Profil uživatele
Sharam
Prodávající
Březnice
Registrace: 16.5.2012

Přijal jsem jméno Sw. Prem Sharam - Naplněná Láska. Odstěhoval jsem se na venkov, do přírody, zanechal práce v kanceláři a začal žít způsobem, který je v souladu s mou vnitřní touhou.

Mezi mé zájmy patří stavění z přírodních materiálů (dřevo, hlína, sláma, konopí), možnosti samozásobování pomocí permakulturního zemědělství, proutkaření, geomancie a práce s energiemi - a samozřejmě práce se dřevem, kterou tady na Fléru představuji.

Vyrábím ze dřeva to, oč si ten který kus dřeva řekne. Některý chce být nohou u stolu, jiný se chce stát lavicí nebo poličkami. Vše probíhá v rozmluvě se dřevem. Veškeré výrobky jsou proto jedinečné a neopakovatelné. Odrážejí kvalitu okamžiku i charakteristiky použitého dřeva.

Největší umělkyní, co se týče tvarů, barev, kreseb, a u dřeva samozřejmě podnětů i pro hmat a čich, je naše matka příroda. Proto přírodní design nevytvářím, ale nechávám ho vyvstat, pomáhám mu vyniknout. Mou výhodou je, že nejsem vyučený truhlář, ale samouk. Práce mi sice trvá déle, ale nemám naprogramované postupy, jak se dřevo musí zpracovat, opracovat, spojovat atd. Výroba každého nového kusu proto může být vzrušujícím dobrodružstvím.

Život, tedy energie je pohyb, vlní se, a proto vytváří nerovné tvary. Přirozené tvary, které nám nabízí příroda, pomáhají proudění energie v našich domovech. I z hlediska feng šuej je potřeba, aby naše domovy, naše životní prostředí byly vyváženy co do výskytu energií jednotlivých živlů a jejich dostatečného proudění prostorem. Navykli jsme si plnit naše domovy dokonalými geometrickými tvary (čtverce, kruhy, obdélníky, trojúhelníky, elipsy...) a rovnými a hladkými povrchy. Schválně se doma podívejte, kolik přirozených (geometricky nedokonalých) tvarů najdete.  A přitom kouzlo krásy spočívá právě v jejich kombinaci: přirozený tvar a materiál dává vyniknout (podporuje energii) umělému, geometricky dokonalému tvaru či povrchu, a naopak to platí také.Takovéto kombinace vytvářejí krásu, jiskření, harmonii a život.

Přírodní design proto respektuje tato dvě základní pravidla:

1) Nic není úplně rovné. (Vyjděte si na víkend do přírody s cílem najít něco úplně rovného. Nenajdete. Jen průmyslové vyráběné nebo opracované materiály mohou být zcela rovné.)

2) Takzvané vady (praskliny, díry po suku, zvláštnosti v kresbě dřeva apod.) jsou krásné a vytvářejí jedinečnost každého výrobku.

Jelikož práce se dřevem není mou jedinou životní náplní, trvá výroba jednotlivých kusů déle a budou zde přibývat postupně.

Pokud byste měli zájem o konkrétní typ nábytku, napište mi, co to má být (noční stolek, knihovna, jídelní stůl, postel...), v jaké velikosti a ceně, já vám to vyrobím v přírodním designu a prodám tady přes Flér.

Přeji vám mnoho radosti ze života a předem děkuji za každý nákup!

Způsob dopravy
Doprava řešena individuálně dle domluvy se zákazníkem a typu/velikosti nábytku. Buď dovezu sám nebo přes kurýrní firmu, cena se bude odvíjet od vzdálenosti a váhy nábytku.
Komentáře
Vložení komentáře: Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Žádný záznam v blogu.
Fler Boxy
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Top nominace
Uživatel nevytvořil žádnou Top nominaci.
Fotogalerie
Žádná fotografie ve Fler fotogalerii.
 
Novinky
Žádné aktuální informace.
Zboží
Načítá se zboží ...
Oblíbení uživatelé
Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.