Domů Profil prodejce Řezbář celým srdcem
  • aktivní prodejce od r. 2012
    Reaguje na objednávky obvykle do 4 hodin.
  • Hustopeče nad Bečvou, ČR
  • 10 prodaných kusů
  • 100% kladných hodnocení
Hodnocení: (5) 100%
Nadšenci: 38
Aktivita: aktivní
Prodáno: 10
Registrace: 5.4.2012
Město: Hustopeče nad Bečvou
Stát: ČR

Řezbář celým srdcem

/ Prodávající
Novinky
Žádné aktuální informace.

Jsem ŘEZBÁŘ CELÝM SRDCEM, který učí na "dřevařské" průmyslovce, a má také už léta firmu na "VŠECHNO, CO VÁM JINÍ ZE DŘEVA NEVYTVOŘÍ". Ovládám i klasickou stolařinu, ale nejraději ale dělám to, co nedělají jiní, nebo to dělám trochu jinak, po svém, abych si mohl najít své postupy. Používám všechny možné i staré klasické postupy tak, abych vždy dal šanci dřevu co nejvíce vyniknout a ono mohlo dále sloužit lidem. Nejčastěji používám různobarevné dřeviny se zajímavou kresbou nebo příběhem, který je uvnitř ukrytý. Snažím se svojí prací dřevo co nejméně pokazit a zdůraznit jeho přednosti. Vznikají tak různě "ujeté" misky nebo řezby, podle toho jak si dřevo řekne. Někdy ještě řezby doplňuji polodrahokamy, nebo na ty větší, se silnějším příběhem, píšu básničky, doplňující onen příběh. Povrchovou úpravu dělám zásadně napouštěním přírodními oleji ADLER, které se mi za léta používání nejvíce osvědčily.

Několik let už pořádám samostatné i společné výstavy a na svém kontě mám i dvě, více jak třímetrové dubové sochy na veřejných prostranstvích. Své řezby mám roztroušené i po světě, nabízím v několika galeriích, rád jsem dříve předváděl i na veřejnosti a to co umím, umím i předat dalším zájemcům.

Nejsem klasický "kopírující řezbář", (i když jsem několikrát nebyl schopen známým takovou kopírovací klasiku ornamentů odmítnout) při třetí stejné ovečce do betléma bych asi umřel. Z těchto důvodů také skoro nepoužívám lípu, i když je snáze opracovatelná. Ostatní dřeviny mají svoji barvu a kresbu, většinou už je nijak barevně neupravuji, pouze třeba vzájemně kombinuji. Dlouhá léta se hlásím k vidění a cítění dřeva, které má mediálně známější pan Patřičný. Pokud je zájem, řežu i na zadané téma, nejraději svým stylem a ztvárněním. Každá řezba je jedinečný originál, majitel nemusí mít strach, že existuje někde stejné dílo.

Pokud si něco zakoupíte, přeji Vám radost z nekonečné a nepomíjející krásy dřeva, našeho nejbližšího a nejvěrnějšího přítele!

Přál bych si, být za svého života alespoň tak užitečný, jak to lehce zvládá dřevo ještě i po své "smrti", když strom skácíme!!!

Komentáře
Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Žádný záznam v blogu.
Fler Boxy
Žádný veřejný FlerBox.
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Top nominace
Uživatel nevytvořil žádnou Top nominaci.
Fotogalerie
Žádná fotografie ve Fler fotogalerii.
Zboží

Další zboží od Řezbář celým srdcem

Oblíbení uživatelé
Žádní oblíbení uživatelé.
Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím
Menu
--