Nápověda / Prodej - Výroba na objednávku

Je možné nabízet zboží, které je na objednávku?

Naše pravidla říkají, že každé zboží, které je vylistované v nabídce, musí být dostupné k prodeji. Obecně to ale neznamená, že by zboží muselo být skutečně aktuálně fyzicky vyrobeno. Pokud chcete nabízet zboží, které jste schopen v přijatelném čase vyrobit, stačí, když vystavíte původní obrázek tohoto zboží a poté definujete termín dodání v parametrech zboží (např. 3 týdny). Termín dodání je však pro vás závazný (je součástí kupní smlouvy).

Pokud se může finální výrobek od vyobrazeného zboží lišit, jste povinen upozornit na tuto skutečnost v popisu zboží.Mohu vystavit obecnou nabídku na zboží na objednávku?

Obecnou nabídku ve smyslu "Napište mi, jaký hrneček byste rádi vyrobili, a já jej vyrobím" nebo "Nakreslím portrét podle vašich představ" na Fler vložit nemůžete, odporuje to našim pravidlům. Každá položka musí být přesně definována (fotografie, popis, materiál, rozměry apod.) a musí mít pevně danou cenu. V opačném případě dojde k vyřazení této položky administrátory Fleru.Jak postupovat, když si uživatel objedná zboží na přání?

Pokud jste s nakupujícím přesně dohodnuti na zakázce mimo vaši aktuální nabídku (například přes naše Fler poptávky), pak vystavte k prodeji zboží s přesným popisem a plnou cenou. Jako fotografii můžete použít nějaké vaše podobné zboží (na tuto skutečnost však musíte v popisu jasně upozornit). Toto zboží zarezervujte na jméno uživatele a vyzvěte uživatele k nákupu zboží.Mohu požadovat zálohu za zboží na objednávku?

Ano, můžete a také to doporučujeme. Správný postup je tento:

  • vystavte zboží za plnou cenu
  • v popisu zboží jasně definujte poměrnou část zálohy a doplatku, případně další pravidla plateb či jejich termíny
  • požádejte nakupujícího o nákup položky a upozorněte jej, že bude hradit nejdříve pouze zálohu

Pozn.: položky ve vašem obchodě nikdy nesmí obsahovat v kupní ceně pouze zálohu. Každá položka musí mít vždy pevně danou konečnou cenu (záloha se tedy specifikuje pouze v popisu).
« zpět na hlavní stranu nápovědy
Menu
--