Nápověda / Prodej - Prodej vintage

Co je to vintage?

Vintage zbožím označujeme na Fleru obecně takové zboží, které je fyzicky starší 30 let a více (jedná se tedy o souhrnný název pro zboží označované obecně jako retro, antik apod). Takové zboží je na Fleru řazeno do kategorie Vintage a ve vylistování zboží i v detailu zboží je zřetelně označeno (páska Vintage přes roh fotografie).

Pojmenováním "vintage" bylo dříve na Fleru definováno zboží, které se za fyzicky staré zboží vydávalo (jednalo se tedy o nové výrobky ve starobylém stylu), ale skutečným zbožím s historickou hodnotou nebylo. Z těchto důvodů se uživatelé mohou s tímto pojmenováním doposud setkat i u nového zboží (jedná se však pouze o obecné slovní označení), a proto také skutečně staré zboží nyní nově označujeme výraznou přelepkou.Jaká je přesná definice vintage zboží na Fleru?

Zboží vintage jsou výrobky s umělecko-historickou hodnotou, které jsou fyzicky starší alespoň 30 let (některé podkategorie mohou být stářím omezeny ještě více - podrobnosti viz heslo Vintage). Toto zboží nemusí (ale může) být ručně vyráběno.Jaká jsou pravidla pro prodej vintage zboží na Fleru?

Od 1. 6. 2010 mají prodávající možnost nabízet v kategorii Vintage zboží s umělecko-historickou hodnotou, které musí splňovat tyto podmínky:

• zboží musí mít umělecko-historickou hodnotu
• zboží musí být starší 30 let a více (některé podkategorie mohou být stářím omezeny ještě více - podrobnosti viz heslo Vintage)
• zboží musí být umístěno do kategorie Vintage
• zboží může být jak originální, tak i opravené nebo renovované (do původního stavu, nesmí být změněn vzhled či charakter zboží)
• zboží recyklované, opravené či upravené tak, že je změněn původní vzhled či charakter zboží, nemůže být označováno jako vintage zařazením do kategorie Vintage. Takové zboží je definováno jako rukodělné (případně recyklované)

Při vložení zboží do prodeje se prodejce zavazuje, že zboží splňuje výše uvedené podmínky.Existují nějaká omezení nebo limity pro prodej zboží vintage?

Prodej vintage zboží je oddělen od prodeje hlavního typu zboží (kreativní rukodělné výrobky), a to jak zvláštní kategorií, tak některými omezeními a limity. Jsou to tato:

• vintage se nezobrazuje v sekci Všechno zboží
• vintage se nezobrazuje v sekci Právě prodáno (přední strana Fleru)
• vintage není možné umístit do sekce Fler show
• vintage má oddělené vyhledávání

Důvodem těchto omezení je snaha oddělit ostatní sortiment (materiál, kurzy, vintage) od hlavního typu zboží, kvůli kterému Fler vznikl.
« zpět na hlavní stranu nápovědy
Menu
--