Domů Profil prodejce Roman Matouš
  • aktivní prodejce od r. 2015
    Reaguje na objednávky obvykle do 24 hodin.
  • Jablonec nad Nisou, ČR
  • 109 prodaných kusů
  • 100% kladných hodnocení
Hodnocení: (17) 100%
Nadšenci: 115
Aktivita: aktivní
Prodáno: 109
Registrace: 13.3.2015
Město: Jablonec nad Nisou
Stát: ČR

Roman Matouš

/ Prodávající
Novinky
Žádné aktuální informace.

 

 

Když mi bylo půl roku, ztratil jsem z neznámých příčin 80% sluchu.

V té době se má matka rozhodla opustit zaměstnání, brala si domácí práce a věnovala se mi, co se týče výuky výslovnosti, řeči a čtení, až do mých     6 let, než jsem nastoupil do speciální školy pro nedoslýchavé. Její obětavé úsilí se projevilo i tím, že 2. třídu jsem už absolvoval na klasické základní škole. To bylo pro můj další život velice důležité. Mohl jsem se naplno zabývat svými zálibami – což bylo malování, četba a sport, učení jsem i přes svůj handicap zvládal lehce. Věnoval jsem se výtvarnému studiu v Lidové škole umění a po ukončení základní školy jsem byl přijat na Střední uměleckoprůmyslovou školu v Jablonci nad Nisou, obor Rytí a tvarování raznic pro jabloneckou bižuterii. 

Po ukončení studia v roce 1985 jsem rok pracoval jako aranžér v propagacích libereckých firem, pak jsem využil nabídky volného místa v Jablonci nad Nisou, kde jsem nastoupil jako mistr pasířského provozu do státního podniku Bižuterie.

V roce 1989 jsem se oženil a narodily se nám dcery Romča a Zuzka.
V roce 1992 jsem přešel na vzorovací oddělení, kde jsem působil jako vzorkař a zdokonalil se zde ve znalostech všech dostupných technologií výroby bižuterie.

V roce 1997 jsem se rozhodl odejít a začít pracovat jako živnostník, který designersky spolupracoval s několika jabloneckými firmami. Toto období bylo pro mne velice těžké, stresy, partnerské neshody. V jeho průběhu jsem i možná díky tomu přicházel o zrak. Jednalo se o pigmentovou degeneraci sítnice – ztrátu periferního vidění. Naštěstí mi zůstávalo centrální vidění a mohl jsem tak dále pokračovat ve své vzorovací činnosti.

Co se dál měnilo, to byl život a to od základu.
V roce 2000 jsem založil vlastní společnost LILIEN s.r.o., rozšířil o zaměstnance a začal zásobovat svými výrobky české, německé i polské velkoobchody.
Od samého počátku jsem intenzivně pracoval na své vizi – vytvořit sklad s co nejširším sortimentem skleněných kamenů, všech možných tvarů a barev - a mít tak možnost, vedle výroby klasické bižuterie, naplno rozvinout svou kreativitu a realizovat se ve futurističtějších nápadech a ve vytváření netradičních šperků.

Změna života spočívala také v rozvodu roku 2002. V té době jsem již žil se svou současnou partnerkou a poté manželkou Marcelou. Ztráta zraku se ustálila na 90% a můj zdravotní stav se celkově zlepšil.

Výsledky se dostavily také v pracovní oblasti. Společně s Marcelou jsme výrazně změnili styl šperků. Když v roce 2007 přišla firma P&P Jewelery s konceptem vytvoření světové značky LILIEN-CZECH, stala se díky této spolupráci naše luxusní bižuterie známá především ve světě.

V průběhu dalších let jsem se intenzivně zabýval studiem lidské psychiky, psychosomatických příčin nemocí, to vše se záměrem lépe pochopit příčiny svých handicapů a jak lépe zabránit případnému zhoršení. Výsledkem je již 8 let neměnný stav mého postižení a má přizpůsobivost všemu okolo se zlepšuje. Dnes už vím a také to prezentuji ve své tvorbě, že lze předat toto poznání , nadšení a radost dál, mezi vás, že cokoliv ode mne vás naplní energií, cílevědomostí a touhou jít dál, že i ve vás probudí víru v sebe sama tak, jako jsem ji objevil i já sám...

Toto vnímám i jako poslání, jako dar, který může sloužit i ostatním.

Komentáře
Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Žádný záznam v blogu.
Fler Boxy
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Top nominace
Uživatel nevytvořil žádnou Top nominaci.
Fotogalerie
Žádná fotografie ve Fler fotogalerii.
Zboží

Další zboží od Roman Matouš

Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím
Menu
--