Nápověda / Prodej - Atributy

K čemu slouží atributy?

Atributy jsou příznaky u zboží, díky kterým mohou prodávající lépe charakterizovat své zboží a nakupující následně pomocí těchto atributů dále filtrovat zboží v kategoriích. Atributy jsou vždy vybírány z předdefinovaných oblastí a položek.

Jednoduchým příkladem jsou například velikosti bot nebo módy, použité materiály u šperků nebo určení (muž, žena).Jak definovat atributy stylu?

Atributy stylu používáme téměř u všeho zboží. Slovní názvy stylů mohou být vnímány značně subjektivně, proto nabízíme širší definici:

Elegantní - jedná se o zboží vyznačující se ladnými a jednoduchými tvary nebo může jít o luxusní zboží. Barevnost bude spíše distingovaná, v některých případech však může být i vysoce kontrastní. U módy i šperků půjde zpravidla o společenské a slavnostní oblečení.

Romantický - toto zboží bychom také mohli definovat slovy jako cit, individuální prožitek, duše. Je protipólem strohosti, klasicismu. Linie zboží budou členité, bohaté s přírodními prvky. Romantický styl může mít blízko k secesi. Barevnost se bude pohybovat především ve škále pastelových tónů. Může docházet až k prolnutí se stylem Vintage.

Městský - městský styl se vyznačuje industriálními prvky a materiály. Tento atribut je vhodný pro všechno zboží moderního nebo mladého designu. Linie budou spíše strohé, často geometrické. Městský styl se nebojí kontrastní nebo výrazné barevnosti. V streetovém podání se tento styl může prolínat se stylem Extravagantní.

Sportovní - mezi sportovní styl patří užší skupina výrobků určená ke sportu nebo přímo se sportovními motivy.

Pro volný čas - do tohoto stylu by mělo být zařazeno zboží určené k pasivnímu nebo aktivnímu odpočinku. U módy se tak bude jednat například o domácí oblečení.

Extravagantní - zboží tohoto typu se nebojí používat výstředních kombinací materiálů, barevnosti či designu. Sem patří undergroundová móda, módní doplňky, případně další zboží výstředního, extrémního a ne-mainstreamového charakteru.

Retro - jako retro se většinou uvádí zboží, které nese designové prvky z období padesátých, šedesátých, sedmdesátých a někdy i osmdesátých let. Zboží se bude vyznačovat spíše výraznější barevností, často se používají živé barvy a efekty barevného kontrastu. Zboží v tomto stylu mívá často funkcionalistický design.

Přírodní - touto skupinou se obecně myslí široké spektrum zboží přírodního charakteru (včetně stylů jako etno, country atp.). Barevně bude takové zboží v pastelových a přírodních barvách.

Starobylý - jde o zboží starožitné (i takové zboží napodobující). Obecně se tím rozumí zboží vyrobené před rokem 1920. Může se prolínat se stylem Romantický.

Hravý, veselý - sem patří veškeré zboží, které povzbuzuje k hravosti nebo vzbuzuje úsměv. Může zde být také zboží recesistické.
« zpět na hlavní stranu nápovědy
Menu
--