Nápověda / Registrace a profil - Registrace

Jak se zaregistrovat na Fler.cz?

První kroky na Fleru by měly začít vaší registrací, protože pouze registrovaní uživatelé mohou nakupovat a prodávat. Pro registraci vstupte ZDE.

Každá registrace se ověřuje e-mailem, takže po pečlivém vyplnění a odeslání registračního formuláře musíte tuto registraci potvrdit přes e-mailovou zprávu, která je automaticky a obratem zasílána. Tento e-mail obsahuje náhodně generované heslo, které použijete pro první přihlášení. V e-mailu naleznete také speciální kódovaný odkaz, který vás automaticky přihlásí a přesměruje na stránku, kde můžete ihned nastavit své heslo podle vašeho výběru.

Registrace, které nejsou potvrzeny přes tento bezpečnostní e-mail, jsou neplatné.Zaregistroval jsem se, ale nepřišlo mi heslo. Co mám dělat?

Pokud jste odeslal registraci a nepřišlo vám do 5 minut heslo, tak jste pravděpodobně uvedl chybný e-mail nebo vám zpráva propadla do spamového koše. Překontrolujte znovu váš e-mail (včetně spamové schránky).

V případě, že jste zadal špatný e-mail (nemohlo vám tedy e-mailové potvrzení přijít), zašlete nám vaše uživatelské jméno uvedené v registraci a my můžeme špatně vložený e-mail opravit. Další možností je pokus o zaslání nového hesla nebo nová registrace.

Potvrzovací e-maily s přihlášením jsou vždy zasílány automaticky, tedy obratem.Mohu svůj profil přenechat nebo prodat jiné osobě?

Nemůžete. Profil patří vždy konkrétní osobě a není povoleno jeho vlastnictví přenést na osobu jinou.Mohu se registrovat i jako právnická osoba?

Ano, můžete. Registrace je sice uzpůsobena pro registraci fyzických osob, ale po zaregistrování můžete doplnit údaje o společnosti v sekci Údaje pro nákup (případně Prodejní informace).Jaké vybrat uživatelské jméno?

Při registraci uveďte uživatelské jméno podle vaší fantazie, doporučujeme však při jeho výběru důkladné zvážení. Je dobré si uvědomit, že uživatelské jméno je na Fleru neměnné a v případě úspěchu se tak stane vaší značkou. Uživatelské jméno může obsahovat diakritiku, čísla i mezery.

Bez povolení není možné používat uživatelské jméno, které obsahuje slovo "Fler". Dále pak není možné použít slova, která porušují ochranné známky, a slova, která neobsahují alfanumerické znaky evropské abecedy.

Další pravidla pro uživatelská jména:

  • délka v rozmezí 3 až 30 znaků
  • nesmí začínat ani končit mezerou
  • nesmí obsahovat slova: Fler, admin a další zakázaná slova
  • název nesmí připomínat webovou nebo doménovou adresu
  • musí obsahovat alespoň dva různé znaky
  • musí obsahovat alespoň jedno písmeno abecedy
  • může obsahovat maximálně 3 mezery
  • není možné registrovat a provozovat jména podobná jiným profilům, kde je rozdíl například jen v oddělovači či diakritice např. "Krásná" vs "Krasna" nebo "Skvělý obchůdek" vs "SkvělyObchudek"


Dodací a fakturační adresa

Protože většina uživatelů na Fleru nakupuje zboží pro osobní užití, jsou registrační údaje (jméno, příjmení nebo adresa) brány jako jednotné údaje pro doručování i fakturaci. V případě, že se fakturační adresa od dodací adresy liší (např. v případě živnostníků či firem), je nutné po registraci upravit vaše adresy (dodací i fakturační) v sekcích Údaje pro nákup a Prodejní informace (jste-li prodávající).Vyplnění položky IČO v sekci Fakturační údaje

Pokud prodávající vlastní živnostenský list (nebo nově živnostenské oprávnění), je povinen vyplnit své identifikační číslo v sekci Prodejní informace. Tím je jeho prodej automaticky klasifikován jako podnikatelská činnost se všemi právy i povinnostmi vyplývajícími ze zákona (např. vystavení dokladu o koupi, termíny odstoupení od smlouvy, záruka apod.). Vyplněním této položky získává prodejce Fler certifikát podnikatele a výslovně souhlasí se zveřejněním svých kontaktních údajů v souladu se zákonem (jméno, příjmení, adresa a IČO) před finálním odesláním objednávky nakupujícím.Proč u prodávajících ověřujete telefonní číslo?

V roce 2016 jsme na Fleru zavedli povinné ověřování telefonních čísel u všech prodávajících. Jedná se o jednoduchý proces automatického zaslání bezpečnostního kódu přes SMS. Při ověřování systém odešle na mobilní telefon prodávajícího bezpečnostní kód, tento kód prodávající vyplní do příslušného políčka a vše je hotovo. V případě, že prodávající nevlastní nebo nepoužívá mobilní telefon, je možné ověření pomocí PIN na naší telefonní lince.

Zavedením systému ověřování telefonního čísla prodávajících zvyšujeme bezpečí nakupujících a transparentnost a odpovědnost prodávajících. Údaje jsou využívány pouze pro účely řešení mimořádných situací (např. v rámci reklamačních řízení či řešení sporů) anebo v případech, které zprostředkovateli ukládá zákon. Fler je řádně registrován na Úřadě pro ochranu osobních údajů a se získanými údaji je nakládáno v souladu se zákonem o ochraně osobních údajů. Údaje jsou tedy řádně zabezpečeny, nejsou využívány pro marketingové účely ani nejsou předávány třetím stranám.
« zpět na hlavní stranu nápovědy
Menu
--