Profil uživatele
POHANA
Hana Dýcková | prodávající
Jablonec nad Nisou
Registrace: 21.11.2010

Pohana je jméno čarodějnice, která žije někde uvnitř mne. Vládne intuici, čtě sny, stopuje kořeny a dává odvahu ke svobodnému projevu. Při tvorbě hraček je teď Pohana nejšťastnější.

Studovala jsem rytectví, medailérství a sochařství zaměřené na land art, ale vždy mě bavily všechny výtvarné disciplíny. Tvořím tak, jak zrovna potřebuji.

Mám ráda geometrii, jednoduchost a čistotu, zároveň ráda vyprávím příběhy.
Vždy beze slov, teď jsou v nitkách. Šití mi v současné době dává prostor nejlépe vyjádřit to, co potřebuji. Vznikají ale i ilustrace i větší obrazy.

První hračky jsem ušila asi před dvěma lety jako dárky pro mé blízké, teď už vznikají z potřeby zhmotnit všechny bytosti, které se rodí v hlavě. Inspiruje mě vše, co prožívám. Kontakt s lidmi, příroda, mé město a krajina, ve které se pohybuji i místa, která bych chtěla navštívit. Také mé sny a staré příběhy, které cítím kolem.

Každá hračka musí mít alespoň maličký detail výšivky, která nese náznak příběhu a pak také provázky na zavázaní náruče. Můžou pak držet svou náruč v tajnosti nebo navazovat přátelství s jinými hračkami.

Hračka je skoro celá šitá ručně, jen při finálním sešívání si pomáhám strojem.
Veřím, že společně strávený čas a péče je na hračce vidět.

Nejradši šiju z pokladů z půdy, ze zbytků, nebo z úlovků ze second handu. Obzvláštní slabost mám pro kousky se vzorem rybí kosti. Ráda recykluji materiály a mám dobrý pocit, že z látky vznikne něco dalšího a příběh pokračuje. Doufám a věřím, že mé hračky můžou potěšit děti i dospělé, každého, kdo taky rád otvírá náruč.

Nemůžete najít to pravé zvířátko? Napište, Pohana vyčaruje přesně takové, jaké si budete přát.

Způsob dopravy
Pečlivě zabalené zvířátko vám doručí Česká pošta.
Komentáře
Vložení komentáře: Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Žádný záznam v blogu.
Fler Boxy
Žádný veřejný FlerBox.
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Top nominace
Fotogalerie
Žádná fotografie ve Fler fotogalerii.
 
Novinky
Žádné aktuální informace.
Zboží
Načítá se zboží ...
Oblíbení uživatelé
Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.