Domů Profil prodejce Obchůdek pro vás
  • aktivní prodejce od r. 2019
    Reaguje na objednávky obvykle do 4 hodin.
  • Brno, ČR
  • 20 prodaných kusů
  • 100% kladných hodnocení
Hodnocení: (5) 100%
Nadšenci: 70
Aktivita: aktivní
Prodáno: 20
Registrace: 9.2.2019
Město: Brno
Stát: ČR
Důležitá informace: Všem návštěvníkům mého obchůdku přeji pohodový rok 2023 a stálé, pevné zdraví, Karla Hanušová :)
Tento prodejce dočasně znemožnil nákup svého zboží až do 15.1.2024 09:00 z důvodu "Zdravotní a osobní indispozice".
Děkuji za pochopení

Obchůdek pro vás

/ Prodávající
Novinky
995037
16.2.2022 Vožena Fler nominace: „Světla a stíny duše“

Vánoce 2023

 

Dobrý den,

vítám Vás v mém novém obchůdku, kde najdete nejen šperky, ale, během času, i jiné rozmanité věci, tak jak to má ve správném obchůdku být.

Zdravím, Karla Hanušová ÚsměvSlunečnice

KARLA HANUŠOVÁ

Narozená v Brně, vyrůstala a většinu života žila v Jundrově u Brna.

Blízký vztah k lidovým tradicím, pohádkám, pověstím a legendám, prodchnutým světem snů a fantazie, ale i atmosférou starých zlatých časů. První obrázky jsou malované v naivním stylu, blízkém dětskému vnímání světa. Vzpomínky z dětství hrají stále velkou roli v její výtvarné činnosti, i když zde nalezneme i svět dospělých.

V prosinci 1980 první samostatná výstava v malé výstavní síni Československého Spisovatele v České ulici v Brně.

V prosinci 1985 přestěhování do Prahy, zde práce v propagačním oddělení obchodního domu Kotva. Příležitostná prace ilustrátorky dětských časopisů, pro vydavatelství Mladá Fronta.

V září 1988 emigrace do Holandska.

Zde v malování pokračovala, a zde se také dále vyvíjel a tříbil její malířský styl. Vedle olejomalby začala malovat tak zv. smíšenou technikou, při níž kombinuje tužku (někdy i černou propisku) s vodovkami, pastelkami, akrylovými barvami a temperou. Do jejích obrázků pronikají holandské prvky, jako je např. holandská architektura nebo různé detaily z grafických prací Escherových (části architektury a různé objekty jež mohou být nakresleny, ale nemohou existovat v našem třídimenzionálním světě), které si však vždy zpracovává po svém. Dala se také do vytváření soch a různých objektů ze dřeva, šedého kartounu (domky) i jiných materiálů. Svoje malé snové světy stvořené z předmětů darovaných, koupených (většinou na bleších trzích, kerých je v Holandsku víc než dost) nebo i těch posbíraných na ulici nebo při procházce po podzimní pláži, uzavírá do (většinou) dřevěných krabic. V tom našla svoji spřízněnost s americkým tvůrcem, také autodidaktem a 'dospělákem' s dětskou duší, Josephem Cornellem, o jehož existenci se dozvěděla z televizního pořadu holanské televize. Další z tvůrců, kteří jsou jí svým vnitřním světem a svojí tvorbou blízcí jsou Jan Švankmajer, Karel Zeman, holanďani Pieter Breugel st., Hieronymus Bosch, či Anton Pieck.

V Holandsku několik (převážně) samostatných výstav v menších galeriích, které tam najdete v každém městě i městečku, např. v Galerii Vorstenburch v Zaandamu (městečko blízko Amsterdamu, kde se car Petr Veliký učil v 17. století stavět lodě) či v krásném barokním kostelíku v Marken Binnen. Tři z jejích zimních obrázků (připomínající holanďanům svojí atmosférou obrázky Antona Piecka - nejznámější holandský ilustrátor srovnatelný, co se oblíbenosti týče, s českým ilustrátorem Josefem Ladou) byly použity jako podklad nejen pro vánoční pohlednice, ale i aršíky vánočních poštovních známek pro rok 1992.

V Holandsku si koupila videokameru a v obývacím pokoji zřídila ministudio, kde začala natáčet krátké trikové filmy. Reportáže o jejích filmech a osobitém způsobu filmování a zpracování filmů se několikrát objevily v holanském časopise pro videoamatéry. rvní program Holandpské veřejnoprávní televize ji zařadil do jednoho ze svých pořadů nazvaných 'Paradijsvogels' (Ptáci z ráje), jež pojednává o nevšedních lidech s nevšedními zájmy.

V říjnu 2005 se vrátila nastálo zpět do České Republiky. Zde vydala své první dvě knížky a dál také pokračuje ve výtvarné činnosti.

Pokud budete mít náladu a chcete se pokochat krásnou tvorbou, navštivte i obchůdky mých kamarádek tady z Fleru Amato Miroslava Šmídová noční.obloha a HanyzkaS

 

Já a můj kocour dareba Jackin ;)

 

V tomto obchůdku také najdete mé dvě knížky. Knížku "Hajundija, zem za zavřenýma očima" a také knížku "Povídání před klekáním".

Knížka HajundijaKnížka Povídání 

 Takové bývávaly zimy u nás v době mého dětství. A takový "dopravní prostředek" jsme my děti používaly ke sjíždění zamrzlých strouh u okrajů chodníků. Voda, vypouštěná z kuchyní a koupelen domků, z každého v jiný čas, zamrzala do hrbolků, takže jízda byla: drnc, drnc, drnc..., a my, kluci i holky, kamarádi a kamarádky, jsme se k večeru vraceli domů vydrncaní a šťastní...

