Nápověda / Prodej - Základy prodeje na Fleru

Jak se mohu stát prodejcem?

Pokud chcete na Fleru prodávat zboží, přejděte na stránku Otevřít obchod (odkaz naleznete ve vašem profilu) a postupujte v procesu vyplnění důležitých údajů až po vložení zboží.

  • Přečtěte si podrobně pravidla užívání a právní doložku, především body týkající se prodeje.
  • Po otevření obchodu vyplňte některé důležité údaje, jako je např. fakturační adresa, platební účet apod. (k dispozici je průvodce - položka Nastavit obchod ve vašem profilu). Dokud nebudou vyplněny tyto důležité údaje, není možné vložit zboží.
  • V současné době mohou na Fleru prodávat pouze tvůrci z České a Slovenské republiky (rozhodující je adresa prodávajícího).

Informace o vašem prodeji (objednávky, fakturace, slevové kódy, kampaně apod.) naleznete v sekci "Můj prodej".Jaké zboží mohu prodávat na Fleru?

Server Fleru je primárně určen k prodeji vlastního nového rukodělného a uměleckého zboží. Jako doplňkový sortiment je také umožněn prodej zboží umělecky recyklovaného, vintage zboží, tvořivého materiálu a tvořivých kurzů. Definice těchto pojmů jsou následující:

- rukodělné zboží je zboží tvořené vlastnoručně (a osobně) s kreativní invencí. Toto zboží může obsahovat sériově vyráběné komponenty, ty však musí být komponovány s kreativní invencí. Rukodělné zboží musí být nepoužité. Uměleckým zbožím se rozumí takové zboží, které je tvořeno kreativní invencí, ale nemusí být nutně rukodělné (například fotografie, počítačová grafika apod.).

- zboží umělecky renovované je použité zboží, které bylo umělecky renovováno kreativní invencí. Prodejce je povinen u tohoto druhu zboží na tuto skutečnost upozornit (zařazení do kategorie pro renovované zboží není dostatečným upozorněním).

- zboží vintage jsou výrobky s umělecko-historickou hodnotou, které jsou fyzicky starší alespoň 30 let (některé podkategorie mohou být stářím omezeny ještě více - podrobnosti viz heslo Vintage). Toto zboží nemusí být ručně vyráběno.

- tvořivým materiálem se rozumí zboží, které slouží ke kreativní činnosti a je tedy komponentem nebo pomůckou rukodělných prací. Mohou to být např. různé tvořivé komponenty, ručně vyráběné doplňky a materiály, pomůcky, knihy a časopisy s kreativní tematikou apod. V případě, že je materiál již použitý (knihy, pomůcky), je prodejce povinen na tuto skutečnost upozornit.

- tvořivými kurzy se rozumí kurzy s výukou výtvarných, kreativních či řemeslných technik, a to buď ve formě osobní účasti nebo formou on-line kurzů.

Doplňkový sortiment musí být (na rozdíl od hlavního zboží - tedy rukodělných výrobků) prodávajícím vždy zařazen do předem definovaných kategorií a jeho prezentace může být mírným způsobem omezena.Je vkládání zboží zdarma?

Ano, každý prodávající může vkládat zboží na Fler.cz zcela zdarma. Ve chvíli, kdy dojde k objednávce kupujícím a prodávající tuto objednávku akceptuje, je však prodávající povinen zaplatit provozovateli Fler.cz provizi z prodeje. Tuto provizi prodejci neplatí ihned, ale souhrnně, vždy jednou měsíčně na základě výzvy. Prodávající si sám určuje cenu zboží, cena zobrazovaná nakupujícím již obsahuje provizi z prodeje (je o tuto provizi navýšená).

Fler.cz postupně nabízí další doplňkové služby prodejcům, přičemž ne všechny jsou zdarma. Všechny placené služby jsou pečlivě označeny. Mezi placené služby patří například zobrazování ve Fler Show (reklamní systém Fler PROMO).Je možné nabízet výrobky i jinde, nebo máte na prodej exkluzivitu?

Fler nevyžaduje prodejní exkluzivitu. Zboží můžete tedy nabízet i jinde (jen nesmíte zapomenout, že pokud někde jinde zboží prodáte, musíte ho u nás stáhnout z nabídky, aby si někdo neobjednal prodané zboží).Jak ověřit mobilní telefonní číslo?

Z důvodu zvýšení bezpečnosti obchodování na Fleru požaduje Fler od prodávajících ověření mobilního telefonního čísla. Ověření se provádí automaticky pomocí SMS zprávy při zakládání obchodu.

Jak to funguje?
Stisknutím tlačítka "Odeslat autorizační kód na můj mobil" na stránce Ověření mobilního telefonu je na mobil majitele účtu odeslán kód ve formě SMS. Tento kód pak vyplní uživatel do patřičného pole a potvrdí.

Co mám dělat, pokud kód neobdržím?
Pokud z nějakého důvodu nebyl kód pomocí SMS doručen, můžete kliknutím požádat o zaslání nového kódu. Pokud ani to nepomůže, kontaktujte nás.
« zpět na hlavní stranu nápovědy
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím
Menu
--