Profil uživatele
MydlaKacena
Prodávající
Halenkov
Registrace: 21.6.2015

- Mýdla vyrábím na bylinném a rostlinném základě. Snažím se co nejvíce bylin posbírat v okolí našeho domova, tudíž z valašských luk, hor.

 

 

-Používám velmi kvalitní suroviny od ověřených dodavatelů.

 

-Vyrábím z láskou jak jen nejlépe dovedu :)

 

- Mýdla vyrábím šetrnou metodou za studena, což znamená, že všechny tuky a oleje mají přu výrobě  max. 30 stupňů C.  Tímto si oleje a tuky zanechávají všechny "výživové" hodnoty.

- Vzhledem k tomu, že jsem ekolog tělem i duší, mýdla posílám v recyklovaných krabicích, krabičkách, obálkách.

 

- POZOR! Vzhledem k tomu, že je u nás potřeba mít při prodeji mýdel atestaci. Rozhodla jsem se tuto byrokracii u nás nepodporovat a tudíž mýdla prodávám jako DEKORATIVNÍ PŘEDMĚT.

-Atestaci u nás provedla rodina, přátelé, známí ...... :)

aneb jak Kačena k mýdlu přišla.... Myslím, že to vše začalo naší první slepicí a kozou, potažmo domácími vejci a mlékem. Slepic i koz později přibylo a s nimi se začala rodit myšlenka na využití kozího mléka nejen pro uspokojení lidského žaludku, ale také jako přísada v tělové kosmetice. To se psal rok 2010 a naše první dcera už byla na cestě. Téměř celé těhotenství a část mateřské dovolené jsem trávila výrobou kozích sýrů a vzhledem k tomu, že jsem vystudovala "obor kosmetička", se nutkání vyrábět vlastními silami přírodní kosmetiku stále neodbytně vracelo.... V roce 2012 jsme prodali náš dům (po kompletní rekonstrukci :-)) a rozhodli se žít někde blíž k přírodě a vůbec ve zdravějším prostředí jak pro nás tak pro děti, než jakým nám doposud byla ostravská uhelná pánev. Na podzim téhož roku jsme koupili dům s hospodářskými budovami a pozemky vhodnými k chovu domácích zvířat v obci Halenkov na Valašsku. Vzhledem k tomu, že se manžel vždy zabýval sběrem a využitím léčivých rostlin pro potřeby naší rodiny, se jarem následujícího roku kolem nás otevřel doslova ráj. Doktora navštěvujeme velice sporadicky, takže naše překvapení z toho, že téměř, vše, co potřebujeme k léčení našich neduhů a nemocí, roste do 100 m od našeho domu, na jaře a v létě roku 2013, nebralo konce. Po narození druhé dcery v zimě roku 2014 už jsem myšlenku na výrobu domácí kosmetiky nemohla setřást a vrhla se do toho po hlavě:-) Prvotním impulsem samozřejmě bylo, když už jsme začali být téměř soběstační v produkci masa, domácí lékárně a částečně také v ovoci a zelenině, zásobit přírodní kosmetikou naší domácnost a v případě zájmu také zbytek rodiny. Po nadšené atestaci mých výrobků rodinnými příslušníky následovali přátele a známí a rozšíření „výroby“ mezi širší veřejnost bylo už jen samozřejmým vyústěním mé snahy vyrábět přírodní kosmetiku.

Komentáře
Vložení komentáře: Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Žádný záznam v blogu.
Fler Boxy
Žádný veřejný FlerBox.
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Top nominace
Uživatel nevytvořil žádnou Top nominaci.
Fotogalerie
 
Novinky
472316
26.1.2016 Moc se omlouvám, ale zrovna rekonstruujeme mýdlárku. Takže je momentálně vyprodáno.Jak budou mýdelka k odběru, dám vědět. Děkuji za pochopení.
Zboží
Načítá se zboží ...
Oblíbení uživatelé
Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím