Profil uživatele
Šklíbuška
Hanka Pavlů | prodávající
Kolín - Sendražice
Registrace: 6.10.2009

 Aktuálně:

 Od roku 2014 je můj život bohatší o dcerku Johanku - ta je hlavním a krásným důvodem mojí téměř dvouleté pauzy v profesním životě :-) Od mateřských povinností si teď začínám odskakovat do svého světa tvorby a pomalu se vracím zpět i sem, na Fler :-) Nicméně mám prozatím stále pozastavenou živnost, takže nabídka bude zatím spíše skromná...

Přezdívka Šklíba mě provází již řadu let a mnoho kamarádů a známých mě zná jen pod tímto jménem.  Někdy říkám, že " to není přezdívka, ale diagnóza" :-) Nicméně tímto jménem od jisté doby zaštit'uji své výrobky - drátované šperky.

Moje cesta ke šperkům z drátu vedla od keramického kroužku přes první krůčky učení se drátenickému řemeslu počátkem devadesátých let, kdy jsem začínala s měděným drátkem a obyčejnými oblázky. V následujicích letech jsem se učila používat nové techniky, zkoušela různé materiály, přicházely další nápady. Postupně jsem se od jednoduchých přívěšků propracovala až ke šperkům.

Vlastně bych to všechno měla psát v množném čísle, protože jsme "v tom" byly dvě: kromě mě ještě kamarádka Jít'a, která vlastně byla ten hlavní "tahoun" :-)    Pro nás obě se tento koníček časem stal i povoláním a zdrojem obživy, ačkoliv přece jen zůstává především koníčkem. V tvorbě každá zachováváme svůj osobitý styl, i když se nedá popřít jistý vzájemný vliv.

K výrobě šperků používám především chirurgickou ocel, ale nebráním se ani bronzu či mědi, bronz případně nechávám pozlatit. Většinu šperků také roztepávám za studena na kovadlině. Hodně pracuji s polodrahokamy ( mezi mé oblíbené patří křišt'ál,  tyrkys, vltavín, malachit, lapis lazuli, ohnivý achát, olivín, karneol, akvamarín...). Nevyhýbám se ani sklu, skleněným korálkům či perleti, mušlím apod.

Při nákupu kamenů mám málokdy předem představu, na co ten který použiji. Průběžně nakupuji různé krasavce  a ti pak čekají u mě pěkně v šuplíku na svůj čas. Pak bud' přijde nápad a já se probírám svými oblíbenci dokud mi některý do nápadu nezapadne. Nebo naopak: probírám se kameny a přijde nápad na konkrétní šperk při pohledu na konkrétní kámen.

Ráda tvořím nové a originální šperky. To je pro mě opravdová radost. Dělám ale i hodně přívěšků s motivy koček, mořských koníků, sluníček, srdíček.... To už je spíš taková rutina, žel k obživě nezbytná ;-)

Často  mě lidé zaskočí otázkou, jak dlouho mi trvá výroba určitého šperku. Když tvořím, nevnímám čas a nikdy jsem si to nestopovala. Také většinou pracuji na několika věcech najednou. Udělám si několik "kostřiček" a pak k nim postupně přidávám kameny a "výplet". Co se týče přívěšků, udělám 1( kočka, mořský koník) až 3 (sluníčko) za hodinu, u šperků je to většinou několik hodin. Nejdéle trvá udělat druhou naušnici tak, aby byla pokud možno dvojčetem své sestřičky. Jsem perfekcionistka. Neumím dát výrobek z ruky, dokud nejsem přesvědčena, že už na něm nedokážu nic zlepšit. Každému kousku věnuji stejnou péči a troufám si říct, že do každého šperku vkládám i kus sebe ( doufám, že to nezní moc nadneseně :-) ) Háčky do naušnic a některé řetízky si vyrábím sama. Konce háčků do naušnic zapilovávám, aby nepoškrábaly.

U nabízeného zboží není problém prohodit lanko/řetízek/kulatou kůži  za kratší/delší, případně  řetízek vyměnit za ocelové lanko. Také ráda dodělám naušnice k Vámi vybranému náhrdelníku a naopak. Nebo vytvořím nový šperk na objednávku přímo na míru.

 


Těším se na Vaše objednávky i komentáře a přeji pěkný den

Šklíba

 

TOPlist

Způsob dopravy
Šperky posílám doporučeně v bublinkové obálce. Cena v rámci ČR je 49,- Kč. Pro zákazníky platící měnou euro mám zřízený paypal účet, cena poštovného je 79,-Kč
Komentáře
Vložení komentáře: Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Fler Boxy
Žádný veřejný FlerBox.
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Top nominace
Uživatel nevytvořil žádnou Top nominaci.
Fotogalerie
 
Novinky
492153
20.3.2016 přidána nová kategorie - tzv.nosící šperky. Na mateřské dovolené jsem propadla kouzlu nošení dětí v šátku, silná inspirace pro moji tvorbu ;-)
Zboží
Načítá se zboží ...
Oblíbení uživatelé
Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.