Domů Profil prodejce MJ keramika
Marie Jandíková
  • aktivní prodejce od r. 2012
    Reaguje na objednávky obvykle do 15 minut.
  • Raspenava, ČR
  • 1891 prodaných kusů
  • 100% kladných hodnocení
Hodnocení: (405) 100%
Nadšenci: 986
Aktivita: aktivní
Prodáno: 1891
Registrace: 22.1.2012
Město: Raspenava
Stát: ČR
Důležitá informace: MŮŽETE VYBÍRAT I V PRODANÉM ZBOŽÍ. POKUSÍM SE PRO VÁS VYROBIT PODOBNÉ. DOBA VÝROBY 3-4 týdny.

MJ keramika

/ Prodávající
Novinky
1016667
25.7.2022 DO KONCE SRPNA budu odesílat pouze zboží, které je ihned skladem. VÝROBA NA ZAKÁZKU AŹ OD 1.ZÁŔÍ . Děkuji za pochopení.

Vítejte,

v tomto obchůdku najdete keramiku, kterou vytáčím na kruhu nebo ručně modeluji a jsou na ní tedy viditelné stopy mých rukou nebo nástrojů.

Téměř každý výrobek mohu vyrobit v jiné barvě, velikosti i v jiném množství.

KAŽDÝ KOUSEK JE ORIGINÁL, MOHOU SE JEN VELMI PODOBAT

Objednávky s požadavky na nápisy, neobvyklé vzory, barvy a dekor z obou stran (tedy co nemám v běžné nabídce) NEZASÍLÁM na dobírku, z pochopitelných důvodů prosím platbu předem

VYSTAVENÉ FAKTURY jsou pro vás připraveny k vytištění nebo ke stažení zde na Fléru u vaší objednávky !! po zaplacení !! nebo podle dohody, na vyžádání mohu vložit do balíku v listinné podobě

Zasílám i zákazníkům na Slovensko a do dalších zemí  (poštovné je ale od 300,- Kč- dle tarifů ČP)

Děkuji za návštěvu {#emotions_dlg.rose2}

".....než si keramiku odnesete domů"

Co všechno se děje v dílně, než si keramiku odnesete domů?

Prvotní je můj nápad nebo přání zákazníka. Někdy je to ta nejtěžší fáze výroby, protože je nutné dobře promyslet postup a ne všechna přání a nápady lze splnit. Dalším krokem je vytvarování keramické hmoty-hlíny. To se dělá vytočením na kruhu nebo vymodelováním z ruky. Jednotlivé části výrobku se tvarují zvlášť, nechají se zaschnout a pak se za pomoci zředěné hlíny spojí.

Nyní nastává fáze sušení. Sušíme pomalu, výrobek se musí otáčet, aby schnul rovnoměrně ze všech stran. Malé tvary schnou 5 dní, ale ty velké a složité 4 týdny i déle………
A je čas na první výpal tzv. přežah. Ten probíhá při teplotě 850°C a umožní nám následně výrobek ozdobit - naglazovat. Glazura dodá mému výtvoru požadované vlastnosti – barvu, lesk a mnoho dalších. To se ale splní až po druhém – ostrém výpalu. Tady se teplota pohybuje mezi 1 130°C – 1250°C.

Vypalovací pec otvírám po vychladnutí asi za 36 hodin a vždy mě čeká překvapení. Když všechno dobře dopadne, vykoukne na mě třeba taková panenka jako na obrázku.

 Stará japonská technika výroby keramiky - RAKU.

Tento způsob výroby (rozpálený výrobek na 1100 °C nechat hořet na vzduchu v pilinách nebo v jiném přírodním materiálu a pak rychle zchladit) je velmi náročný, ale výsledek stojí za to. Rychlým zchlazením vzniknou na výrobku prasklinky - tzv. krakle. Proto je takto dekorovaná keramika určena jen k dekoraci, vázičky jsou na suchou vazbu, protože mohou prosakovat.

Konečný vzhled je mnou jen minimálně ovlivnitelný, takže výsledek je velkým překvapením.RAKU - maska

 

Způsob dopravy
Česká pošta-balík do ruky, balík na poštu nebo balíkovna. V případě objednání více kusů Vás budu informovat, zda se poštovné navýší (cena dle velikosti a počtu balíků). Baleno do bublinkové fólie v několika vrstvách. Po dohodě je možné osobní předání v dílně v Raspenavě. Poštovné na Slovensko je od 300,-Kč dle velikosti (budu informovat vnitřní poštou).
Komentáře
Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Žádný záznam v blogu.
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Top nominace
Fotogalerie
Žádná fotografie ve Fler fotogalerii.
Zboží

Další zboží od MJ keramika

Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím
Menu
--