Domů Profil prodejce steba
  • aktivní prodejce od r. 2011
    Reaguje na objednávky obvykle do 2 hodin.
  • Kostelec n.Č.l., ČR
  • 12 prodaných kusů
  • 100% kladných hodnocení
Hodnocení: (3) 100%
Nadšenci: 4
Aktivita: aktivní
Prodáno: 12
Registrace: 6.1.2011
Město: Kostelec n.Č.l.
Stát: ČR

steba

/ Prodávající
Novinky
572139
25.11.2016 andělé nikdy nesmí chybět :-)

Ve své volné tvorbě využívám bohatých zkušeností, které jsem získala jako spoluzakladatelka a spolumajitelka firmy Česká keramická manufaktura. Ve firmě jsem se věnovala hlavně technologii a výrobě keramických hmot a glazur. Nejdůležitější částí mé práce bylo ale navrhování tvarů a celkového designu jednotlivých kusů či ucelených souborů keramického nádobí.

Díky zkušenostem s vrstvením šlemovek a glazur pokrývají moje vázy, mísy, nebo listy keramických knih a obrazů snové krajiny. Pomocí vícečetných výpalů v peci získávají „moje“ krajiny na hloubce i plasticitě a tak si v nich každý může objevit tu svoji.

Nedávno jsem pro sebe objevila křehkou a nepoddajnou krásu porcelánu, a tak v mém atelieru vznikají jakoby z listů stočené, průsvitné vázy, svícny a mísy a další drobnosti – náušnice, náhrdelníky atd.

Momentálně poslední oblast v keramice, která mě přímo fascinuje, je tvorba různých objektů z keramické hlíny, jejichž povrch se zpracovává speciální technologií – leštěním a následným výpalem v sudu v pilinách při nízké teplotě. Až do poslední chvíle, než se vyndají z vychladlého sudu po pálení, se nedá ani odhadnout, jak vlastně budou vypadat – vždy mají nenapodobitelné kouzlo.

Komentáře
Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Žádný záznam v blogu.
Fler Boxy
Žádný veřejný FlerBox.
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Top nominace
Uživatel nevytvořil žádnou Top nominaci.
Fotogalerie
Žádná fotografie ve Fler fotogalerii.
Zboží

Další zboží od steba

Oblíbení uživatelé
Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Menu
--