Profil uživatele
Tritica
Prodávající
Rovečné
Registrace: 23.10.2010
Vítáme vás na profilu rodinné firmy Tritica! Jsme přední výrobci ručně pletených slaměných ozdob a zároveň chráněná dílna. Pracují u nás lidé se zdravotním znevýhodněním, kteří se zabývají uměleckým řemeslem.
Cesta ozdoby
Kolika rukama projde a jak vlastně vzniká naše slaměná ozdoba? Její cesta začíná počátkem srpna, kdy zraje obilí a my se vydáváme sklízet slámu. Je to vlastně takový souboj s časem a počasím. Kvalita obilí totiž s každým deštěm klesá, stébla se lámou a mizí také jeho zlatavá barva. Sláma se seče srpem, váže se do otýpek, které pak doma na střeše dosoušíme. Důležitým momentem během úpravy sklizeného obilí je co nejrychlejší odstranění klasů. Ty by totiž mohly přilákat zástupy myší, které slámu zcela znehodnotí. Poté následuje nekonečné vystřihávání kolínek, stahování listů a přebírání stébel podle délky a šířky. Bez zaměstnanců by to byla práce pro jednoho člověka na celý rok. Na závěr se sláma bělí a pak se konečně může začít plést.
Komentáře
Vložení komentáře: Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Žádný záznam v blogu.
Fler Boxy
Žádný veřejný FlerBox.
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Top nominace
Uživatel nevytvořil žádnou Top nominaci.
Fotogalerie
Žádná fotografie ve Fler fotogalerii.
 
Novinky
Žádné aktuální informace.
Zboží
Načítá se zboží ...
Oblíbení uživatelé
Žádní oblíbení uživatelé.
Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím