Domů Profil prodejce Mamma-Art
Monika Lendrová
 • aktivní prodejce od r. 2013
  Reaguje na objednávky obvykle do 16 hodin.
 • Praha 4, ČR
 • 191 prodaných kusů
 • 100% kladných hodnocení
Hodnocení: (97) 100%
Nadšenci: 55
Aktivita: aktivní
Prodáno: 191
Registrace: 10.11.2013
Město: Praha 4
Stát: ČR

Mamma-Art

/ Prodávající
Novinky
Žádné aktuální informace.

Dobrý den, srdečně Vás vítám ve svém malém virtuálním obchůdku

MAMMA-ART

 

          

 

 

Věnuji se především výrobě BIŽUTERIE A ŠPERKŮ S MOTIVY NA PŘÁNÍ, kdy do lůžek vkládám fotografie, obrázky, loga, monogramy, svatební náměty či jiné vaše motivy na přání.

Tyto šperky jsou vyhledávané především jako dárky k narozeninám, firemní akce, doplňky na svatbu, babičce na památku apod. Graficky upravím takřka jakýkoliv motiv, v profesním životě se věnuji právě grafice a fotografii.

Jako materiál používám nerezovou (chirurgickou) ocel, a stříbrné komponenty Ag925/1000. Motiv je zaléván křišťálovou pryskyřicí, čili "umělým sklem", kde je zajištěna voděodolnost a vysoká pevnost.

Levnější bižuterní lůžka ani epoxy čočky již nepoužívám pro jejich křehkost, problém při styku s vodou a celkově velmi nízkou kvalitu. 

 

             

 

Dále po večerech tvořím svoji vlastní barevnou autorskou bižuterii. A když čas dovolí, maluji s oblibou i na užitnou keramiku ...

 

 

Všem, kteří jste se do mého obchůdky přišli třeba jen podívat, velice děkuji a těším se na další Vaši návštěvu :)

Krásný sluníčkový den ... Monika

 --------------

DOPRAVA NA PŘÁNÍ: Nabízím šikoré možnosti dopravy - Zásilkovna, Uloženka, Česká pošta, DPD či osobní odběr na Praze 4, metro Pražského Povstání! Více v záložce "Doprava."

OSOBNÍ DÁRKY A ŠPERKY S VAŠIM VLASTNÍM MOTIVEM...

 

Není nad osobní dárek s fotkou či originální šperk s Vašim vlastním motivem. Na přání mohu do šperků použít i Váš vlastní motiv - děti, vaše zvířecí kamarády, oblíbené obrázky, firemní loga, dětské malůvky...

      

V profesním životě jsem především fotografem a baví mě grafická příprava motivů, uprava fotek s tímto spojená. Líbí se mi radost zákazníků, když vidí své fotky a motivy již ukotvené v lůžkách :)

Motivy můžeme vložit i do jiné bižuterie, vybírat můžete například z:

 • manžetové knoflíčky, spony na kravaty, zapalovače zippo
 • naušničky různé druhy, přívěsky, prsteny, náramky
 • brože, záložky do knih, zrcátka
 • přívěsky na klíče, otevíráky na pivo a další :)

 

Nemáte připravený text, obrázek či fotku? Společně něco vymyslíme! Inspirace je všude kolem nás :) Můžete použít kreslené obrázky Vašich dětí, fotky, pohlednice, staré časopisy nebo komiksy, či si připravit vlastní motiv s vlastním textem dle Vašeho přání. Inspiraci můžete najít i v mé galerii fotodárků a motivů na přání.

 

MATERIÁL:

Pro naušničky a knoflíčky používám nerezovou ocel, na přání mohu nabídnout i puncované stříbro. Motiv přelívám křišťálovou pryskyřicí. 

Pryskyřice (tekuté sklo) - motiv je vyvolán ve fotolabu a poté je překrytý křišťálovou pryskyřicí. Vydrží tak i hrubé zacházení, vodu apod. Pro klíčenky ideální - doporučuji!

 

 

OSTATNÍ KOLEKCE A JEJICH PŘÍBĚHY....

WATCH IT!

Kolekce bižuterních šperků pro milovníky hodinek.

U této kolekce nelze motivy opakovat, každý šperk je jedinečný. Pokud se Vám něco z prodaného zboží líbí, pokusím se najít motiv podobný.

   

 

    

Dostupný kov - barva: Stříbro, platina, gunmetal, starobronz.

 

SOPHIE'S SECRET

Tato kolekce vznikla na základě dětských malůvek mé dcery Sophie, která ve 2,5 letech sice ještě neuměla malovat, ale barvy kombinovala velice citlivě.

