Domů Profil prodejce SISTERSCONSPIRACY
  • aktivní prodejce od r. 2009
    Reaguje na objednávky obvykle do 15 minut.
  • Praha 7 - Letná, ČR
  • 162 prodaných kusů
  • 100% kladných hodnocení
Hodnocení: (64) 100%
Nadšenci: 1051
Aktivita: aktivní
Prodáno: 162
Registrace: 6.7.2009
Město: Praha 7 - Letná
Stát: ČR

SISTERSCONSPIRACY

/ Prodávající
Novinky
904032
1.10.2020 Máme pro vás podzimní dárek!

 

Studio SISTERSCONSPIRACY představuje novou módní kolekci „LEN“

Návrhářské duo SISTERSCONSPIRACY tvoří Jana Jetelová a Alice Klouzková. Do povědomí veřejnosti se dostaly už v roce 2005 díky svým pánským kolekcím, ke kterým postupně přidaly i modely pro ženy. Novou kolekci LEN tvoří výhradně lněné tkaniny utkané v Česku. Jednotlivé oděvy spojuje čistý, nadčasový design, střihová jednoduchost i propracovanost do posledního detailu. Při tvorbě myslí návrhářky na sociální a environmentální dopady a zároveň kladou důraz na kvalitu i tradiční textilní výrobu s moderní podobou.

Kolekce obsahuje košile, halenky, topy, šaty, sukně, kalhoty, kabátky a bude se postupně rozrůstat o další lněné modely a doplňky, použity jsou zejména jemné barvy. Z menších zbytků materiálu, které vznikají při stříhání, tvoří návrhářky například pásky nebo motýlky, aby byl využit celý materiál beze zbytku. Všechny modely vznikají pod rukama českých švadlen. Len souzní s udržitelným přístupem k výrobě oděvů – 80% světové produkce lnu pochází z Evropy, dodavatelský řetězec je tak krátký a lněná vlákna nemusí putovat z jiných kontinentů.

Len má výborné vlastnosti, jak po estetické, tak po užitné stránce, je to nejsilnější a nejpevnější přírodní textilní vlákno, chrání proti UV záření, v létě chladí a v zimě hřeje. Nepohlcuje prach, dobře odvádí vlhkost a má dlouhou životnost. Praním a používáním len světlá a měkne, na kvalitě však neztrácí, právě naopak. Lněné tkaniny jsou významně trvalejší než bavlněné. V kolekci také používáme tradiční české nitěné knoflíky vyráběné v české továrně Slesinger, která je už poslední svého druhu na světě,“ vysvětluje volbu materiálu Jana Jetelová.

Inspirací k vytvoření kolekce LEN byl samotný materiál, jeho charakter, struktura a specifická barevnost i možnosti použití – jednobarevná varianta či vzor pruhů, které se prolínají celou kolekcí od jemných vlasových proužků až po velmi široké pruhy. Tyto vzory jsou jedinečné, vyrábí se pouze v omezeném množství a některé vzory jsou exkluzivně použity jen v této kolekci.

Naše tvorba je určena lidem, kteří ocení kvalitní oblečení s dlouhou životností. Pro ty, co chtějí podpořit domácí produkci, lokální designéry, znají náš příběh a filozofii a v neposlední řadě chtějí mít ve svém šatníku kousek, který je vyroben v limitovaném počtu kusů,“ doplňuje Alice Klouzková.


 foto: František Svatoš a Jakub Delibalta

Značku SISTERSCONSPIRACY založily v roce 2005 Alice Klouzková a Jana Jetelová, absolventky pražské Vysoké školy uměleckoprůmyslové. Od začátku se zaměřily na módní pánské oblečení, které i po skoro 15 letech fungování značky tvoří hlavní portfolio. Postupně ale kolekce doplnily i o dámské modely.

SISTERSCONSPIRACY tvoří malé kolekce s limitovaným počtem produktů vyrobených pouze v České republice. I většina použitých materiálů je vyrobena v ČR nebo v Evropské unii. Spolupracují s vynikajícími švadlenami a malými lokálními firmami, dbají na poctivé řemeslo a precizní krejčovské zpracování, důraz je kladen i na perfektní střih a originální detaily.

foto: BoysPlayNice

Způsob dopravy
Zboží zasíláme doporučeně dopisem nebo balíkem České pošty. Osobní odběr - pokud jste z Prahy, zboží si můžete vyzvednout i osobně v našem showroomu.
Komentáře
Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Fler Boxy
Žádný veřejný FlerBox.
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Top nominace
Uživatel nevytvořil žádnou Top nominaci.
Zboží

Další zboží od SISTERSCONSPIRACY

Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím
Menu
--