Domů Profil prodejce Prelude Folksofie
  • aktivní prodejce od r. 2012
    Reaguje na objednávky obvykle do 2 dnů.
  • Křtiny, ČR
  • 119 prodaných kusů
  • 100% kladných hodnocení
Hodnocení: (48) 100%
Nadšenci: 510
Aktivita: aktivní
Prodáno: 119
Registrace: 24.6.2012
Město: Křtiny
Stát: ČR

Prelude Folksofie

/ Prodávající
Novinky
865965
24.2.2020 Máme malou holku modrookou a tak je polovina Folksofie na mateřské dovolené. Momentálně proto nepřijímáme objednávky. Děkujeme za pochopení.

 

 

 

Tvorba inspirovaná lidovostí a přírodou

Šití oděvů a doplňků / Vyšívání / Tkaní na stavu

Srdeční záležitosti autorky Petry Říhové

Spolupracujeme s Reparádou

 
 

 

„Dobrého stačí pomálu, zato však plnými doušky

 Malé limitované kolekce / Jednotlivé originální výrobky

 

 

 

 

Folksofie je malá sestra větší módní dílny Reparáda Brno

Ušito, vyšito nebo utkáno na moravě v České republice.

 

 

 

O inspiraci

Jemná krajka, přírodní materiály, ornamenty, otisky květin v herbáři, staré recepty pečlivě zapsané inkoustovým perem, vyšívané pomněnky na sukni pro nevěstu... V minulosti se skrývá spoustu milých odkazů, které by byla škoda zapomenout.

Folksofie se těmito tradicemi inspiruje. Ve své tvorbě používá folklórní prvky a kombinuje je se současnými jednoduchými a pohodlnými střihy. Vznikají tak originální modely určené pro běžné i slavnostní nošení.

Hlavním motivem první kapitoly kolekce jsou vyšívané prvky slováckých krojů. Někdy jde o výšivkou věrnou, jindy z jednotlivých částí vznikla nová kompozice a občas nám předloha sloužila pouze jako inspirace.

Folksofie není jenom kolekce oděvů, je to nálada, zasněná, tichá, introvertní. Útěk z městského shonu, oslava jednoduchosti, kořenů, klidu a zpomalení.

 
 
 
 Je trochu jiná
 
 

 

O autorce  

... Mám ráda ticho, palačinky, obdivuji lidi s ryzím charakterem a líbí se mi síla hor. Vystudovala jsem zdravotnickou školu a jako zázrakem už sedmým rokem pracuji jako baletka v Národním divadle v Brně. Občas si vzpomenu jaké to bylo když jsem místo životně důležitých problémů lidí najednou musela začít řešit krásu propnuté nohy a jestli začínáme pravou nebo levou vpřed. V duchu jsem se smála. Doteď se mi plete pravá a levá. Ale už mi to nevadí. Splnil se mi sen. Když zrovna netančím navrhuji, šiji, vyšívám, píšu a užívám si života.
 
Jak propojit krásu, funkčnost a vytvořit něco, co bude mít trvalejší hodnotu? Takové jsou kroje. Krásné, s láskou dělané a zároveň funkční. Taková je pro mne Folksofie. Vznikla jako únik ze světa konvencí a povinností. Je to múza, která mi přináší pocit svobody, volnosti a realizace. Jsem bláznivě zamilovaná do šití, vyšívání a všech řemesel, které bych se nejraději všechny sama naučila. Času je ale málo. A i když se ta věta někdy používá jenom jako výmluva. Času opravdu málo je. Rozhodla jsem se proto přenechat některou svoji milovanou činnost svým pomocnicím. Ráda spolupracuji s moudrou kouzelnicí, která umí nádherně vyšívat nejen na kroje. Precizní kudrnatou švadlenkou, která se momentálně stará o to abych si mohla užít nádherné jaro a přitom abyste nepřišli o svoje oblíbené vyšívané pásky. A sestrou Katkou, která je srdcem celé velké Reparády, módní značky kterou už znají nejen všechny brňačky. Pro svoji tvorbu občas využívám jejich osvědčených střihů a nechávám se nadnášet křídly zavedené firmy.
 
 
 
S přáním hezkého dne Petra Říhová
 
 

 

Ucelené kolekce pro rok 2016

Proti proudu, tématická kolekce inspirovaná slováckým krojem, jaro 16

 S láskou k domovu, tématická kolekce, poděkování domovu , pozdim 16

 

 

 Lokální móda / Přírodní a kvalitní materiály

 

 

 

 
 

Uložit

Způsob dopravy
Česká pošta
Další prodejní profily
Komentáře
Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Žádný záznam v blogu.
Fler Boxy
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Fotogalerie
Žádná fotografie ve Fler fotogalerii.
Zboží

Další zboží od Prelude Folksofie

Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím
Menu
--