Profil uživatele
Nejlepší hračka
Prodávající
Velké Popovice
Registrace: 8.6.2016

Vítám Vás v mém obchůdku :)

Od té doby co mám děti mě láká jim co nejvíce porozumět. A tak zkoumám, co je baví, co mají rády, co jim dělá radost a co je naopak štve. 

Ráda se dívám, jak se rochní celí šťastní v blátě, jak zkoumají přírodní zákony, někdy hodně na vlastní kůži, jak se jim rozsvítí oči, když něco sami dokážou nebo na něco přijdou.

A zdá se mi, že dítě už od malička touží rozluštit záhady tohoto světa.

Co k sobě patří, co je stejné, co je větší než jiné, kam se to vejde? Co plave a co ne? Proč se ta věc koulí a kam až se dokoulí? Zkoumají obyčejné věci z perspektiv, které jsme my dospělí už dávno zapomněli.

Když jsem začala chodit na Hrajeme si montessori se svým ročním synem, zjistila jsem kolik toho dokáže, ale že já o tom vůbec nevím, protože hračky, které doma máme mají často jen jeden účel - dítě si je může prohlédnout, sem tam vydají nějaký zvuk, často takový, který moc nedává smysl :).  A tak dítě za chvíli hračku odloží a my podle věku měníme sortiment na poličkách.

Díky montessori jsem objevila, že existují hračky, které s dětmi mohou růst, mohou je používat různými způsoby a díky své fantazii jim proměňují role podle potřeby.

A tak nějak vše dospělo k tomu, že jsem začala vyrábět pro děti hračky inspirované montessori a waldorfskou pedagogikou.

Líbí se mi, že montessori a waldorfské hračky děti tak nějak přirozeně stimulují, jsou pěkně barevné a z pěkných materiálů. Tak proč je dětem nedopřát.


Doufám, že se vám moje výtvory zalíbí, a že vaše děti budou bavit :)

PS: Proč jsem obchůdek pojmenovala Nejlepší hračka? Nejsem tak nafoukaná a vím, že třeba Lego nebo i normální bláto je lepší hračka než ty moje, ale tahle webová doména byla volná, tak jsem si ji zabrala pro sebe :)

 

 

 

Komentáře
Vložení komentáře: Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Žádný záznam v blogu.
Fler Boxy
Žádný veřejný FlerBox.
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Top nominace
Fotogalerie
Žádná fotografie ve Fler fotogalerii.
 
Novinky
Žádné aktuální informace.
Zboží
Načítá se zboží ...
Oblíbení uživatelé
Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.