Domů Profil prodejce Temarishi
  • aktivní prodejce od r. 2012
    Reaguje na objednávky obvykle do 3 hodin.
  • Teplice, ČR
  • 10 prodaných kusů
  • 100% kladných hodnocení
Hodnocení: (4) 100%
Nadšenci: 40
Aktivita: aktivní
Prodáno: 10
Registrace: 3.9.2012
Město: Teplice
Stát: ČR
Tento prodejce dočasně znemožnil nákup svého zboží až do 21.3.2039 00:00 z důvodu "Prodej dočasně uzavřen".
Obchod byl automaticky uzavřen z důvodu neaktivity.

Temarishi

/ Prodávající

Vítám návštěvniky mého obchůdku. Zde najdete vyšité tradičné japonské koule temari, návody a nabídky kurzů.

Temari je pradávně japonské umění vyšívaných koule. Míče s látek a nitě se objevily poprvé v Čině. Pověsti nám vypráví, že mytický čínský vládce Žlutý císař Huáng-dì (2674–2575 př. n. l.) pomoci temari trénoval svých vojáků. Za několik století pod vlivem čínské kultury míče se dostaly do Japonska, ale už v jakosti hraček, kterými se bavily aristokraty při císařském dvoru. V období Heian (8.-11. století) dvorní dámy začali míče zdobit hedvábní výšivkou a hračka se převrátila na pěkný dárek, plný symbolického a sakrálního smyslu.

Na vyhotoveni temari používaly látky a nitě natrhané ze starých kimono. Stočený do pevného klubíčka kousek tkaniny omotávali jednobarevnou niti tak, aby nebyl viditelný podklad. Ten klubíček vyšívali barevnými geometrickými vzory. Technika výzdoby temari napodobovala něco střední mezi omotáváním a šití krokvičkovým stehem. V současném světě již nepoužívají na temari starých kimono. Moderní materiály dávají mnohém vice možnosti, ale základní technika se nezměnila během století.

Postupně se utvořil symbolický jazyk temari. Pomoci ornamentu přáli štěstí, bohatství, dlouholetí, zdraví. Maminky a babičky vyšívali míče dcerám ke sňatku. Temari bylo důležitým dárkem k narozeninám dítěte. Jích nesly do chrámu jako dárek bohům. V každém městě a v každém regionu Japonska vyskytovaly své unikátní ornamenty.

Dnes umění temari je dobré známo v celém světě s se zůstalva krásným vzorem uměleckého tvoření pro radost.

Usmívající se

TOPlist

 

Způsob dopravy
Zasílám zboží českou poštou doporučenou zásilkou a pečlivé jích balim.
Další prodejní profily
Komentáře
Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Zboží

Další zboží od Temarishi

Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím
Menu
--