Profil uživatele
Snílci
Prodávající
Praha 1
Registrace: 14.12.2011

K výrobě domácích přírodních přípravků jsem se postupně dostala přes sběr bylinek a vaření domácích pochutin. Velkým impulzem bylo když jsem si poprvé vyrobila přírodní veganské mýdlo.

Před lety jsem našla na webu návod, jak vyrobit domácí mýdlo, ta myšlenka mě nadchla a jelikož bylo před Vánočními svátky, zatáhla jsem do mého skvělého plánu i rodinu. V tu dobu jsem byla výrobou mýdla uchvácená a Vlasta odstartoval celé naše uskupení D.I.Y. Snílci.

Věnujeme se výrobě přírodní kosmetiky. Pracujeme s kvalitními oleji, bylinkami ze zahrádky i pole a s kvalitním kořením původem z Indie. Většinu kosmetiky provoníme 100% esenciálními oleji.

Minulý rok jsem se pustila také do pořádání workshopů, které jsou zaměřeny na výrobu přírodní kosmetiky a těm se v součastnosti věnuji nejvíce. Důležité je pro mě sdílení a předávání zkušeností lidem, kteří mají zájem a chtějí si sami vyrábět kosmetiku.

Řídím se heslem, že lze vyrobit téměř všechno a často ze surovin, které máme doma v kuchyni. Ingredience jsou primárně rostliného původu a žádná není testovaná na zvířatech.

Pro inspiraci se podívejte do sekce recept měsíce.


snilci

 

 

 

 

Zimní balzám na rty

 
Ingredience: 

20% kvalitního včelí vosku nebo kandelilového vosku
25% kokosového oleje
15% kakaového másla
40% sezamového oleje
3 kapky esenciálního oleje skořice
3 kapky esenciálního oleje mandarinka

Jemně rozehřívejte ingredience v odměrce ve vodní lázni (nejsme fandové mikrovlnek) od nejtužší a postupně přidávat ostatní ingredience.

Nezapomeňte, že čím déle a více ingredience zahříváte, tím více ztrácí své kouzelné vlastnosti.
Když je vše rozehřáté, odstavte z plotny, vezměte si vzorek na lžičku a nechejte minutku zatuhnout. Tak si zkusíte, jestli vám sedí konzistence.
Pokud nepotřebujete nadále upravovat konzistenci, ale trochu vám to mezitím zatuhlo, tak znova směs lehce rozehřejte ve vodní lázni, odstavte a přidejte esenciální oleje. Zamíchejte a nalijte do čistých, suchých kelímků, obalů od vypotřebovaných balzámů nebo rtěnek, medailonků, nejmenších lékárenských kelímků nebo speciálních obalů na balzámy.


 

 

Způsob dopravy
Zboží posíláme českou poštou, zabaleno v krabičce při koupi více kusů. V Praze je možné mýdla předat osobně!!
Komentáře
Vložení komentáře: Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Žádný záznam v blogu.
Fler Boxy
Žádný veřejný FlerBox.
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Top nominace
Uživatel nevytvořil žádnou Top nominaci.
Fotogalerie
Žádná fotografie ve Fler fotogalerii.
 
Novinky
335363
5.12.2014 Máme připravené krásné dárkové poukazy na naše kurzy. Stačí vybrat kurz a napsat nám. Poukaz není závislý na konkrétním datu:)
Zboží
Načítá se zboží ...
Oblíbení uživatelé
Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.