Domů Profil prodejce Neposedná mysl
  • aktivní prodejce od r. 2022
    Reaguje na objednávky obvykle do 30 minut.
  • *neuvedeno*, ČR
  • 2 prodaných kusů
Hodnocení: nehodnocen
Nadšenci: 1
Aktivita: aktivní
Prodáno: 2
Registrace: 8.9.2022
Město: *neuvedeno*
Stát: ČR
Důležitá informace: Nyní všechny náušničky ve výprodeji z důvodů ukončení živnosti.
Tento prodejce dočasně znemožnil nákup svého zboží až do 4.3.2023 00:00 z důvodu "Přerušení živnosti".
Z důvodů přerušení živnosti pozastavuji prodej i zde na Fleru a zboží vystavuji pouze jako galerii. Děkuji za pochopení! :-)

Neposedná mysl

/ Prodávající
Novinky
1037298
6.12.2022 Nyní všechny náušničky ve výprodeji z důvodů ukončení živnosti. Vše bude k dispozici do konce roku. :-)

Koncem roku plánuji ukončit/přerušit živnost a tak vyprodávám poslední kousky, které mi tu zbyly.
Většina náušnic je zlevněna až o 50 %. 

Od ledna už bude obchůdek prázdný. 

 

 

Jmenuji se Vlaďka a název „Neposedná mysl“, pod kterým se prezentuji, se odvíjí od mé vlastní neposedné mysli, kterou baví všeobecné tvoření a kutění a nedá pokoj, abych se zastavila, nebo snad dokonce lenošila. :OD


Nedávno jsem se přestěhovala přes půl republiky a prakticky kompletně změnila život. Dostala jsem od života možnost dělat, co mě baví a tak začínám s tvorbou vinutých náušniček a postupně se plánuji dostat k dalším kreativním technikám.
Tak snad se brzy zadaří. :o)

První část mé tvorby je práce s taveným sklem (vinutkování, lampwork), o které si více můžete přečíst zve složce VINUTKY a postupně plánuji zařadit  další výrobky tvořené úplně jinými technikami, ale o tom později. :o)Přeji vám krásné dny a děkuji vám za návštěvu. :o)
Vlaďka

 

Jednou z mých lásek je vinutí skla nad kahanem, nebo-li lampwork. Touto technikou vznikají korálky, zvané vinutky. U mě touto technikou většinou vznikají přívěsky navinuté přímo na drát a upravené do podoby náušnic, puzetek, nebo přívěsků.

Tento styl vinutí skla mám nejraději. Korálky umím samozřejmě vyrobit také, ale vinutí na drátek jsem si prostě oblíbila víc. :O)

Dříve jsem prodávala šperky pod nickem Noelleen, kde se můžete podívat do prodaného zboží v tetech 2009 - 2011 na ty asi nejoblíbenější kousky, které jsem vyrobila, protože se prodaly. :oD

Nyní jsem se rozhodla celou svou tvorbu hodit do jednoho obchůdku pod názvem Neposedná mysl.

 

A teď o vinutkách :o)


Vinutky vyrábím především z italského skla (je paradoxně dostupnější, než sklo české a také se mi s ním lépe pracuje) a z komponentů z chirurgické oceli, aby vaše případně citlivá ouška nereagovala nepěkně. :o)

Tvořím různé vzory a tvary. Některé jsou klasické, jako třeba kuličky, tečkované, bodky (mini), na jiné jsem si tak nějak přišla sama (kudrnky, hnízda, valounky, klubka atd.) Více o všech tvarech a druzích přívěsků se dočtete na následujících řádcích. :o)

Tak tedy začnu se vzory vinutek. :o)

 

KULIČKY

Kuličky jsou vlastně základní tvary a nevyrábím je samozřejmě jenom já. Ale jsou to velmi oblíbené tvary, se kterými lze udělat spoustu parády a jsou vhodné i pro ženy, které si nepotrpí na nějakou extravaganci a přesto se chtějí jemně a citlivě ozdobit. :o)

Kuličky vyrábím ve spoustě barvách, velikostech a povrchových úpravách. Při jejich výrobě se prakticky ničemu nebráním. :o) Mohu vyrobit velikosti od cca 3 do 12 mm, vytvořit je v základu lesklé, nebo matné, nebo perleťové. Viz. text mnohem níže. :o)))

