Profil uživatele
Paya
Prodávající
Kadaň
Registrace: 2.6.2008

Jmenuji se Pavla , narodila jsem se a žila v Praze, dokud jsem se nevdala do malého královského města Kadaně u Chomutova, kde žiji dodnes. Mám bezva děti, manžela, pejska a dům.

Kdo by chtěl nakouknout do obchůdku mé dcery...tak zde :https://www.fler.cz/countess , v případě objednávky u mě i dcery , platíte jedno poštovné.

Od chemie k hlíně ...

Mým velkým koníčkem je výroba keramických šperků,broží, knoflíků a smaltů. Keramika se sklem je pálená na 1100°c v peci a smalty jsou pravé, pálené na 900°C, také v peci. Keramika s glazurou je pálená na 1100°C. Používám efektní glazury na keramické hlíně, nebo šamotu. Občas vyrábím i šperky technikou  RAKU, je to stará japonská technika, kdy se pálí hliněné výrobky na teplotu okolo 1000°C a žhavé se při této teplotě vyndavají z pece a dávají do pilin nebo jiného hořlavého materiálu,který vzplane a při zakrytí se výrobky ocitnou v kouři, kde při redukci vykouzlí na glazuře určené k tomuto účelu krásné měděné a lesklé listry.

Vše bych vám ráda představila a nabídla ke koupi v tomto obchůdku.

Pokud vás keramika zajímá, přečtěte si zajímavý hliněný článek:

https://www.fler.cz/magazin/hlinene-pribehy1-2180

Pro tvořilky korálkářky, mohu vyrobit také keramické kabošony (kerašony) i na zakázku. Podívejte se na ukázku u https://www.fler.cz/jikane , která z nich vyrobí takovou krásu : https://www.fler.cz/zbozi/nahrdelnik-plny-poupatek-4394009 a ještě tady https://www.fler.cz/zbozi/zeleny-nahrdelnik-s-kerasonkem-4315599

Kdo má rád smalty, pálené v peci, určitě si rád přečte zajímavý blog od Majdau, plný informací o historii smaltu až po součastnost

https://www.fler.cz/blog/co-je-smalt-nastin-terminologie-techniky-vice-jak-2000-let-dlouhe-historie

Přeji hezké pokoukání a když se vám něco bude hodně líbit, stačí kliknout na košík. Předem děkuji i za milé komentáře, vždy potěší. Pavla :-)

Pokud budete mít zájem o ketlované šperky a nakoupíte u Countess , budete platit jen jedno poštovné !!!

Zpřátelené obchůdky...nahlédněte:

 

 

TOPlistTOPlist

Způsob dopravy
Poštou v bublinkaté obálce, nebo krabičce a doporučeně! Zboží odesílám do 3 pracovních dnů, při úpravách do týdne.
Komentáře
Vložení komentáře: Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Žádný záznam v blogu.
Fler Boxy
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Top nominace
Fotogalerie
Žádná fotografie ve Fler fotogalerii.
 
Novinky
Zboží
Oblíbení uživatelé
Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.