Profil uživatele
Památky pro děti
Prodávající
Olomouc
Registrace: 28.8.2008

 

Doporučuji:
 
 

Moje hrady a zámky, Mladá fronta, 2014

______________________________________________________________

Spolehlivý pomocník k poznání tajemství ukrytých do zdí našich památek. Budeme spolu malovat, zapisovat, pozorovat, hledat a hrát si! S průvodcem s pastelkami

Asociace učitelů dějepisu všeobecně vzdělávacích škol České republiky na svých stránkách doporučuje Prvního průvodce památkami pro děti v sekci dějepisné pomůcky.


... ještě to vydrž, už brzy bude konec ...

Někdy v létě roku 2010  jsem si při prohlídce jednoho hradu uvědomila, jak bohaté a fascinující jsou příběhy zakleté do zdí našich památek. A zároveň – jak moc chybí zprostředkování jejich hodnot našim dětem. Znovu mne v tom utvrdil průvodce, který po více než hodině detailního výkladu plného letopočtů a nic moc neříkajících jmen, dodával sílu mému pětiletému synovi dobře míněným, leč absurdním úvodním citátem. Tak nějak vznikl nápad vytvořit jednoduchého, příjemného, barevného, poutavého, srozumitelného, chytrého a především zábavného společníka – průvodce památkami pro děti.

Návštěva památky je pokaždé okolností, kdy dochází ke konfrontaci s minulostí. Sdělit složité minulé děje (nejen) mladším dětem není jednoduché. Přesto, děti mají velký potenciál porozumět a přijmout zdánlivě složité abstraktní informace, pokud jsou předkládány jim srozumitelnou formou. Informace o dobách minulých mohou být pro dítě zcela přirozené,  pokud jsou přefiltrovány do jednoduchých a zároveň smyslové vnímání stimulujících sdělení. Ostatně poznávání prostřednictvím smyslů je od nejútlejšího věku tím nejpřirozenějším způsobem osvojování si vnějšího světa.


Cílem našeho průvodce s pastelkami je poskytnout podněty k pozorování a k hledání souvislostí. Průvodce vyplňuje velkou mezeru mezi tím, co by se dětský návštěvník o objektu mohl dozvědět a tím, jak si tyto abstraktní informace představit a formou hry zpracovat. Obsahuje portréty osobností (určené k vymalování), nákresy, plánky, zábavné aktivity: spojovačky, bludiště, hádanky, poutavé ilustrace a přehledné popisky. Poskytuje prostor k vytvoření osobní vazby k památce, ať už formou vlepení vstupenky jakožto trofeje a důkazu „dobytí“ objektu nebo formou poznámek a výtvarných aktivit. Jedná se tedy o jakýsi individualizovaný naučný suvenýr, který má co nabídnout jak předškolákovi, tak i starším dětem. V neposlední řadě, díky názornosti, jednoduchosti a přehlednosti průvodce uspokojí i nedostatkem času schvácené rodiče a pedagogy.


Co je cílem návštěvy pamětihodnosti (hradu/zámku/města)? Odejít s hlavou plnou letopočtů? Poznat stavební vývoj či záhadný úsměv šlechtičny se třemi přídomky? Mají se děti třást strachy z bílé paní nebo bezhlavého rytíře? Nebo snad věřit, že se jejich máma do roka vdá, když se zahlédla v benátském zrcadle? Odpovědi jsou zcela jistě různorodé, ale troufám si říct, že každý, ať tak či onak, vyhledává na těchto místech  příjemný a nevšední zážitek.

S Prvním průvodcem památkami pro děti uvidíte, prožijete a poznáte víc!

Eva Chupíková

Dětské kufříky

více zde

 

 



Způsob dopravy
Česká pošta, doporučený balík, bublinková obálka. Na poštu se chodí 1x týdně (víc to nejde). Faktura je vystavena vždy, zasílám většinou digitálně v .pdf. Kdyby nebyla ani v balíku, neváhejte si o ni napsat :-)
Komentáře
Vložení komentáře: Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Fler Boxy
Žádný veřejný FlerBox.
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Top nominace
Fotogalerie
 
Novinky
625814
24.5.2017 V kategorii slevy zde https://www.fler.cz/zbozi... jsou pro Vás připraveny tři nové balíčky. Časově omezená nabídka platí do konce června 2017.
Zboží
Načítá se zboží ...
Oblíbení uživatelé
Zobrazování oblíbených uživatelů není majitelem účtu povoleno.
Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.