 


TEČKOVANÉ KULIČKY

Tečkované kuličky jsou takovým následovníkem těch jednobarevných. Nejvíc je mají asi rádi lidé tíhnoucí k retro stylu. Ale dokáží jemně oživit i jednoduchý outfit. :o)

Mohu vytvořit jednoduché tečky, tebo vícevrstvé viz. foto. :o)

 

 

MINI, NEBO TAKÉ TŘEBA BODKY :O)

Jak kdo chcete. :o) Někomu tyto druhy kuliček mohou připomínat bomby, nebo-li mini, jinému prostě bodlinky, nebo-li bodky.
Je to trochu extravagantní styl, ale proč ne. :o)


KUDRNKY (dříve OJÍNĚNKY)
image

Před deseti lety jsem tyto kousky nazývala Ojíněnky, protože se díky technice vinutí jejich povrch krásně třpytil. Ale v dnešní době si mi spíš zalíbil název Kudrnky, protože jsou to prostě kudrnaté kuličky. :OD A když je vyrábím z opakního skla, tak se vlastně ani moc netřpytí, takže se k nim název Ojíněnky nehodí. :oP

 

Tento styl a techniku jsem si vyvinula sama tak trochu omylem a zdá se, že nikdo jiný (alespoň ne v Čechách a co jsem na internetu viděla, ani v cizině) tento omyl neudělal a tak vlastně neví, jak tento vzor vyrobit. :oP
 Tak uvidím, jak dlouho to vydrží. :oP

Tyto druhy náušniček jsou elegantní a přitom jiskrné a zajímavé. Určitě zaujmou a hodí se nejen k večerní róbě. :o)


 

KULIČKY V HNÍZDĚ

Jsou vlastně vyrobeny kombinací technik výroby kuliček a kudrnek.
Někdy prostě chci nechat vyniknout barvě vnitřní kuličky a tak ji jen orámuji technikou „kudrnění“ ve spodní část kuličky.

Možná jsou o to zajímavější, než kdyby byly kudrnaté celé. :O)

 


KLUBKA

Klubka, či klubíčka je hrozně jednoduchá technika. Prostě navíjím silnou skleněnou nit pořád cik cak dokola a nechám sklo dostatečně, ale ne úplně zatavit. Vznikají tak nepravidelné tvary kuliček připomínající klubko silné příze.
Je to netradiční vzor, ale věřím, že se bude líbit netradičním a tak trcohu extravagantním jedincům. :o)))

 

 

VALOUNKY

Valounky, nebo-li přírodou opracované kameny mi připomínají tyto tvary přívěsků. Vlastně jsou to původně klubka, která jsou více roztavená a různě pokroucená, až mi začali připomínat různé valounky z řeky, nebo tromlované kameny, či polodrahokamy.
Také trochu extravagantní, ale proč ne. Jen jich ještě nemám vyrobeno mnoho. Většinou se nakonec v průběhu tvorby rozhodnu z valounku udělat kuličku. :ODDD


POUPÁTKA

Poupátka vznikla také tak nějak náhodou, když jsem zkoušela nanášet silné nitě odspodu kuličky nahoru. Ten vzor a tvar se mi zalíbil. Připomíná mi poupátko schované do ochranných lístků. Prozatím jsem tvořila pouze jednobarevné, ale už se chystám i na dvojbarevné verze, které snad budou poupata připomínat více. :ODDD


OSTATNÍ A NEZAŘAZENÉ

Do této kategorie bych zařadila všechny druhy vinutek, které zbývají, protože jsem jich ještě nevyrobila dost, aby měly vlastní kategorii, nebo pro ně prostě ještě nemám název. :oD

Jsou to buď kuličky „pokreslené“ skleněnou nití, různé tvary přívěsků namočených do tzv. fritů, nebo-li drceného skla, které jsem nakonec zatavila dovnitř, přívesky s použitím kousků millefiorri, na kterých pak můžete vidět drobné kytičky, nebo tečkované tak, že vznikne jakýsi věneček. Prostě ještě nezařazené a nepojmenované kousky. Ale třeba se někdy dočkají. :O)

Náušničky mohu různě povrchově upravit

Perleťová úprava
Ta se provádí přímo při vinutí perlí a je to konečná fáze, kdy horké kousky namočím do perleťového prášku a jemně zatavím. Nelze takto upravovat šperky dodatečně. 

