Profil uživatele
radek_cervinka
Prodávající
Hlinsko
Registrace: 8.3.2012

Vitráže mne vždy fascinovaly, světlo všech vlnových délek, které se dotýká duše. Obraz, který mění náladu spolu s náladou slunce, který žije v rytmu světa, den a noc, jaro i podzim, smutek i radost. Sám jsem se nikdy nepovažoval za tvořivého člověka, snad vyjma slova, které se mi vždy dařilo ohýbat a otesávat dle svých představ. Před lety, když jsem přišel o práci, zakoupil jsem si vybavení na tiffany a zkusil to.. no za moc to nestálo. A tak jsem několik let vždy jednou za čas něco vytvořil, k svátku, vánocům, jen tak. A když jsem se nyní opět poohlížel po nové práci došlo mi, že už mne jen sotva které povolání osloví - odzkoušel jsem snad už vše, a že v žádném z těch povolání nenacházím spojení s hlubší podstatou, možnost vyjádření, dostatek světla. O to větší překvapení bylo, když mi známí začali mé vitráže chválit a povzbuzovat mne. Volba mé další cesty je jasná - srdce se zase rozbušilo a oči vyhlíží poutníka, se kterým se na ní setkám.

Svět za sklem - to je pro mne i metafora našho vztahování se ke světu. Dle hinduistú je naše vnímání světa jen iluze, mája, sen, který žijeme. Stejně tak i sklo, vitráž, je jen iluzí, hrou skel, světla, našeho vnímání. I přes svoji úžasnost není reálná, stejně jako náš svět. Rád si s tímto tématem pohrávám a v některých pracech nechávám schválně volné místo bezskla - jako symbol cesty skrz tuto iluzi.

Komentáře
Vložení komentáře: Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Žádný záznam v blogu.
Fler Boxy
Žádný veřejný FlerBox.
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Top nominace
Uživatel nevytvořil žádnou Top nominaci.
Fotogalerie
Žádná fotografie ve Fler fotogalerii.
 
Novinky
Žádné aktuální informace.
Zboží
Načítá se zboží ...
Oblíbení uživatelé
Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím