné chirurgické oceli prémiové kvality, která zaručuje stálost barvy a tvaru materiálu.
 • Od návrhů do finální podoby šperku trvá 14 dní, než může ležet v krabičce a je připraven na expedici.
 • Za dobu výroby nám projde opravdu několikrát rukama a strávíme s ním několik desítek hodin.
 • Pracujeme pečlivě a snažíme se, aby se vám šperky líbily a měli jste z nich radost, jakou máme my při jejich tvoření.

 

 

Pocta hrdému materiálu:                                                                 

Je tak surový, chladný, silný a mocný. Ale také křehký, jemný, dokonale nedokonalý a přitažlivý. Viva beton! K jeho zpracování je potřeba přistupovat s něhou a pokorou. Odvděčí se ladností a vznešeností. Snažíme se citlivě respektovat vlastnosti tohoto nádherného materiálu a přetvářet jej v krásno.

Šperkařský beton: 

Šperky jsou vytvořeny z jemného speciálního šperkařského betonu. Šperky jsou ručně vyrobené od A až do Z (o výrobním postupu si můžete počíst v záložce výroba) a impregnované. Impregnace zajišťuje stálost materiálu při kontaktu s pokožkou, aby šperky odolaly běžné vlhkosti a třeba i možnému potu z kůže. Pro impregnaci používáme certifikovanou nano technologii od českého výrobce.

Všechny komponenty jsou nealergické: 

Očka, úchytky, řetízky, obruče, náušnicové zapínání... vše je z chirurgické oceli. Nealergické, barevně i tvarově stálé.

Profesionální barvy: 

Pro šperky používáme profesionální šperkařské barvy s kovovými pigmenty v barvách zlata a stříbra. Necháváme vyniknout surový beton v kombinaci s těmito barvami, které jsou finálně ještě ošetřeny svrchním lakem.

Dekorace:

Dekorace jsou vytvořeny z vlastní směsi uměleckého betonu, do které přidáváme ingredience pro lepší odolnost.  Většina dekorací je doplněná o akrylové vodou ředitelné barvy.

Krásné nedokonalosti betonu:

Výrobky mohou mít na sobě malinké trhlinky a bublinky, což není na závadu. Jsou pro beton jako materiál charakteristické a vytváří svou vlastní osobitost šperku. Každý šperk je unikátní a drobné nedokonalosti jsou znamením originality a ruční práce. 

Dárkové balení

Šperky zasíláme v  dárkovém balení. Pro každý druh výrobku máme jiné, protože i obal musí korespondovat s obsahem :-)

Betonové šperky v černém designu:

Betonové šperky zasíláme v černé designové krabičce velikosti 15 x 10 x 5 cm z kvalitního a pevného kartonu české výroby.  Šperky jsou uloženy v měkkém a bohatém pelíšku, který je chrání ze všech stran.

Dřevěné korálky v přírodním tónu:

Dřevěné korálky a další šperky zasíláme v polštářku  z přírodního kartonu ve velikosti 13 x 9 x 3 cm. 

Vše musí doputovat v pořádku:

Krabičky ještě balíme do bublinkové fólie pro vyšší ochranu a zasíláme ve vypolstrované obálce.

Způsob dopravy
Cena poštovného a balného u výrobků
Komentáře
Vložení komentáře: Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Žádný záznam v blogu.
Fler Boxy
Žádný veřejný FlerBox.
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Top nominace
Fotogalerie
 
Novinky
735886
17.7.2018 Vázy s japonskou inspirací.
Zboží
Oblíbení uživatelé
Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.