Můžete vybírat i v prodaném zboží, pokusím se pro vás vyrobit podobné. BETLÉMY naleznete na mém druhém profilu MJ BETLÉMY.
Profil uživatele
MJ keramika
Marie Jandíková | prodávající
Raspenava
Registrace: 22.1.2012

Vítejte,

v tomto obchůdku najdete keramiku, kterou vytáčím na kruhu nebo ručně modeluji a jsou na ní tedy viditelné stopy mých rukou nebo nástrojů.

Kromě klasického výpalu v elektrické peci, mě zaujala především stará japonská technika výroby keramiky - RAKU - více o této technice v profilu.

Téměř každý výrobek mohu vyrobit v jiné barvě, velikosti i v jiném množství.

KAŽDÝ KOUSEK JE ORIGINÁL, MOHOU SE JEN VELMI PODOBAT=RUČNÍ PRÁCE

VYSTAVENÉ FAKTURY jsou pro vás připraveny k vytištění nebo ke stažení zde na Fléru u vaší objednávky !! po zaplacení !! nebo podle dohody

Zasílám i zákazníkům na Slovensko a do dalších zemí  (poštovné je ale od 300,- Kč- dle váhy)

Můžete navštívit i můj druhý profil, kde nabízím výhradně BETLÉMY....

https://www.fler.cz/mj-betlémy

Děkuji za návštěvu {#emotions_dlg.rose2}

".....než si keramiku odnesete domů"

Co všechno se děje v dílně, než si keramiku odnesete domů?

Prvotní je můj nápad nebo přání zákazníka. Někdy je to ta nejtěžší fáze výroby, protože je nutné dobře promyslet postup a ne všechna přání a nápady lze splnit. Dalším krokem je vytvarování keramické hmoty-hlíny. To se dělá vytočením na kruhu nebo vymodelováním z ruky. Jednotlivé části výrobku se tvarují zvlášť, nechají se zaschnout a pak se za pomoci zředěné hlíny spojí.

Nyní nastává fáze sušení. Sušíme pomalu, výrobek se musí otáčet, aby schnul rovnoměrně ze všech stran. Malé tvary schnou 5 dní, ale ty velké a složité 4 týdny i déle………
A je čas na první výpal tzv. přežah. Ten probíhá při teplotě 850°C a umožní nám následně výrobek ozdobit - naglazovat. Glazura dodá mému výtvoru požadované vlastnosti – barvu, lesk a mnoho dalších. To se ale splní až po druhém – ostrém výpalu. Tady se teplota pohybuje mezi 1 130°C – 1250°C.

Vypalovací pec otvírám po vychladnutí asi za 36 hodin a vždy mě čeká překvapení. Když všechno dobře dopadne, vykoukne na mě třeba taková panenka jako na obrázku.

 Stará japonská technika výroby keramiky - RAKU.

Tento způsob výroby (rozpálený výrobek na 1100 °C nechat hořet na vzduchu v pilinách nebo v jiném přírodním materiálu a pak rychle zchladit) je velmi náročný, ale výsledek stojí za to. Rychlým zchlazením vzniknou na výrobku prasklinky - tzv. krakle. Proto je takto dekorovaná keramika určena jen k dekoraci, vázičky jsou na suchou vazbu, protože mohou prosakovat.

Konečný vzhled je mnou jen minimálně ovlivnitelný, takže výsledek je velkým překvapením.RAKU - maska

 

Způsob dopravy
Česká pošta-doporučený balíček (váha pouze do 2 kg) nebo balík do ruky (pošta garantuje dodání do druhého dne). V případě větší váhy objednaného zboží (více položek) Vás budu informovat o případném navýšení poštovného. Baleno do bublinkové fólie v několika vrstvách. Je možná i dobírka + 60,- Kč Po dohodě je možné osobní předání - Liberec a okolí nebo přímo v dílně. Poštovné na Slovensko a do evropských zemí je od 300,-Kč dle váhy (budu informovat vnitřní poštou).
Obchodní podmínky

Mílí zákazníci,

jsem vždy ochotna se domluvit na průběhu vzájemné spolupráce bez ohledu na obchodní podmínky. Hlavní je pro mě vaše spokojenost.

1. Provozovatel internetového obchodu
Tyto obchodní podmínky se týkají internetového obchodu MJ Keramika.

2. Objednávka zboží
Vaše objednávka podaná prostřednictvím internetového obchod https://www.fler.cz/mj-keramika, je považována za závaznou. Podáním této objednávky stvrzujete, že souhlasíte s těmito obchodními podmínkami.

