Domů Profil prodejce Moravská keramika
  • aktivní prodejce od r. 2009
    Reaguje na objednávky obvykle do 9 hodin.
  • Luhačovice, ČR
  • 4264 prodaných kusů
  • 100% kladných hodnocení
Hodnocení: (654) 100%
Nadšenci: 3076
Aktivita: aktivní
Prodáno: 4264
Registrace: 18.9.2009
Město: Luhačovice
Stát: ČR
Důležitá informace: Balíky k Vám posíláme 1x týdně (nejčastěji v úterý ráno).

Moravská keramika

/ Prodávající
Novinky
1038543
12.12.2022 Poslední předvánoční objednávky odesíláme v úterý 20. 12. ráno!

MORAVSKÁ KERAMIKA z rodinné dílny Kaňovských
Podívejte se: 
Můj kreativní svět: keram-ka

Keramická dílna rodiny Kaňovských se zabývá výrobou keramiky od roku 1982. Dílna vyrábí užitkovou a dekorační keramiku točenou z volné ruky na hrnčířském kruhu, zdobenou ruční malbou moravských lidových fajansí a na přání i volných kopií fajansí habánských (historie výroby na Moravě spadá do roku 1526). Na tradici dekorační a užitkové majoliky navazuje vlastním výtvarným zpracováním vhodným i do současného interiéru.

Dílna se zúčastňuje na různých tradičních řemeslných jarmarcích a významných jubileí měst spojených s předváděním malování keramiky nebo točení na hrnčířském kruhu. Pravidelně na Slováckém roku v Kyjově, zvonečkovém jarmarku ve skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm, Horňáckých slavnostech ve Velké nad Veličkou, Chodských slavnostech v Domažlicích, tradičních Hrnčířských trzích v Kunštátě na Moravě, Selských slavnostech v Holašovicích. Dílna se účastnila Setkání východu se západem v Rakouském Zisterdorfu (1990), na přehlídce moravského lidového umění v Allouville ve Francii (1992, 1993), na výstavě "Hledám zdobený talíř" sbírka soudobé rukodělné keramiky F. Hasila v muzeu v Hodoníně (1997), "Moravské vánoce" na zámku Schallaburg v Rakousku (2001), Standal v Německu - "Rolandfest" (2003) a na výstavě "Lidová řemesla a lidová umělecká výroba v České republice" (2003) pořádané Ústavem lidové kultury ve Strážnici.

Od roku 1999 je členem Sdružení lidových řemeslníků a výrobců ČR.

 

Nakoukněte pod pokličku - VIDEO Z NAŠÍ DÍLNY
Pokud nikam nespěcháte, posaďte se a podívejte se na krátké VIDEO, jak se vytáčí habánský džbán a maluje kopie habánského talíře. Keramička Alexandra Kaňovská.

 


- úspěchy na fler.cz -

19. květen 2012 prodán 1000. kousek naší keramiky :)

5. srpen 2014 prodán 2000. kousek

Dobrý den,
předtím, než si zakoupíte náš výrobek, bychom Vás rádi upozornili na několik skutečností viz. níže. 


POŠTOVNÉ
Uvedené poštovné je vždy pro konkrétní výrobek. Jakmile zakoupíte více kusů keramiky, může se cena navýšit dle platného ceníku ČP. Děkujeme za pochopení.

* DOPRAVA

na dobírku nezasíláme - nemůžete-li platbu provést převodem, pak využijte poštovní poukázku A (na přepážce pošty složíte hotovost, kterou pošta následně bezhotovostně převede na náš účet) 

- balíky zasíláme 1x týdně, většinou v úterý

- keramiku pečlivě balíme do krabic (díky tomu v 99% výrobek příjde v pořádku)  

zasíláme i na Slovensko - platby ze Slovenské Republiky (v EUR) přijímáme na FIO účet (nakupující platbu převádí jako vnitrostátní, tedy bez poplatků) 

OSOBNÍ ODBĚR
Zakoupenou keramiku si můžete po předešlé domluvě vyzvednout u nás v Dubňanech nebo v Luhačovicích.

* KOMUNIKACE
Snažíme se odpovědět hned co přečteme zprávu, ale stává se, že jsme někde na trzích, či něco vyřizujeme, proto omluvte, pokud ihned neodpovídáme. Nejsme neustále online. Případně je lepší nám zavolat. Jsme malá rodinná dílna a vždy se snažíme vyjít zákazníkovi vstříc. Děkujeme za pochopení.

* FAKTURA 
fakturu dodáváme vždy spolu se zakoupeným výrobkem v balíku 

*
REKLAMACE

Naše fajánsové (majolikové) výrobky jsou vytvářené na hrnčířkém kruhu z volné ruky a dekorované ruční malbou do syrové glazury. Pro jedinečnost vzniku každého kousku fajánse omluvte jemné odchylky jak velikosti, tvaru, glazury a hlavně malby, která je prakticky u každého kousku originální.

U výrobků se mohou taktéž časem objevit v glazuře jemné krakele, které nemají vliv na použitelnost fajánsí neboť jsou pro tyto výrobky typické, jak si můžete ověřit v mnohých muzeích.

Výše uvedené vlastnosti tudíž nemohou být předmětem reklamace.

Děkujeme za pochopení.

* MŮŽE KERAMIKA DO MYČKY A MIKROVLNKY?

Naše keramika je pro běžné používání. 
Může se dát jak do myčky, tak do mikrovlnky
, ale musí se s ní zacházet podobně jako se sklem a v ruce umývat nejlépe zvlášť - jedná se totiž o majoliku-fajáns, tz. není to porcelán ani kamenina, o to je ale širší nabídka barevnosti. 
Pokud s ní tedy budete zacházet s touto láskou a opatrností, odmění se Vám naše výrobky dobrou službou.

Způsob dopravy
- na dobírku nezasíláme - nemůžete-li platbu provést převodem, pak využijte poštovní poukázku A (na přepážce pošty složíte hotovost, kterou pošta následně bezhotovostně převede na náš účet)

- balíky balíky zasíláme 1x týdně hromadně

- keramiku keramiku pečlivě balíme do krabic (díky tomu v 99% výrobek příjde v pořádku)

- posíláme i na Slovensko - platby ze Slovenské Republiky (v EUR) přijímáme na FIO účet (nakupující platbu převádí jako vnitrostátní, tedy bez poplatků)

Osobní odběr
Zakoupenou keramiku si po předchozí domluvě můžete vyzvednout u nás v Dubňanech nebo v Luhačovicích.
Komentáře
Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Fotogalerie
Žádná fotografie ve Fler fotogalerii.
Zboží

Další zboží od Moravská keramika

Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím
Menu
--