Menu
--
Domů Profil prodejce Nielia
  • aktivní prodejce od r. 2015
    Reaguje na objednávky obvykle do 30 minut.
  • Podivín, ČR
  • 370 prodaných kusů
  • 100% kladných hodnocení
Hodnocení: (152) 100%
Nadšenci: 1071
Aktivita: aktivní
Prodáno: 370
Registrace: 19.2.2015
Město: Podivín
Stát: ČR

Nielia

/ Prodávající

Vítejte v obchůdku plném džínového tvoření,

přesvědčovat Vás o tom, že je džínovina praktický a trvanlivý materiál, jistě netřeba. Předpokládám, že i Vy máte doma alespoň jeden kousek. Pohodlný, příjemný, co vydrží nějaký ten pátek.

kdy však i ty úžasné a skvěle vypadající džíny přeci jen odložíme. Změní se nám postava, nebo naše představa o tom, co je moderní.

A právě tyto odložené kousky, které díky výdrži materiálu mají šanci nadělat velkou službu, využívám ke svému tvoření. Velké množství výrobců a jejich originální tvorba nabízí úžasný a nezaměnitelný materiál k výrobě mých recyklovaných kabelek či doplňků.

Dlouhou dobu jsem se snažila mít co kabelku to originál. Některé motivy či nápady se však natolik osvědčily, že se objevují ve více vyhotoveních. I když odstím modré se může lišit.

Pokud Vás oslovila kabelka, která je již prodaná, či máte svou představu, napište mi. Společně něco vymyslíme :)

Krásné dny všem

Nielia

 

Již v 17. století nosili námořníci v italském Janově modrý pracovní oděv z tkanin podobných denimu. Asi o 200 let později vzniklo ze zkomoleného francouzského Jannes slovo jeans.

V polovině 19. století začal Levi Strauss v USA prodávat pracovní oděvy vyrobené z bavlněného serže. Ten se dovážel z francouzkého města Nimes. Ze slovního spojení Serge DE NIMes pak vzniklo označení denim.

Výrobky měly na trhu velký úspěch, jejich provedení bylo v roce 1873 zčásti patentováno a brzy podle tohoto vzoru začalo šít pracovní oděvy pro zlatokopy, kovboje apod. několik dalších výrobců.

V Evropě byl denim známý asi od 30. let 20. století, v 50. letech si oblíbila část mládeže jeansy jako znamení odporu proti konzervativní společnosti. Později začali nosit kalhoty z denimu i dospělí. Díky velkému zájmu přišly následně stovky výrobců s nejrůznějšími variantami a imitacemi jeansů.

V české republice se až do roku 1989 označení denim nepoužívalo. V češtině se jeansy nazývaly (asi od 60. let) texasky a později rifle.

Způsob dopravy
Doporučený balíček prostředníctvím České pošty. Balíček je odesílán nejpozději do 2 dnů po připsání platby.
Komentáře
Vložení komentáře: Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Žádný záznam v blogu.
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Fotogalerie
Žádná fotografie ve Fler fotogalerii.
Zboží

Další zboží od Nielia

Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím