Domů Profil prodejce okotoko
  • aktivní prodejce od r. 2019
    Reaguje na objednávky obvykle do 5 hodin.
  • plzen, ČR
  • 33 prodaných kusů
  • 100% kladných hodnocení
Hodnocení: (5) 100%
Nadšenci: 93
Aktivita: aktivní
Prodáno: 33
Registrace: 12.2.2019
Město: plzen
Stát: ČR

okotoko

/ Prodávající
Novinky
Žádné aktuální informace.
 
Zabývám se uměleckým zpracováním různých kovů od oceli po zlato. Kovu šperky z  damaškové oceli, mou specialitou je výroba technikou  Mokume Gane.
 
Mokume Gane je stará kovářská technika, jejíž počátky lze hledat v Japonsku konce 17. století. Slova mokume gane znamenají v překladu zhruba „kov struktury dřeva”, což poměrně přesně vystihuje vrstevnicové vzory, objevující se při zpracovávání kovů touto metodou. Kroucené, výřivé a vlnité obrazce v Mokume připomínají damaškovou ocel; proces vzniku Mokume Gane je ostatně analogický k výrobě damascenek. Mokume Gane technika byla původně využívána při výrobě mečů, respektive jejich záštit (tsuby) a jiných součástí; nyní tímto způsobem vznikají především jedinečné šperky. Mokume gane vzniká vrstvením různých kovů, drahých i tzv. obecných. Používáno je stříbro, měď a její nejrůznější slitiny, ale i zlato, palladium, platina. Základem výroby Mokume Gane je spojení plátků různých kovů v jednolitý, kompaktní blok, přičemž je zachována vrstvená struktura - nedochází k smísení kovů, nevzniká jejich slitina. Proces tzv. difuzního sváření probíhá pod velkým tlakem, za přesně stanovené vysoké teploty a v přísně kontrolované, redukční atmosféře. Vzniklý bloček je následně překováván, kroucen, vytahován. Kombinací technik, zahrnujících broušení, cizelování, rytí , řezbu do kovu etc., je dosažen výsledný vzhled šperku, spočívající v kráse odhalených „vrstevnic“.
Technikou Mokume Gane je možno vyrobit nekonečně mnoho nejrůznějších vzorů, přičemž ani dva šperky nebudou shodné, nýbrž jeden každý je jedinečný originál.
 
 Platné puncovní značky ČR
Komentáře
Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Žádný záznam v blogu.
Fler Boxy
Žádný veřejný FlerBox.
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Top nominace
Uživatel nevytvořil žádnou Top nominaci.
Fotogalerie
Žádná fotografie ve Fler fotogalerii.
Zboží

Další zboží od okotoko

Oblíbení uživatelé
Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Menu
--