3. Kupní smlouva
Objednávka je návrhem kupní smlouvy. Kupní smlouva vzniká okamžikem odeslání objednávky kupujícím. Potvrzení objednávky provede prodávající na e-mailovou adresu, kterou nakupující uvedl při nákupu.

4. Charakter zboží
Změnu charakteru objednaného zboží je možné předem domluvit s prodávajícím a vyrobit zboží podle přání kupujícího (barva, velikost).

5. Dodací lhůty
Objednané zboží zasíláme do dvou dnů od přijetí platby. Pokud se nakupující s prodávajícím dohodli na výrobě zboží na zakázku (viz bod 4.), pak se vzhledem k časové náročnosti na ruční výrobu, dodací lhůta prodlužuje na 3 - 6 týdnů.

6. Dodací podmínky
Platbu za zboží a poštovné zašle kupující v českých korunách na bankovní účet prodávajícího. Prodávající odešle kupujícímu zboží po obdržení platby.

Zboží je odesláno Českou poštou jako doporučený balíček, cenný balík nebo balík do ruky (rozhodující je váha a velikost).

Je možný také osobní odběr a platba v hotovosti přímo v keramické dílně na adrese, uvedené v kontaktech. Zásadně však po předchozí telefonické dohodě.

7. Záruka na zboží

Na zboží poskytujeme standartní zákonnou záruku. Tato záruka se vztahuje pouze na výrobní vady. Záruka se nevztahuje na poškození keramiky způsobené zejména pádem, hrubým zacházením, nebo jiným nevhodným používáním s ohledem na povahu a účel výrobku. Keramika svou povahou patří mezi křehké zboží.

8. Reklamace
Všechny výrobky prodejce jsou výhradně RUČNÍ PRÁCE, a proto jsou vždy jedinečnými originály. 
Z povahy této ruční výroby proto nemohou být ani dva kusy keramiky naprosto stejné. Tyto malé rozdíly mezi jednotlivými kusy od jednoho druhu a vzoru proto nemohou být předmětem reklamace. Každý výrobek projde po konečném výpalu v keramické peci pečlivou kontrolou kvality. Specifické vizuální efekty na těchto výrobcích, jako jsou drobné bublinky, šupinky a nepatrné trhlinky ve struktuře, nebo proměnlivé odstíny barev, jsou charakteristickým znakem těchto keramických výrobků, proto taktéž nemohou být předmětem reklamace.

Pokud nakupujícímu zboží dojde poškozené, neprodleně prodejce informuje a zásilku bezodkladně reklamuje nejprve u České Pošty (do dvou dnů od převzetí). K reklamaci je zapotřebí vzít celou zásilku včetně všeho obalového materiálu. Pokud tak neučiní, prodejce není povinen toto poškození uznat jako reklamaci.

Pokud je poškození zjevné již při převzetí, je nutné převzetí zásilky odmítnout.

9. Odstoupení od kupní smlouvy
Dle zákona 367/2000 Sb. můžete nejpozději do 14-ti dnů ode dne převzetí zboží odstoupit od kupní smlouvy. V tomto případě je nutné vrátit zboží nepoškozené, bez známek užívání nebo opotřebování, s prodejním dokladem a na vlastní náklady. Doporučujeme zásilku také pojistit. O úmyslu odstoupit od smlouvy, je nakupující povinen informovat prodávajícího na e-mailovou adresu nebo doporučeným dopisem na adresu, uvedenou v kontaktech.

Vrácené zboží, které by nakupující zaslal na dobírku, nebude převzato! Po obdržení vráceného zboží, bude prodávajícím vrácena kupní cena zboží do 14 dnů převodem na účet.

10. Ochrana osobních údajů
Provedením objednávky vyjadřujete souhlas se zpracováním Vašich osobních údajů pro účel vyřízení objednávky. Tyto osobní údaje budou chráněny před zveřejněním a zneužitím třetí osobou (dle zák.101/2000 Sb. O ochraně osobních údajů).

Tyto obchodní podmínky jsou platné a účinné od 1. ledna 2014.

Další prodejní profily
Komentáře
Vložení komentáře: Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Žádný záznam v blogu.
Fler Boxy
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Top nominace
Fotogalerie
Žádná fotografie ve Fler fotogalerii.
 
Novinky
772854
13.12.2018 Dnes vložena mísa ovečková a nové květináčky-obaly
Zboží
Oblíbení uživatelé
Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.