Menu
--
Domů Profil prodejce sochař Oliva
  • Prodejce od r. 2011
  • Kladno, ČR
Hodnocení: nehodnocen
Nadšenci: 2
Aktivita: -
Registrace: 5.4.2011
Město: Kladno
Stát: ČR

sochař Oliva

/ Prodávající
Novinky
Žádné aktuální informace.

Miroslav Oliva se narodil 28. listopadu 1954 v Praze. Nejdříve absolvoval Střední průmyslovou školu keramickou v Bechyni, kde ho především ovlivnil profesor Podmol svým důrazem na dokonalé řemeslné zpracování keramiky. Akademický titul získal na Vysoké škole umělecko průmyslové v ateliéru profesora Malejovského.

 

Miroslav Oliva netvoří žádná monumentální díla. Je názoru, že keramika je intimní materiál a má mít lidský rozměr. Respektuje materiál a jeho přirozený výraz, klade důraz na strukturu a povrch, jemné detaily a barevné tóny. Respektuje, že předměty jsou skutečně z hlíny. Výsledkem jeho práce je vždy plnohodnotná syntéza materuálu a formy.

 

Miroslav Oliva patří mezi nekreativnější české keramiky. Nikdy se neuspokojuje s nalezeným tvarem, ale stále znovu a znovu se pokouší objevit tu nejlepší formu, která by nejlépe vystihovala původní materiál. Nejraději pracuje s režným materiálem a porcelánem. Od počátku 80. let uspořádal řadu výstav v zahraničí (1985 Tadino- Italie, 1988 Valencia-Španělsko, 1988 Mnichov-Německo, 1988 Porvoo-Finsko, 1990 keramické bienále v Japonsku a další), i v Čechách. Účastnil se i mnoha zahraničních i tuzemských kolektivních výstav a sympozií, kde získal různá ocenění. Jeho díla jsou zastoupena v Uměleckoprůmyslovém muzeu v Praze, Alšově Jihočeké Galerii, Moravské galerii v Brně, Západočeském muzeu v Plzni a v soukromých sbírkách v Čechách i po celém světě.

Způsob dopravy
Zboží je možné zaslat poštou, nebo předat osobně, vždy je velice pečlivě zabaleno.
Komentáře
Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Žádný záznam v blogu.
Fler Boxy
Žádný veřejný FlerBox.
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Top nominace
Uživatel nevytvořil žádnou Top nominaci.
Fotogalerie
Žádná fotografie ve Fler fotogalerii.
Zboží

Další zboží od sochař Oliva

Oblíbení uživatelé
Žádní oblíbení uživatelé.
Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím