Domů Profil prodejce PaterNoster
  • aktivní prodejce od r. 2019
    Reaguje na objednávky obvykle do 3 hodin.
  • Slavkov u Brna, ČR
  • 9 prodaných kusů
  • 100% kladných hodnocení
Hodnocení: (3) 100%
Nadšenci: 8
Aktivita: aktivní
Prodáno: 9
Registrace: 20.11.2019
Město: Slavkov u Brna
Stát: ČR

PaterNoster

/ Prodávající
Novinky
993089
5.2.2022 Seznamte se, toto jsou Arnolfiniovi, novomanželé z Itálie 15. století. Jejich portrét je světoznámý. Všimli jste si malého růžence visícího u zrcadla za zády manželů? Seznamte se s růžencem Arnolfini! https://www.fler.cz/zbozi...

Děkuji, že jste zavítali do mého Fler obchůdku!

Jmenuji se Hana a mým koníčkem je historie. Začínala jsem šitím jednoduchých středověkých kostýmů pro sebe, svého muže a naše tři ratolesti. Jak se naše kostýmy postupně stávaly složitějšími, bylo třeba více studovat pravidla oblékání v jednotlivých etapách naší minulosti. A protože (nejen) žena je tvor, který se rád zdobí a zkrášluje, brzy přišly ke slovu také doplňky a šperky.

Snad vás nepřekvapí, že nejen podobou se dnešní šperky od těch "starých" liší. Často se nosily zcela jiné druhy šperků, než jsou obvyklé dnes, měly jiné provedení, jiné materiály, jiná pravidla pro své nošení - a samozřejmě jiný, pro dnešního člověka mnohdy těžko pochopitelný, vkus. A vše je zahaleno rouškou tajemství, protože čím starší období, tím méně pramenů, z nichž se můžeme dozvědět, jak to tenkrát bylo.

I proto je tato disciplína pro mne tak lákavá. Vše, co tvořím, ať jsou to šaty, kabelky či růžence, se snažím vytvářet podle dobových vzorů (popisů, archeologických nálezů, dobových vyobrazení), z materiálů, které byly ve středověku dostupné. Nejsem však profesionál ani pedant, a tak kde snaha selže, nastoupí drobná improvizace.

Tento obchůdek je pro mne místem, kde mohu prezentovat svou práci. Momentálně se zabývám především tvorbou růženců z období do konce 15. století, šitím drobných doplňků ke kostýmům a vyšíváním. Ráda bych zjistila, zda i dnes najdou středověké vzory své obdivovatele. Posuďte sami... Jste vítáni!

Způsob dopravy
Doprava Českou poštou nebo Zásilkovnou, v bublinkové obálce nebo krabičce.
Komentáře
Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Žádný záznam v blogu.
Fler Boxy
Žádný veřejný FlerBox.
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Top nominace
Uživatel nevytvořil žádnou Top nominaci.
Fotogalerie
Žádná fotografie ve Fler fotogalerii.
Zboží

Další zboží od PaterNoster

Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím
Menu
--