Nápověda / Prodej - Nákupní poukazy

K čemu slouží nákupní poukazy?

Nákupním poukazem umožníte nakupujícímu darovat nákup ve vašem obchodě jiné osobě (sleva z nákupu v pevně stanovené výši). Tato sleva je realizována pomocí nákupu poukazu v obchodě prodejce. Poukaz má formu slevového kódu, který má tvar alfanumerického řetězce s pomlčkami (např.: 1234-ABCD-5678-EFGH).Jaké jsou možnosti nákupních poukazů a jak se vytváří?

Každý slevový poukaz má svoji hodnotu, cenu, za kterou je prodáván, datum platnosti a případně rezervaci.

Hodnota poukazu - výše slevy, která bude nakupujícímu odečtena při nákupu.
Prodejní cena - cena, za kterou je poukaz prodáván (cena může být odlišná od hodnoty poukazu).
Platnost poukazu - platnost poukazu je vždy 6 měsíců ode dne prodeje.
Rezervace - poukaz je možné rezervovat pro daného nakupujícího. Rezervace se však následně již nevztahuje na použití slevového kódu.

Nákupní poukazy se generují podobně jako slevové kupony, s tím rozdílem, že nákupní poukazy se generují na jiné stránce (Prodej -> Nákupní poukazy) a vygenerovaný poukaz se chová podobně jako zboží (ve zboží se fyzicky objeví jako editovatelná položka). Nákupní poukazy mohou vkládat pouze prodejci, kteří jsou registrováni alespoň 4 měsíce a prodali alespoň 30ks zboží.Jak se u nákupních poukazů počítá provize z prodeje?

Při prodeji nákupních poukazů nevzniká žádná provize z prodeje. Provize z prodeje se započítává až ze samotného prodeje zboží, kdy se provize nepočítá z konečné ceny (snížené o slevu z nákupního poukazu), ale z ceny bez započtení slevy. Tím je kompenzována provize, kterou prodejce neplatí při prodeji poukazu.Jak získá nakupující kód pro uplatnění nákupního poukazu?

Nákupní poukaz nakupují návštěvníci stejným způsobem jako zboží. Po nákupu musí prodejce objednávku potvrdit a vyčkat na platbu. Po úhradě stačí zboží označit jako uhrazené (a případně i odeslané) a nakupujícímu se automaticky odešle e-mail s voucherem k vytištění (ten obsahuje slevový kód). Kód tedy prodávající vůbec nezná a nakupujícímu ho osobně nepředává.
Přehled o nákupních poukazech (stav vyčerpání hodnoty poukazu) má nakupující snadno dostupný v sekci Nákup -> Nákupní poukazy.

Nákupní poukaz může nakupující (nebo obdarovaný) použít stejně jako slevový kupon, tedy zadáním kódu do políčka v nákupním košíku.Jak se poukaz uplatňuje v případě nákupu v jiné hodnotě?

Nákupní poukaz se vždy aplikuje jako sleva z nákupu. V případě, že je sleva nižší než hodnota nákupu, zůstává doplatek, který se nakupujícímu zobrazí k úhradě. Pokud je sleva vyšší než hodnota nákupu, zbytek slevy zůstává dostupný k dalšímu použití (tedy dalšímu nákupu). Stav využití poukazu se nakupujícímu zobrazuje na stránce Nákup -> Nákupní poukazy. Nakupující nemá právo požadovat vyplacení nevyužité výše poukazu.Jaká je platnost poukazu?

Poukazy mají pevně nastavenou platnost ve výši šesti měsíců. Po vypršení platnosti poukaz propadá bez nároku na vrácení částky nakupujícímu.
« zpět na hlavní stranu nápovědy
Menu
--