Domů Profil prodejce radek_cervinka
  • Prodejce od r. 2012
  • Hlinsko, ČR
  • 100% kladných hodnocení
Hodnocení: (1) 100%
Nadšenci: 5
Aktivita: -
Registrace: 8.3.2012
Město: Hlinsko
Stát: ČR

radek_cervinka

/ Prodávající
Novinky
Žádné aktuální informace.

Vitráže mne vždy fascinovaly, světlo všech vlnových délek, které se dotýká duše. Obraz, který mění náladu spolu s náladou slunce, který žije v rytmu světa, den a noc, jaro i podzim, smutek i radost. Sám jsem se nikdy nepovažoval za tvořivého člověka, snad vyjma slova, které se mi vždy dařilo ohýbat a otesávat dle svých představ. Před lety, když jsem přišel o práci, zakoupil jsem si vybavení na tiffany a zkusil to.. no za moc to nestálo. A tak jsem několik let vždy jednou za čas něco vytvořil, k svátku, vánocům, jen tak. A když jsem se nyní opět poohlížel po nové práci došlo mi, že už mne jen sotva které povolání osloví - odzkoušel jsem snad už vše, a že v žádném z těch povolání nenacházím spojení s hlubší podstatou, možnost vyjádření, dostatek světla. O to větší překvapení bylo, když mi známí začali mé vitráže chválit a povzbuzovat mne. Volba mé další cesty je jasná - srdce se zase rozbušilo a oči vyhlíží poutníka, se kterým se na ní setkám.

Svět za sklem - to je pro mne i metafora našho vztahování se ke světu. Dle hinduistú je naše vnímání světa jen iluze, mája, sen, který žijeme. Stejně tak i sklo, vitráž, je jen iluzí, hrou skel, světla, našeho vnímání. I přes svoji úžasnost není reálná, stejně jako náš svět. Rád si s tímto tématem pohrávám a v některých pracech nechávám schválně volné místo bezskla - jako symbol cesty skrz tuto iluzi.

Komentáře
Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Žádný záznam v blogu.
Fler Boxy
Žádný veřejný FlerBox.
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Top nominace
Uživatel nevytvořil žádnou Top nominaci.
Fotogalerie
Žádná fotografie ve Fler fotogalerii.
Zboží

Další zboží od radek_cervinka

Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím
Menu
--