Domů Profil prodejce Mařenka Krajkářka
  • aktivní prodejce od r. 2013
    Reaguje na objednávky obvykle do 17 hodin.
  • Písek, ČR
  • 175 prodaných kusů
  • 100% kladných hodnocení
Hodnocení: (42) 100%
Nadšenci: 327
Aktivita: aktivní
Prodáno: 175
Registrace: 5.11.2013
Město: Písek
Stát: ČR

Mařenka Krajkářka

/ Prodávající
Novinky

Malé ohlédnutí (proklikněte) z Flerjarmarku. Děkuji všem.

 

  Přijměte milé pozvání do království pavučinek, tenkých nitek a korálků.

           Jmenuji se Marie a jako rodačka z krásného a malebného jihočeského městečka Sedlice, jsem navázala na dlouholetou rodinnou tradici výroby paličkované krajky. Výroba ručně paličkované krajky má v Sedlici bohatou historii. Z dochovaných písemných záznamů o sedlické krajce se dovídáme, že výroba krajek se datuje již v 15. století.

           Jako dnes si pamatuji svůj první dotek s paličkami a také maminku jak mi říkala jaké je to krásné, když vám v ruce klapají tyto dřívka. A byla to pravda. Pohled na maminčiny ruce jak za svitu lampy mezi sebou přehazovala dřívka vyrobené ze švestkového dřeva a jejich zvuk byl až pohádkový. Bylo mi pouhých sedm let a zamilovala jsem se do toho zvuku a krásy ručně paličkované krajky.

        Proto bych ráda poděkovala všem ženám svého rodu a hlavně své milované mamince, která mě vždy podporovala. Děkuji.

       Nejdříve jsem se učila základní techniky jako je řetízek, pláténko, polohod a jiné. Po jejich dokonalém zvládnutí jsem si podle předem nakresleného podvinku upaličkovala svůj první obrázek – jablíčko. Ó jak jsem na něj pyšná. Uschovala jsem si jej až do dnes. Postupem času jsem naučila i složitější techniky a získala Osvědčení na výrobu ručně paličkované krajky, vydané tehdy Školským ústavem umělecké výroby. Poté se naskytla příležitost studovat i na SOU textilním, obor Ruční krajkářka. Tento obor byl zakončen Výučním listem. Při studiu jsem se setkala i s jinými technikami jako bylo síťování, frivolitky, drhání, ručně šitá krajka. Zůstala jsem však věrná paličkování a začala vytvářet své první pokusy návrhů krajek a to nejen prostírek, ale i šperků.

           V současnosti dle vlastních návrhů vyrábím různé doplňky, jako např. náušnice, náramky, náhrdelníky a další jiné krajky (šály, dečky, klobouk atd.).

Vymýšlím stále nové vzory a aplikace. Někdy paličkuji krajky od jiných autorů, které publikují v různých časopisech, na internetu a je mi velikou ctí vždy uvést jejich jméno.

          Touto cestou bych Vám chtěla nabídnout výrobky "ručně paličkovanou krajku", které budou zajímavým a exkluzivním doplňkem.

       Samozřejmostí je, že sortiment nabízených výrobků bude pravidelně doplňován.

 

Top výběry:

Zahradníkův rok - autor Mařenka Krajkářka

Exkurze do mého srdce - autor D.Felix

Přeji Ti, přej mi autor Jitara

Když se barvy smějí - autor StoneJane

Ty můj kvítku medový - autor StoneJane

Zelená - autor Toscana

Pomeranč na cestách - autor Simsed

Cosi v nás - autor Pastýřka snů

Voní - autor Talunka

Trocha nostalgie nikoho nezabije - autor StoneJane

 

Způsob dopravy
Česká pošta - doporučeně, zboží zašlu v obálce s bublikovou fólií, popř. je možnost osobního převzetí. Více informací Vám napíšu po Fler poště.
Komentáře
Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Žádný záznam v blogu.
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Fotogalerie
Žádná fotografie ve Fler fotogalerii.
Zboží

Další zboží od Mařenka Krajkářka

Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím
Menu
--