Útržky těchto malůvek jsou vsazeny do lůžek a překryty epoxy čočkou či křišťálovou pryskyřicí.

Tato kolekce bude časově omezena, protože Sophie již maluje "opravdové obrázky" a tak nové motivy již dále nevznikají:)

 

Večernice                                           Po dešti ...                   

 

 

Bouře v hrnku kávy  ...

Dostupný kov - barva: Stříbro, platina, gunmetal, starobronz.

Dostupné šperky: prsten, naušnice, přívěšek, náramek, zrcátko, spony do vlasů či dle přání. Motiv není nikdy 100% stejný, ale velice podobný.

 

4YOUNGS

Šperky pro mladší a odvážnější ročníky (než jsem já :)

 

My2Cats

Motivy kočiček jak na porcelán tak na šperky

 

RETRO design

Inspirace z 30's -60's ...sweet america

 

DOT-DOT

.... aneb máme rádi puntíky

 

 

 

 

 

 

 

  

BIŽUTERNÍ KOVY  

Pro všechny výrobky na přání používám nerezovou ocel či stříbro, a to pro jejich trvanlivost, pevnost a jsou vhodné i pro alergiky.

Pro přívěsky a malované šperky používám bižuterní kovy. Tyto komponenty jsou zdravotně nezávadné (neplatí pro alergiky, kteří ale o své alergii určitě vědí, a pro které mám v nabídce nerezovou a chirurgickou ocel :) ... a většina z nich byla galvanována v ČR.

 

CHIRUGICKÁ NEBO NEREZOVÁ OCEL?

Druhů/Označení nerezové oceli je poměrně velká řada, ale rozdělit je na základě chemického složení můžeme do tří základních skupin. Na austenitickou, feritickou a martenzitickou. Jedná se o slitinu uhlíku s železem, obsahující také řadu legur, jako chrom, nikl nebo mangan.

Samozřejmě není ocel jako ocel. Na trhu je jakákoliv ocel často značena jako chirurgická ocel, což v mnohých případech pravdou není, jen to lépe zní;)

Jako nejkvalitnější a nejlépe odolná nerezová ocel je samozřejmě chirurgická ocel – 316L, která navíc obsahuje molybden. Tato ocel je ale vysoce pevná a hůře zpracovatelná pro menší a náročnější produkty, proto ne vše co pod pojmem chirurgická ocel zakoupíte opravdu z chirurgické oceli je.

Nejvíce používanou ocelí je pro výrobu šperků ocel 304, ale setkat se lze i s ocelí 303, která je snadněji zpracovatelná a pro výrobce šperků ideální, ale jedinci alergičtí především na nikl, by se měli tomuto druhu oceli zaručeně vyhnout.

Na oko samozřejmě nelze nic rozpoznat, jelikož při výrobě šperků také záleží na konečném finálním zpracování, ale pokud nepatříte mezi citlivé jedince, jsou šperky z nerezové oceli stále lepší volbou, nežli obyčejná bižutérie.

 

Jakou nerezovou ocel prodávám?

Pokud je možnost sehnání komponentů z nejkvalitnější ocely, snažím se o to. Tedy výrobu z chirurgické oceli 316L. Některé díly nelze s označením oceli 316L vyrobit, nebo by výroba byla s ohledem na vysokou náročnost natolik nákladná, že bych jen těžko našla odběratele. Poté volím nerezovou ocel označení 304, která neobsahuje nikl.

 

EPOXY ČOČKA VS KŘIŠŤÁLOVÁ PRYSKYŘICE 

a) Pryskyřice (tekuté sklo) - motiv je vyvolán ve fotolabu a poté je překrytý křišťálovou pryskyřicí. Vydrží tak i hrubé zacházení, vodu a nemění se v čase. Vhodné především pro svatební šperky,  často používané zboží, manžetové knoflíčky, klíčenky. Doporučuji kombinovat s nerezovou ocelí na místo bižuterního kovu.

b) Epoxy čočka - na pohled stejný výsledek. Epoxy čočka se pouze nalepí na papírový motiv, není voděodolná, mění se v čase a při každodenním namáhání se může postupně uvolnit. Mohu doporučit pouze pro dárky z recese, naušničky či málo odírané zboží. Pro klíčenky, manžetové knoflíčky apd. doporučuji spíše pryskyřici, která je odolnější.

 

FAQs:

1)  Proč trvá dodání s pryskyřicí tak dlouho? Křišťálová pryskyřice se musí po vylití min 12-15 hodin pravidelně kontrolovat i několikrát za hodinu, aby se v ní netvořily bublinky. To vyžaduje volný den bez jakýchkoliv vedlejších povinností (zaměstnání, nákupy, školky apod.). Poté musí pryskyřice min 72 hodin vyzrát a tvrdnout, než je možné ji posílat poštou....

