Domů Profil prodejce Petr Leška
  • Prodejce od r. 2010
  • Vsetín, ČR
Hodnocení: nehodnocen
Nadšenci: 32
Aktivita: -
Registrace: 26.11.2010
Město: Vsetín
Stát: ČR

Petr Leška

/ Prodávající
Novinky
Žádné aktuální informace.

O autorovi

Jmenuji se Petr Leška, narodil jsem se ve Vsetíně a toto město je stále mým domovem. Jsem absolventem UTB ve Zlíně - oboru reklamní fotografie. Ve svém ateliéru se věnuji komerční a výtvarné fotografii, pořádání fotografických workshopů a výstav a dalším aktivitám, které souvisejí s fotografováním. Jsem rovněž členem České federace fotografického umění.

 

O tvorbě

Ve své volné tvorbě, kterou zde předkládám k nahlédnutí, se zaměřuji zejména na dvě hlavní témata. Prvním z nich je krajina Beskyd a Valašska – tedy kraje, ve kterém žiji a který velmi dobře znám.

Lesy, skály, potoky, daleké výhledy i mraky nad zvlněnými hřebeny kopců – to všechno se snažím zachytit na svých fotografiích. Koloběh stvoření a zániku v přírodě v průběhu roku, přirozený řád Země, z níž člověk povstal a ke které by se měl chovat s úctou a pokorou. Ne ji jen využívat pro své obohacení a bez ohledu na věci příští ji ničit. Nechci zobrazovat lacinou exotiku, které je plný internet a reklamy, ale poukázat na to, že Beskydy jsou krásný a barvitý kus světa, který by měl být zachován i pro budoucí generace.

Druhým tématem, velmi výrazně zastoupeným v mé volné tvorbě, jsou abstraktní kompozice inspirované moderním malířstvím – směry jako kubismus, futurismus, expresionismus, atd... Zde doslova naplňuji význam slova fotografie – tedy snažím se – kreslit, či malovat světlem. V těchto snímcích se odrážejí pohnutky mé duše - hledání a nalézání Boha i sebe sama, stejně tak i karamboly a kotrmelce, které život přináší. Je to zkrátka jakási reflexe mé duchovní cesty, po které kráčím a pokus o to sdělit svou vnitřní zkušenost okolnímu světu.

Zajímavý a stále vznikající soubor s použitím těchto abstraktních snímků získal pracovní název ART HEBRAICA. Jedná se o kombinaci fotografií se starozákonními hebrejskými citáty. Ty pečlivě připravuje a zpracovává můj dobrý přítel - teolog Josef Byrtus z Bukovce u Jablunkova, který zasvětil svůj život studiu biblické hebrejštiny a judaismu. Každý obraz tak získává zcela nový rozměr a stává se duchovním poselstvím.

Dnes tvořím samozřejmě převážnou část svých fotografií digitálně, ale v omezené míře používám i barevný středoformátový diapozitiv 6x7 cm. Snažím se o to, aby vše vzniklo již při samotném stisknutí spouště - jedná se tedy stále o čistou fotografickou práci bez zbytečných softwarových zásahů. Přesto je další postprodukce a předtisková příprava pro kvalitní fotografii naprosto nezbytná.

 

O výstavách

Jelikož za finální výsledek fotografova snažení považuji nikoliv webovou galerii, ale skutečnou fotografii na papíře, ideálně adjustovanou v paspartě a v rámu , snažil jsem se v posledních letech o intenzivní výstavní činnost po celé České republice. Mé fotografie byly k vidění v galeriích např. v Ostravě, Olomouci, Zlíně, Českých Budějovicích nebo Praze. Až do nedávna jsem pořádal i sedm autorských výstav ročně. Celá záležitost je však natolik časově a finančně náročná, že jsem byl nucen počet výstav výrazně zredukovat. Pevně věřím, že v budoucnu se situace otočí k lepšímu...

 

 

Přeji Vám příjemný estetický zážitek a v případě Vašeho zájmu o koupi mých fotografií se předem omlouvám za možné komplikace při objednávání - nejsem právě administrativní typ a na zdejší prostředí a způsob obchodování si musím nejprve přivyknout Frajer. Děkuji za pochopení.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fotografie nabízím realizované formou velkoformátových i rozměrově menších adjustovaných (rozuměj rámovaných a dále upravovaných) fototisků.