 

Přikládám několik fotek z mé velké vánoční výstavy, která proběhla od konce listopadu 2019 do začátku února 2020 na brněnském hradě Špilberku... 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Model obchůdku se smíšeným zbožím mé babičky Heleny a dědynka Inocence, který jsem bezpečně uložila v mé fantazii a v mých snech, aby se nakonec stal dějištěm, na kterém se odehrávají všechna ta úžasná dobrodružství malého Kryštofa a jeho kamaráda, pana Augustýna Punčošky; ve starém obchůdku, kde se skrývá spousta kouzelných světů. Stačí jen zavřít oči a projít přímo do nich.

 

Pro zútulnění mého bytečku jsem si vytvořila tyhle tři lampy:

Lampa

Lampa "Kouzelný les"

Lampa "Ztracený čas"

Lampa

Lampa "Samá trubka"

Lampa

Lampa "Samá trubka" konečná verze

 

Minulý týden mě cosi začalo popohánět, abych zase něco stvořila. Takže přes sobotu a neděli jsem kutila a tvořila. Inspirovala mě keramická secesní hlava dívky od nějaké, bohužel rozbité, sochy. Použila jsem i jeden srnčí parůžek, dvě stará mosazná madla od zásuvek, červené korálky, černý drát, šest větviček, dva kousky obrazové lišty, krásnou vinutku, nejdoucí hodinky a třetí špalík z trámku, který jsem dostala od švagra. Nakonec vznikl takový objekt/socha a pojmenovala jsem ho/ji "Satyriáda"; to jako od Satyra. Nahoře je hlava od dříve zmíněné secesní sochy, ta představuje Mab, královnu víl, která se ovšem dopustila té pošetilosti, že se zamilovala do Saryra a strávila s ním noc na lesním paloučku, zalitém stříbřitým světlem měsíce. Jenže ouha, ráno byla paseka opuštěná, a po Satyrovi zůstal vedle ní ležet jen jeho ulomený parůžek. Záletný Satyr je fuč, zmizel jako pára nad hrncem. A milá Mab je ve své zamilovanosti jako v kleci. Příběh starý jako lidstvo samo. Tož tak :).


 

Náhrdelník "Lesní skřítek"
Tento krásný kousek silnější větvičky tisu červeného mi připomněl lesního skřítka. Trochu jsem ho dozdobila starou mosaznou ozdobou bůhví od čeho, kterou jsem kdysi našla v jednom holandském kamenném blešáku. Je to malý chlapíček, ale něco váží; skoro čtvrt kilogramu! Ale rychle jsem si zvykla ;)

No řekněte, nemáte pocit, že se na vás potutelně kouká? Co má asi za lubem?

 

Někdy je mi prostě líto do něčeho říznout a porušit tak původní tvar, který se mi zdá perfektní takový, jaký jej stvořila příroda sama. Takže pak jen dotvořuji. Stejně jsem to udělala i u tohoto, v lese nalezeného, parůžku, který jsem kdysi dostala od příbuzného. K dotvoření jsem použila stélu ametystu, spoustu dřevěných, plastových i skleněných korálků a kousek černě lakované kůže (průměr 4mm). No, a tak vznikl náhrdelník "Veselý parůžek". Při své velikosti jen pro odvážnou nositelku; a to já jsem :)

 Náhrdelník 

V okamžiku, kdy jsem tady na Fleru uviděla tyto staré hodiny se mi před očima vynořila přesně tahle scenérie. A současně jsem také našla uplatnění pro bezhlavou barbie, zakoupenou z krabice "Vše za gulden" na holandském bleším trhu, který se koná každý rok na "den královny" po celém Holandsku pod širým nebem. Scenérii jsem nazvala "Paní času".

Mám ráda steampunk, takže moje obliba starých industriálních věcí je namístě. Někdy je kombinuji s kouskem přírody, jako jsou třeba větve. V poslední době se mi podařilo získat poklady, aspoň z mého pohledu, a tak Vám tedy nabízím několik fotek mé poslední tvorby a doufám, že se Vám budou líbit. Pěkné pokoukání :)

lampa Natlakovaná

Stará krabička odněkud z Indočíny, vyřazený a nefunkční panel přepínací skříňky z nějakého motorového vozidla, stejně nepotřebný starý tlakoměr, trochu elektromateriálu a jako třešnička na dortu stará porcelánová cedulka se jménem "Karl Pilscher". Pak trochu kutění a tvoření a "Generátor snů" je na světě :)

Generátor snů 1

Generátor snů 2 

Nápad k přetvoření starého drátěného svícnu do figurky (svícnu) "Morového doktora" mi vnukla vynikající výtvarnice AMATO, za což jí velmi děkuji. Takže tajuplný, a tak trochu strach nahánějící, morový doktor kráčí nočními Benátkami s lucernou a ošatkou ulovených krys. Má snad nějakou podivnou moc, že živé krysy ho i přesto následují? Já jen vím, že jeho lucerna vytváří v zšeřelém pokoji svým plápolajícím plamínkem zvláštní atmosféru dob minulých.

Morový doktor 1

Morový doktor 2

Způsob dopravy
Zboží zasílám prostřednictvím České pošty jako doporučenou zásilku. Poštovné dle zasílaného boží.
Komentáře
Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Žádný záznam v blogu.
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Zboží

Další zboží od Obchůdek pro vás

Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím
Menu
--