Profil uživatele
Šaman spálovský
Prodávající
Spálov
Registrace: 17.1.2010

PROSBA
Protože ke konci listopadu mi začínají tradiční vánoční trhy v Olomouci, chtěl jsem Vás-své drahé zákaznice a zákazníky- požádat, zda byste své zamýšlené vánoční nákupy zde u mě na fleru nemohli uskutečnit už teď. Samozřejmě budu k dispozici i v prosinci, ale je to náročnější pro mě a ne tak komfortní pro Vás. Prosím, čím dříve, tím lépe!

Pokud máte do Olomouce blízko, rád vás sobně uvidím. Můj stánek stojí na Horním náměstí mezi cukrárnou Mahler a pizérií Cézar.
SHA

Když jsem byl ještě kluk a chodil do dětského oddílu, dali mi kamarádi přezdívku Šaman. Ne kvůli tomu, že bych uměl léčit nemocné přikládáním bylinných zábalů, ale spíš proto, že mě zajímalo to , co je za věcmi, za světem, který vidíme. Žádné senzace paranormálních jevů, jen pochopení, že žití člověka je mnohem víc než ono materiální tady a teď.

S přezdívkou souvisel i můj velký zájem  o indiány Severní Ameriky. Obdivoval jsem nejen jejich filozofii svobodného a opravdového života, ale také krásu všech předmětů, které tito "divoši" byli schopni primitivními prostředky vytvořit. A tak jsem zkoušel lecos sám vyrobit- lžíci z kravského rohu nalezeného na skládce (strašně to smrdělo, když jsem ho vařil doma na sporáku v hrnci, aby změkl), první "dýmku míru"- jen dřevěnou (dodnes mám na noze velkou jizvu, jak jsem se řízl), výšivky korálky velkými jako špendlíková hlavička...

Tvořil jsem hlavně podle knih. A v jedné, která se zabývala kulturou primitivních národů jsem našel i keltský měděný náramek. Líbil se mi tak, že jsem ho pomocí kempingové plynové bomby vyrobil z nalezeného drátu. A nosil jsem ho bez sundání 16 let. Vloni prasknul.

Začal jsem se mědi věnovat více, udělal první prstýnky a naušničky. Kamarádky měly radost z dárečků a já zase z toho, že můžu tvořit. Postupem času jsem si vybavil dílničku a začal dělat i z dalších kovů. Dal jsem se dohromady s jedním kamarádem z jižních Čech, který již jisté zkušenosti měl a pak jsem začal své výrobky prodávat. Objíždět se stánkem jarmarky a trhy. Hrady a zámky.

Bydlím v malé vesničce Spálov na půli cesty mezi Olomoucí a Ostravou na okraji vojenského prostoru Libavá. Lišky tu sice dávají dobrou noc, ale je tu krásně. Mimo kování šperků ještě chovám ovce v ekologickém hospodářství, jezdím je na jaře stříhat i po okolí, vysadil jsem hektarový ovocný sad...a jsem tak nezávislý. Právě pocit svobody je na tom všem to nejkrásnější.

Budu rád, když se vám mé věci zalíbí a budu se těšit na osobní setkání pod střechou mého stánku na nějakém tom jarmarku.

M. Chytil- Šaman

 

Leden 2014-Vaškovi ještě nejsou čtyři roky, ale podívejte se, jak pěkně kove...

 

...a jaké náušnice už udělal mamince ...

 

 

Způsob dopravy
Zboží rozesílám většinou v bublinkových obálkách, ihned po zaplacení na účet. Balíčky posílám doporučeně. Reklamace nebo výměna zboží za jiné jsou samozřejmé.
Komentáře
Vložení komentáře: Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Žádný záznam v blogu.
Fler Boxy
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Top nominace
Uživatel nevytvořil žádnou Top nominaci.
Fotogalerie
 
Novinky
693696
28.1.2018 Vyhlašuji konec slevové předvolební akce. Dopadlo to jak to dopadlo, dělali jsme, co jsme mohli. Díky za podporu. SHA
Zboží
Oblíbení uživatelé
Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.