 

Tisk

Fotografie tisknu na plotru (velkoplošné devítibarevné inkoustové tiskárně) Epson Stylus PRO 7890. Jedná se o pigmentový tisk, který zaručuje veliký rozsah barevného gamutu (rozsah tisknutelných barev) a vysokou stálobarevnost vytištěných fotografií.

Standartně používám lesklý nebo matný fotopapír (s vynikající brilancí a kontrastem obrazu), ale pro zvláštní účely existují i materiály jako imitace malířského plátna nebo samolepka – např. pro potisk automobilu nebo reklamních ploch, případně plakátový nebo tapetovací papír.

 

Lepení na Kapu

Fotopapír s vytištěným obrazem lepím pod válcem na odlehčenou pěnovou podložku Kapa-fix. Jedná se o desku s polyuretanovým jádrem, která je oboustranně kryta chromokartonem a je opatřena samolepící vrstvou. Tím se docílí perfektně rovného povrchu fotografie.

 

Paspartování

V mnoha případech tisky doplňuji o ručně řezanou paspartu. Ta podtrhuje kvalitu snímku a výsledná fotografie působí jako skutečný obraz. Pracuji zásadně s prvotřídními paspartovacími kartony značky Moorman z Holandska. K dispozici je přibližně 100 druhů kartonů v nejrůznějších barvách a povrchových provedeních. Přesto ve většině případů používám pouze černé nebo bílé kartony. Jsou barevně neutrální, hodí se ke všem fotografiím a nenarušují nevhodnou barevností výslednou kompozici.

 

Zasklívání

Každý tisk zasklívám pod antireflexní sklo, které slouží jako ochrana před mechanickým poškozením a navíc zabraňuje nechtěným světelným odleskům při nevhodné instalaci obrazu např. na stěně proti oknu.

  

Rozměry

Uvedené rozměry tisků se týkají aktuální nabídky – v těchto rozměrech a provedení jsou fotografie momentálně skladem. Lze je ovšem tisknout v mnoha jiných velikostech. Nutné je pouze zachovat proporce obrazu, aby se nenarušila kompozice. Jedinými omezeními jsou tak maximální šíře fotopapíru (60 cm) a velikost paspartovacího kartonu (80x110cm).

 

Rámování

Rámy jsou řezány na míru podle rozměrů konkrétního obrazu. Finální provedení (paspartovaná či nepaspartovaná verze) závisí však vždy na konkrétních požadavcích a domluvě se zákazníkem.

Fotografie umisťuji do hliníkových eloxovaných rámů švýcarského výrobce Debex (obdoba rámů Nielsen). V současné době jsou k dispozici tyto typy hliníkových profilů: černý – tenký (1), stříbrný – tenký (2), zlatý – tenký (3), stříbrný – zkosený (4), béžový – tlustý (5), stříbrný - tlustý (6), černý - tlustý (7). Nejpoužívanějšími profily jsou černý – tenký a stříbrný – tenký (v lesklém nebo matném provedení). Součástí každého rámu je pochopitelně háček pro zavěšení na zeď.

 

 

Vzhledem k tomu, že používám materiály zahraniční provenience, je možné v případě nutnosti jejich doobjednání, že se doba realizace může lehce prodloužit. Proto uvádím dobu výroby fototisku zpravidla v rozmezí 1 – 3 týdnů.

 

 

Uvedené ceny se týkají pouze zde konkrétně nabízených formátů. Obecně totiž platí, že ceny tisků se odvíjejí od množství použitého materiálu a finálního provedení adjustace. Pokud máte tedy zájem o jiný rozměr tisku a jiné provedení adjustace než zde nabízím, kontaktujte mě, prosím. Určitě se domluvíme Frajer

 

Způsob dopravy
Preferuji osobní převzetí zboží přímo ve Vsetíně, zákazníkům do vzdálenosti 100 km mohu fototisk doručit osobně (sazba - 3 Kč/1 km). Poslední variantou je zaslání přepravní společností. Tuto variantu ale s ohledem na křehký charakter zboží příliš nedoporučuji. Obrazy jsou baleny v bublinkových fóliích a kartonech.
Komentáře
Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Žádný záznam v blogu.
Fler Boxy
Žádný veřejný FlerBox.
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Top nominace
Uživatel nevytvořil žádnou Top nominaci.
Fotogalerie
Žádná fotografie ve Fler fotogalerii.
Zboží

Další zboží od Petr Leška

Oblíbení uživatelé
Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím
Menu
--