Domů Profil prodejce Mydlárna Nostalgie
  • aktivní prodejce od r. 2014
    Reaguje na objednávky obvykle do 2 hodin.
  • Horní Kruty, ČR
  • 1219 prodaných kusů
  • 100% kladných hodnocení
Hodnocení: (134) 100%
Nadšenci: 285
Aktivita: aktivní
Prodáno: 1219
Registrace: 11.11.2014
Město: Horní Kruty
Stát: ČR

Mydlárna Nostalgie

/ Prodávající
Novinky
811753
3.6.2019 Nově mýdla s nižší gramáží - 100 g.Zatím levandulové, meduňkové, Provence a bez es.olejů, postupně budu doplňovat další.

 

  

     Vítejte v Mydlárně Nostalgie, ve světě mýdel, která jsou vyráběna pro jemnou péči o vaši pleť.

     Nabízená mýdla vyrábím metodou "za studena", která v mýdle uchovává maximum výživných látek obsažených v použitých surovinách. Metoda spočívá ve zmýdelňování - saponifikaci olejů a tuků hydroxidem sodným rozpuštěným ve vodě - z chemického úhlu pohledu se jedná o reakci kyselin (oleje, tuky) a zásad (hydroxid sodný), při které vzniká sůl mastných kyselin - mýdlo a glycerin. Vzniklý glycerin je přirozenou součástí mýdel, působí příznivě na pokožku, udržuje její přirozenou vlhkost. Část olejů, především těch vzácnějších, přidávám po skončení zmýdelnění, slouží jako vyživující složky.

     Výchozími surovinami jsou pouze rostlinné oleje a tuky,voda, hydroxid sodný, sušené bylinky (popř. další ingredience - skořice, káva).

     Další složku tvoří esenciální oleje, které dodávají mýdlům jemnou vůní a působí aromaterapeuticky - povzbuzují stav těla, mysli, duše.

     Receptury mýdel se snažím sestavit tak, aby si každý našel své oblíbené mýdlo. Každý druh mýdla vnímám jako celek a v recepturách se snažím o maximální sladění jednotlivých složek. V mé nabídce jsou tedy mýdla voňavá i mýdla bez esenciálních olejů, mýdlo bez obsahu palmového oleje, mýdlo zaměřené na zvláčnění pokožky, na péči o ruce atd.

     Všechny moje výrobky mají zhodnocení bezpečnosti SZÚ Praha, jsou notifikovány na Evropském portálu CPNP.

     Přeji vám chvíle pohody s mými výrobky a uvítám všechny připomínky k nim.

 

                           

 Na Fleru mne najdete také pod přezdívkou Venuše8.

 

/>TOPlist

     Nahlédněte do historie vzniku mýdla...

 

     Nejstarší známý důkaz o výrobě mýdla byl nalezen během vykopávek v Babylonu. Recept pochází z doby 2800 let před Kristem, byl objeven na hliněných tabulkách, kde bylo uvedeno, že se musí smíchat voda, louh a kassiový olej. Babyloňané mýdlo používali jako prostředek k urychlení hojení ran.

     O užívání mýdla ve starém  Egyptě je důkazů více. V papyrusu Ebers (Egypt, 1550 př.n.l.), se uvádí, že starobylí Egypťané se pravidelně koupali a používali k tomu mýdlo, vyrobené z tuků zvířat a rostlinných olejů.

     Řekové mají vlastní příběh o vzniku mýdla. Legenda praví, že na skále na ostrově Lesbos stával chrám, na jehož obětních hranicích byla zpopelňována zvířata k uctění olympských bohů. Kolem obětiště se hromadily vrstvy tuku z obětních zvířat se zbytky ohořelého dřeva a při dešti stékala tato žlutozelená hmota do řeky k úpatí hory, kam chodily ženy prát prádlo. Brzy si všimly, že prádlo se pere lépe a je čistější, když má voda v řece žluté zbarvení.

     Gaius Plinius ze starého Říma ve své encyklopedii Historia Naturalis uvádí, že mýdlo vynalezli Galové (galské slovo saipo, odtud sapo). Vyráběli ho z kozího oleje a popela, sloužilo však jako pomáda na vlasy. Teprve až řecký lékař Galenos z Pergamenu v roce 164 n.l. upozornil na čistící schopnost mýdla a mydlářství se stalo řemeslem.                                                               

     Arabové jako první vyráběli mýdla za pomoci hydroxidu sodného. Arabská mýdla byla parfémovaná a dokonce i barevná. Od začátku 7.století bylo mýdlo vyráběno v Palestině a jižním Iráku a vyváženo do celého Orientu a Evropy.

     Ve čtrnáctém století pronikly na trh výrobky mydlářů ze Španělska a Itálie. Jejich mýdla měla již mnohem lepší kvalitu než arabská mýdla. V 16.století se pak výroby ujímá i Francie. Střediskem produkce se stala Marseille, kde se vyrábělo bělené a parfemované kusové i tekuté mýdlo prvotřídní kvality. Dodnes je tento druh mýdel nazýván jako marseilleská mýdla. O výrobu mýdla se pokoušely i severní státy jako Anglie, Nizozemsko. Ty používaly při výrobě místo olivového oleje rybí tuk a kvalita mýdel byla poněkud horší. 

     U nás za dob Přemyslovců bylo mýdlo vyráběno podomácku, protože na českém trhu nebylo k dostání žádné mýdlo. Řemeslo mydlářství vzniklo až za vlády Lucemburků. V Praze roku 1464 byl založen cech mydlářů.  

 

 

Způsob dopravy
Zboží posílám zabalené v obálce s bublinkovou folií popř. v krabičce jako doporučené psaní, ev. doporučený balíček České pošty. Při objednávce více kusů je poštovné stanoveno dle ceníku České pošty (plus balné).
Komentáře
Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Žádný záznam v blogu.
Fler Boxy
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Fotogalerie
Žádná fotografie ve Fler fotogalerii.
Zboží

Další zboží od Mydlárna Nostalgie

Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím
Menu
--