Profil uživatele
Olli
Prodávající
Turnov
Registrace: 10.3.2010

 Vystudovala jsem sklářskou školu v Novém Boru, obor Malování skla a potom grafickou školu Václava Hollara v Praze. Grafiku jsem si velmi oblíbila a stala se v mé tvorbě významnou výrazovou technikou. Pracovala jsem v dílnách SPŠS v Novém Boru a i v soukromých malířských dílnách.

 Osud mě překvapivě zavedl až do sklářského studia v Jihoafrické republice. Strávila jsem tam několik let a začala se věnovat i navrhováním hutního skla. 

 V malbě na sklo používám speciálních malířských barev, které se vypalují nad 500 stupňů Celsia. Vypálená barva, z které se během temperování vypaří doprovodné složky, se stane zatavenou nedílnou součástí skleněného objektu. Tvary, které zušlechťuji malbou ale i samostatná hutní díla, jsem si nechala zhotovit podle mých návrhů a možností ve sklářských hutích v Jihoafrické republice, v Nizozemí a v Novém Boru. Celý proces výroby je velmi zajímavý a trochu nepředvídatelný.  Počínaje prací ve sklářské huti, kde ruce skláře formují můj návrh, který se mu snažím vštípit ustavičnými zpřesňujícími poznámkami a rozhazováním rukou připomínající znakovou řeč, až po mou malířskou práci.

 V dnešní době se věnuji vlasní tvorbě, práce pro jiné výtvarníky a sklářská studia :-)

http://www.studentpoint.cz/161-design-a-architektura/1925-olli-sklenena-inspirace-pod-jihoafrickym-nebem/

Komentáře
Vložení komentáře: Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Žádný záznam v blogu.
Fler Boxy
Žádný veřejný FlerBox.
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Top nominace
Uživatel nevytvořil žádnou Top nominaci.
Fotogalerie
Žádná fotografie ve Fler fotogalerii.
 
Novinky
Žádné aktuální informace.
Zboží
Načítá se zboží ...
Oblíbení uživatelé
Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím