Profil uživatele
Mooj Wood
Prodávající
Bílovec
Registrace: 17.11.2017

Vznikli jsme v malé vesničce a ještě menší dílně s velkým nápadem jak se zabavit ve volném čase a ještě tím udělat někomu radost. V oné dílně jsme našli kouzelníka, a teď ho tam máme. Jak tyhle věci vyrábí? To nikdo netuší. My ostatní co pouze pomáháme s exportem Vám můžeme popsat, jak to při takové výrobě vypadá zvenčí.

      Zavře se do dílny se dřevem, barvami, pryskyřicí (a občas velice zvláštními dalšími předměty) a dlouho po něm není ani vidu, ani slechu. Inu.. slechu občas je. To hned pak víme, že se něco nepovedlo. Po několika hodinách vyjde z dílny s pokaženými kousky, nad kterými zapláče a rozloučí se s nimi, pak ale přichází s těmi, které se povedly. Postupem času svá kouzla vypiloval natolik, že pokažené kousky byste za měsíc spočítali na prstech....no, na prstu, a těmi povedenými rozdává radost kolem.

      Většinu  času mu nikdo nerozumí, mluví latinsky, nebo…. kdo ví? Přemluvili jsme ho ale ke krátkému povídání o tom, jak v dílně vše funguje, a tady je:

      ,,Výroba našich šperků začíná důkladným výběrem kvalitních dřevin, mezi než patří například dub, slíva, hruška, akát, škumpa a mnoho dalších. Při výběru se zaměřím především na tvrdost a kvalitu dřeva, aby byl finální výrobek co nejkvalitnější a byl co nejvíce odolný ať už vůči nárazům, oděrkům, tak i proti vodě. Většinu výrobků kombinuji s velmi kvalitní pryskyřicí různých barev a odstínů. Hladkosti prstýnků dosahuji broušením a ve finální fázi leštěním. Své postupy se snažím neustále vylepšovat a učím se z pokusů, které nevyjdou vždy dle představ. Holky všechno hezky zabalí, okecají a odvezou, to už není moje práce."

    

Obaly

    Všechny obaly jsou z rychle rozložitelného nebo recyklovatelného materiálu. Za příplatek 70 Kč si můžete zakoupit i krásnou krabičku, když šperky někomu chcete darovat. I ta jde velmi rychle zničit (hodíš to do peca a hotovo.)

 

Dětská práce

Děti používáme a využíváme. Často jako stolečky k zapisování náhlých nápadů a vynášení odpadků, méně často proto, že se nebojí říct, že je něco fakt hnusné a radši by si ukousli prst než na něm něco takového nosit.

Využíváme je například ještě při focení malých prstýnků, protože jako sorry, ale kdo má velikost 5,5 ?

 

Zvířata

Všechno jsme na nich otestovali, ale asi moc na šperky nejsou…..

Ostatní tvorové a věci

Při focení navlíkáme šperky na všechny a všechno, kdo se nechá, nebo vzdoruje nedostatečně.

Materiál

   Používáme tzv. zbytkové dřevo, které už nemá jiné využití, a tak mu ho dáme i s novým vzhledem. Všechen výrobní odpad je ekologicky zničen (rozuměj, dřevo nahážeme do krbu nebo peca, a to, co nevíme jak zničit, spálíme tež. Vše, co roztřídit jde, strčíme dětem a ty s tím šmárujou do příslušných kontejnerů)

Komentáře
Vložení komentáře: Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Žádný záznam v blogu.
Fler Boxy
Žádný veřejný FlerBox.
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Top nominace
Uživatel nevytvořil žádnou Top nominaci.
Fotogalerie
Žádná fotografie ve Fler fotogalerii.
 
Novinky
Žádné aktuální informace.
Zboží
Oblíbení uživatelé
Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.