Perleťová úprava

Matná úprava

Tuto techniku využívám, pokud zákazník nechce vyloženě lesklé šperky a má raději takovou tu zemitější strukturu a vzhled. Jde o techniku, kterou mohu přetvořit dodatečně všechny již vyrobené šperky. Sklo se namočí na pár minut do leptací kyseliny a poté se opláchnou. Změny jsou nevratné. 

image

Bez úpravy (lesklé)
Náušničky bez úprav jsou klasicky skleněně lesklé. Co víc bych k tomu mohla napsat. :o)))

Bez povrchové úpravy

Ke všem náušničkám dodávám silikonové zarážky, k puzetkám k tomu mimo jiné ještě nerezové. Bohužel jsem nesehnala zarážky přímo z chirurgické ocele, je proto je třeba nejdříve vyzkoušet, jestli vám nezpůsobují reakci. Zkoušela jsem je na sobě (jsem alergik na kov) a mě problémy nedělají, ale já nejsem vy. :o)

Maličko o dřících (trnech) a háčcích u náušniček
Náušničky navíjím buď na 0,7 mm silný drát z chirurgické ocele, nebo na již předpřipravené dříky z chirurgické ocele.
Drátek samozřejmě z výroby vyleze ohořelý a přežahnutý, proto ho následně čistím sice velice jemným smirkovým papírem, přesto nikdy nakonec drátek není lesklý, ale spíš matný a jemňoulince drsný. Což ale nošení šperků vůbec nevadí! :o) Možná naopak lépe sedí a neklouže se a tím pádem náušničku jen tak neztratíte. :o)

Délka dříků u puzetek je obvykle do cca 9 mm (delší jsou často spíš na škodu, protože se zarývají do zadní části za ušním lalůčkem a bolí to. :o|

Co se týče háčků u visacích náušnic,
tak zde si dokážu vyhrát s jejich úpravou a tvarováním, případně i délkou. Různé druhy háčků, které jsem již vyrobila, si můžete prohlédnout na této fotografii. :o)


 

Velikost a rozměry náušnicových kuliček
V popisku zboží uvádím rozměry s přívlastkem cca. Je to z toho důvodu, že šperky vyrábím obvykle až po přijetí objednávky, protože originály jsou vystavené v jednom kamenném obchůdku. Náušničky vyrábím tak, aby byly co nejpodobnější fotografii. Vzhledem k tomu, že jde o ruční práci, není možné být 100% precizní, ale nemusíte se bát, na pohled (ani druhý, třetí, desátý) to není vidět. Prostě vám pošlu náušničky takové, že ten rozdíl nepoznáte, protože ani já ho nepoznám. :oD 

 

Doba dodání

Náušničky, které mám skladem odesílám Zásilkovnou do druhého dne, ty ostatní dodávám do týdne. Mohu je vyrobit hned a druhý den odeslat, ale raději si je ještě nechávám několik dní doma, protože se někdy může stát, že sklo pracuje ještě nějakou dobu a může popraskat (obvykle se to jeví u přívěsků vinutých z průhledného skla), tak aby vám domů nedorazily jen střepy. :O)

Samozřejmě pokud to potřebujete urychlit, udělám, co budu moci. :o)

Děkuji vám za přečtení si tohoto sáhodlouhého článku, kde jsem se snažila popsat vše, co byste měli o mých vinutkových špercích vědět předem.

Přeji vám příjemné dny a děkuji za případný nákup. :o)
Vlaďka

Způsob dopravy
Zboží zasílám pomocí služeb Zásilkovny.
Komentáře
Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Žádný záznam v blogu.
Fler Boxy
Žádný veřejný FlerBox.
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Top nominace
Uživatel nevytvořil žádnou Top nominaci.
Fotogalerie
Žádná fotografie ve Fler fotogalerii.
Zboží

Další zboží od Neposedná mysl

Oblíbení uživatelé
Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím
Menu
--