Profil uživatele
Petra Varaďová
Prodávající
Šanov
Registrace: 7.10.2008

 

                                       

                                          malba . tisk . fotografie

 

.........................................................................................................................

 

*Více informací o mé práci se dočtete v kartě "Textile art".

 

*Veškeré malované i tištěné motivy jsou prací autora, stejně jako všechny fotografie zveřejněné na tomto profilu nebo na výrobcích.

 

*Hlavička profilu: mi.ui

 

(c) Petra Varaďová 2008-2015

 

 

Malování na textil

K malbě na textil jsem se nedostala náhodou, ale přímo souvisí s oborem, který jsem vystudovala a tím je "textilní výtvarnictví". 

Maluji vlastní motivy, které jsou inspirovány obecně výtvarným uměním, historickým ornamentem, zároveň však čerpám inspiraci z tradičního lidového ornamentu či umění rozličných kultur.

Typické jsou pro mě jednoduché motivy v ploše bez stínování zpravidla v pestrých barvách. Mám ráda přesný, jasně daný tvar v jasných liniích.

Tisk na textil

Po několika letech ručního malování jsem se začala zajímat také o to, jak své motivy převést na textil pomocí tisku, respektive jak vytvořit metráž potištěnou vlastním dezénem.
To se podařilo a v současné době navrhuji látky, ze kterých následně šiji další výrobky.

 

Fotografie

Původně vznikla jako druhotný produkt mé výtvarné činnosti a posléze se stala téměř hlavním předmětem mých zájmů. Věnuji se především fotografii portrétní.

 

Výrobky

S jakými výrobky se u mě setkáte? 

Oblečení, módní doplňky, bytový textil.

Některé oděvy jsou tzv. recy (maluji na starší kousky oblečení, které tak dostávají druhou šanci). Zda je daný výrobek "recy" vždy uvádím v popisu zboží.

Zpracovávám také vlastní kolekce oděvů na jejichž šití vždy spolupracuji s profesionální dámskou krejčovou. Tyto oděvy jsou nově opatřeny štítkem s mým logem kytičky. Výrobky jednodušší na výrobu jako například plátěné tašky či bytové textilie šiji sama a také jsou opatřeny vlastním logem kytičky.

Co se týče ručně malovaných věcí, nevyrábím více stejných výrobků. Za prvé mě nebaví malovat naprosto totožné věci několikrát dokola a za druhé je tak dán každému ručně malovanému výrobku punc originality. U věcí z tištěných textilií se lze domluvit na výrobě více kusů od jednoho vzoru (záleží pak na možnostech dotisku) a u triček potištěných fotografií to není žádný problém, ty mohou být vyrobeny v neomezeném počtu kusů od jednoho vzoru.

...........................................................................................................................

 

Způsob dopravy
Zboží odesílám zpravidla do dvou týdnů od přijetí platby. V případě, že na Vaši objednávku spěcháte, je možné se domluvit na zaslání obratem. Mám účet u FIO banky, takže zasílám i na Slovensko. Mé výrobky si můžete vyzvednout také osobně a to v Brně.
Komentáře
Vložení komentáře: Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Žádný záznam v blogu.
Fler Boxy
Žádný veřejný FlerBox.
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Top nominace
Fotogalerie
Žádná fotografie ve Fler fotogalerii.
 
Novinky
Žádné aktuální informace.
Zboží
Načítá se zboží ...
Oblíbení uživatelé
Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.