Domů Profil prodejce Thomas Cordelly
  • aktivní prodejce od r. 2010
    Reaguje na objednávky obvykle do 2 dnů.
  • Soběslav, ČR
  • 26 prodaných kusů
  • 100% kladných hodnocení
Hodnocení: (8) 100%
Nadšenci: 42
Aktivita: aktivní
Prodáno: 26
Registrace: 31.7.2010
Město: Soběslav
Stát: ČR
Tento prodejce dočasně znemožnil nákup svého zboží až do 21.3.2039 00:00 z důvodu "Prodej dočasně uzavřen".
Obchod byl automaticky uzavřen z důvodu neaktivity.

Thomas Cordelly

/ Prodávající
Novinky
Žádné aktuální informace.

 

Thomas Cordelly...

Thomas Cordelly, můj pra-pradědeček, byl jedním z původních obyvatel „Nového světa". Indián z kmene na území Panamy, který krátce před rokem 1889 připlul do Evropy k břehům Španělska na záoceánské lodi najatý jako pomocná lodní síla. Bylo mu tehdy pouhých 16 let. V touze po svobodě opustil své příbuzné, svůj lid, pomalu zanikající kulturu a vydal se do neznáma s představou života bez útisku. Ještě na lodi si vymyslil své nové jméno: Thomas Cordelly, které by bylo Evropanům bližší a pod kterým se přihlásil úřadům.

Jako potulný hudebník se toulal napříč Evropou a vypomáhal si výrobou tradičních indiánských šperků. Po čase se přidružil k jednomu německému cirkusu.

Když cirkus projížděl Berlínem, byl vyzván k uspořádání produkce pro zámecké panstvo na zámku Charlottenburg. Tam se pra-pradědeček seznámil s velice krásnou dívkou, Pavlínou Josefínou Wildermannovou, dcerou zámeckého zahradníka a komorné, která podlehla kouzlu lásky, opustila život na zámku a uprchla s ním. Narodil se jim syn, který založil Cirkus - „Varieté Jackson" a se kterým ještě po celý svůj život vystupovala i moje babička. Ale to je jiný příběh.

Thomas Cordelly prožil život odrážející jeho divoký temperament plný napětí, zábavy a vzrušujících změn. Bohužel i jeho jako mnoho jiných indiánů dostihl démon alkohol a ve svých nedožitých 50-ti letech zemřel na cirhózu jater.

Proud času odnesl minulost nenávratně pryč a v mé tvorbě nezůstalo z indiánské kultury nic. Ale touhu po svobodě, vášeň a nadšení ke všemu co děláme si já i další potomci Thomase Cordellyho poneseme v krvi po mnoho generací. A právě to je důvod, proč celé moje tvoření ponese jméno THOMAS CORDELLY.

Děkuji Vám za čas strávený nad tímto profilem a přeji ničím nerušený nákup.

Komentáře
Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Žádný záznam v blogu.
Fler Boxy
Žádný veřejný FlerBox.
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Top nominace
Uživatel nevytvořil žádnou Top nominaci.
Fotogalerie
Žádná fotografie ve Fler fotogalerii.
Zboží

Další zboží od Thomas Cordelly

Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím
Menu
--