2) A když se něco urychlí a vloudí se bublinka? ... i to se někdy stává. Pak je nutné výrobek zahodit a proces opakovat. Pryskyřice se již z lůžka vyndat nedá :) ... 

3) Proč je pryskyřice o tolik dražší než epoxy čočka? ... protože zhotovení výrobku technikou lití pryskyřice vyžaduje o 12 - 15 hodin více času a úsilí, než samotné nalepení epoxy čočky. Dále je nákladnější jak pryskyřice samotná, tak motiv, který je nutné předem vyvolat ve fotolabu - a tedy i navštívit fotolab :)

 

 

STŘÍBRO Ag 925

Ve svém obchůdku používám i vybraných druhů šperků a doplňků komponenty stříbrné ryzosti 925/1000, které značím Ag 925. Tyto šperky sou uvedeny zvlášť v kategorii STŘÍBRO a samozřejmostí je punc a ověření kvality stříbra ještě před jeho použitím.

Motivy do stříbrných komponentů vždy zalévám křišťálovou pryskyřicí. Jejich trvanlivost je tak velmi dlouhá a jedná se o kvalitní šperk.

Přehled dostupných značek puncovního úřadu k nahlédnutí zde (ze zákona musím zveřejnit).

 

JAK PEČOVAT O ŠPERKY A BIŽUTERII?

 

K tomu, abyste se mohli co nejdéle těšit z krásy zakoupené bižuterie, mám pro Vás několik rad jak se k bižuterii chovat.

 

 

1. Bižuterie je křehká

Bižuterie se při neopatrném zacházení může poškodit nebo rozbít. Chraňte bižuterii před kontaktem s tvrdými předměty, to platí zejména u prstenů a náramků.

 

2. Bižuterie se nemá ráda s vodou

Odložte bižuterii před koupáním, sprchováním, mytím nádobí a podobnými činnostmi, při kterých bižuterie přichází do styku s vodou, aby nedošlo k poškození jednotlivých dílů.

 

3. Kdy nenosit bižuterii

Odložte bižuterii před spaním, při sportování nebo fyzické námaze, zabráníte tím mechanickému či povrchovému poškození výrobku.

 

4. Změna vhledu bižuterie

U některých osob s velmi agresivním potem může dojít k narušení a změně vzhledu povrchu kovových dílů.

 

5. Šperky s epoxy čočkami prosím nenamáčejte do vody - nejsou voděodolné.

6. Šperky zalité pryskyřicí (tekutým sklem) do vody namočit můžete, voděodolné jsou. Při častém máčení (prsteny apd.) však začne pomalu odcházet bižuterní kov tak, jako u jakékoliv bižuterie.

 

Závěrem bych ráda upozornila, že barvy šperků se mohou lehce lišit v závislosti na nastavení monitoru každého z vás. Děkuji za pochopení :)

  

 

A JAK DOPRAVÍME VYBRANÉ ZBOŽÍ K VÁM DOMŮ?

 

Na výběr nabízím několik různých druhů dopravy tak, abyste si mohli opravdu vybrat to nejlepší pro Vás.

 

 • ZÁSILKOVNA (na přání Uloženka)
 • ČESKÁ POŠTA
 • OSOBNÍ ODBĚR - ZDARMA - Praha 4, Kavčí Hory

   

 

Zboží zasílám dle velikosti a povahy v bublinkové obálce. Šperky mají svoji vlastní šperkovou krabičku zdarma tak, aby se při přepravě nepoškodili.

Máslenky a keramika má dopravu o něco dražší z důvodu nutnosti pojistit zásilku proti rozbití a nákladů na kvalitní balící materiál. I přes velmi kvalitní balení existuje možnost, že nám dopravce zboží rozbije. Bez tohoto pojištění by nebylo možné žádat náhradu.

 

 

Způsob dopravy
ZÁSILKOVNA (i na adresu) či OSOBNÍ VYZVEDNUTÍ (K Sídlišti 31, Praha 4). Preferovanou variantu vyberte u konkrétního zboží při objednání. Děkuji :)
Další prodejní profily
Komentáře
Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Žádný záznam v blogu.
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Top nominace
Uživatel nevytvořil žádnou Top nominaci.
Zboží

Další zboží od Mamma-Art

Oblíbení uživatelé
Zobrazování oblíbených uživatelů není majitelem účtu povoleno.
Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím
Menu
--