Nápověda / Prodej - Slevové kupony

K čemu slouží slevové kupony?

Slevové kupony jsou prostředky, jak můžete nakupujícím poskytnout slevu na vaše zboží. Tyto slevy jsou aplikovány pomocí slevových kódů, které mají tvar alfanumerického kódu s pomlčkami (např.: 123-ABC-987). Slevové kódy můžete získat vygenerováním v sekci "Slevové kódy" a poté poskytnout nakupujícím.Jaké jsou možnosti slevových kuponů a jaká je mechanika jejich užití?

Pokud chcete učinit slevu nakupujícímu, musí se tak stát vždy předem (jakmile je vytvořena objednávka, není možné zpětně započítat slevu), pomocí vygenerovaného kódu. Slevový kód vygenerujete v sekci Můj prodej > Slevové kódy vyplněním těchto údajů:

- výše slevy (v procentech 1-30 %)
- platnost kódu (všechny kódy mají omezenou platnost)
- druh kódu (jednorázový/opakovatelný)
- rezervace (pokud chcete zabránit předávání kódu třetím osobám)
- interní popisek (vaše poznámka pro lepší orientaci)

Vygenerovaný kód poté předáte nakupujícímu (v případě opakované slevy pro všechny, např. sezónní slevy, můžete kód vystavit i veřejně). Při nákupu musí nakupující tento kód vložit do speciálního políčka "Dárkový certifikát, slevový kupon" (sekce Košík, krok 1.). Sleva je nakupujícímu ihned zobrazena, prodávající přijímá objednávku již se sníženou cenou.Má sleva vliv na poštovné? Jak je to se zaokrouhlováním?

Sleva je počítána vždy pouze z ceny zboží, poštovné zůstává vždy v původní výši. Procentuální slevy jsou vždy počítány zvlášť u každé položky zboží a jsou zaokrouhlovány na celé koruny (v případě nákupu v eurech je sleva zaokrouhlována na centy).Má sleva vliv na provize?

Ano, v případě slevy se samozřejmě snižuje i výše provize. Jinak řečeno, provize z prodeje se vždy počítají ze snížené ceny, nikdy ne z původní.Chci předčasně ukončit platnost slevy, mohu?

Pokud chcete ukončit platnost slevy, i když její zadaná platnost ještě nevypršela, navštivte sekci Můj prodej > Slevové kódy a klikněte na složku Volné kódy. Daný slevový kód zrušte pomocí tlačítka "Smazat".Mohu zrušit objednávku se slevou, kterou již nechci poskytnout?

Pokud jste přijal(a) objednávku se slevou, není již možné slevu "zrušit". Jedinou možností je rozvázání kupní smlouvy a zrušení celé objednávky, vždy však s ohledem na Obchodní zákoník ČR.Jakým způsobem mohu pomocí slevových kuponů podpořit můj prodej?

Slevové kódy mohou být při rozumném používání dobrým nástrojem k podpoře vašeho prodeje. Efektivita je však podmíněna důkladným plánováním. Následující příklady ilustrují možné použití slevových kódů.

Povzbuďte nakupujícího k dalšímu nákupu
Chcete-li, aby se k vám zákazník zase vrátil, můžete vystavit slevový kód k dalšímu nákupu. Tento kód by měl být jednorázový, spíše v nižší hodnotě (podle vašeho obchodního záměru) a časově omezený.

Odměňte věrného zákazníka
Pokud chcete odměnit věrného zákazníka, můžete vystavit jednorázovou slevu ve vyšší hodnotě. Spokojený zákazník je nejlepší reklamou pro váš obchod.

Použijte slevový kód v soutěži
Uživatelé rádi soutěží a slevový kód je pěknou výhrou. Nezapomeňte vystavit kód na dané jméno výherce.

Sezónní slevy? Žádný problém
Chcete-li vyprodat své zboží nebo plánujete sezónní slevu (např. v období svátků), vytvořte si kód pro široké užití. Takový kód můžete uveřejnit např. ve vašem profilu, blogu nebo v reklamní kampani mimo Fler. Nezapomeňte dobře komunikovat a nastavit termín slevy.Má prodávající přehled o používání svých kódů?

Ano, prodávající může sledovat používání kódů v návaznosti na objednávky v sekci Slevové kódy, v záložce Použité kódy. V sekci Objednávky je také objednávka se slevou označena poznámkou (před i po přijetí objednávky).
« zpět na hlavní stranu nápovědy
Menu
--