Domů Profil prodejce Sidd Harta
  • Prodejce od r. 2013
  • žiželice, ČR
  • 100% kladných hodnocení
Hodnocení: (1) 100%
Nadšenci: 1
Aktivita: -
Registrace: 22.7.2013
Město: žiželice
Stát: ČR

Sidd Harta

/ Prodávající
Novinky
Žádné aktuální informace.

L.K., autor těchoto fotek...

Od dětství maloval a kreslil, nedokončil studia na Střední umělecké škole grafické v Jihlavě, obor propagační výtvarnictví, vyučen fotografem na SOU polytechnické v Hradci Králové. Rok navštěvoval lidovou konzervatoř výtvarné fotografie v Ostravě. Po ukončení studií se účastnil několika výstav velmi volné fotografické skupiny „Delirium vitae“ (Moravská Třebová, Nový Bydžov, Hradec Králové). Mezi inspirativní fotografy řadí Fráňu Drtikola, Michala Macků či východočeského fotografa Vítězslava Krejčího a v neposlední řadě i „občasného fotografa“ Jana Kadavu. Ve svých obrazech využívá zejm. formy surrealismu či konceptuální fotografie. Právě tyto dva směry (či spíše tvůrčí přístupy) lze vnímat jako vzájemně propojené a prolínající se. Konceptuální fotografii, jejímž hlavním objektem bývá člověk (tedy člověk zevnějšku) je třeba posunout k důležitějšímu člověku uvnitř. Lze pak zjednodušeně říci, že jakýkoli objekt je odrazem lidského nitra. Skleněný hranol i krajina pak může tvořit symbolické vyjádření vnitřní podstaty člověka. Samotný efekt tak bude jistě více abstraktní, nicméně výsledná emoce či ztotožní se s fotografickým obrazem a jeho interpretace je tak zcela na divákovi.

 

 

 

Samotný tvůrčí proces má několik fází: první fázi (vlastní aranže objektů) lze popsat jako čekání na ideální konstelaci a přibližování se k ní – v jednom bodě se prvky obrazu zformují tak, že je nelze dále měnit. Něco jako zatmění Slunce, které trvá vlastně jen pár vteřin – tehdy musí být objekt zachycen.

 

Druhou fází je vlastní vznik fotografie. Chemickou cestu nahradily digitální procesy. Stejně jako lze při chemickém vyvolávání ovlivnit jas, kontrast, lze tentýž proces uplatnit při postprodukci fotografie v PC. Jas a kontrast. Nic více není třeba. Taktéž fotografické techniky jako fotomontáž či fotografický sendvič lze použít – zvláště v případech, kdy myšlenku na výsledný obraz nelze realizovat v jediné fotografii. V současné době rozmachu všemožných digitálních možností je dobré dbát na poctivost obrazu. Co bylo dovoleno Drtikolovi, je dovoleno mě. Cokoli nemohl Drtikol dostat ze svého aparátu, nastavení světel v ateliéru a zručnosti při vyvolávání fotografie - není dovoleno ani mě. Poctivost je jediná šance, jak v dnešním světě, chrlícím denně tisíce digitálně upravených fotografií, zachovat čistou tvořivost a čistou estetiku.

 

Vlastně je ještě jedna (důležitá!) fáze: snad by se dala označit jako „předfáze“ či „chození okolo“ – tedy myšlenkovou či emoční sílu určitého místa či objektu – stačí škrábanec na dveřích, okenní tabulky uložené v garáži – čekající na vhodné nastavení světla či sestavení do symbolických obrazců. Tato fáze je jakýmsi spouštěčem vlastní tvořivosti, doba, kdy se malíři formuje obraz v hlavě, doba, kdy mystik v meditaci je otevřen samádhi. Přičemž vlastní tvořivost slovy popsat nelze – vlastně je to jakýsi horečnatý stav, či vytržení, kdy se pohybujete v abstraktním světě, kde logiku žití vytváří harmonie linie a oblouku. K výslednému obrazu tedy vedou dvě základní cesty: cesta náhodného objevení a cesta sestavování. První varianta je velmi podobná Boudníkově demonstraci „všemocné síly umění“ v oprýskaných zdech. Estetické linie či symboly k vyjádření vnitřního světa lze samozřejmě nalézt v jednotlivých detailech. Kdekoli. Druhý způsob je manipulace s objekty a jejich sestavení do podoby dané vnitřní vizualizací před objektivem či během postprodukce.

 

Způsob dopravy
pošta, osobní vyzvednutí
Komentáře
Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Žádný záznam v blogu.
Fler Boxy
Žádný veřejný FlerBox.
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Top nominace
Uživatel nevytvořil žádnou Top nominaci.
Fotogalerie
Žádná fotografie ve Fler fotogalerii.
Zboží

Další zboží od Sidd Harta

Oblíbení uživatelé
Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím
Menu
--