Profil uživatele
Tučňák
Prodávající
Brno
Registrace: 23.2.2009
Zdravím všechny tvořivé nadšence,
Smaltováním v peci se zabýváme už od roku 2005, kdy nás k této netradiční technice pomohla náhoda. Postupem času se z koníčku stala příjemná práce, šperky najdete v různých koutech České republiky i na Slovensku. Kromě vlastní výroby pořádáme i kurzy smaltování v Brně a okolí, kde si může každý tuto zajímavou techniku vyzkoušet na vlastní kůži. Všechny šperky jsou výráběny ručně od úplného začátku, nepoužíváme žádné polotovary.

Komponenty ke šperkům - háčky, očka a obruče vyrábíme ze zdravotně nezávadného zubařského drátu Osteofix.
 
O technice: smaltování je jednou z nejstarších technik nekovové povrchové úpravy kovů ? jako zdobící prvek při výrobě šperků a zbraní bylo používáno již ve starověkých zemích dálného východu (Japonsko, Indie, Čína) a Egypta, v období Byzance pak jeho používání proniká i do Evropy. V českých zemích je nejstarší použití smaltu zaznamenáno na českých korunovačních klenotech (svatováclavská koruna) a na kříži Přemysla Otakara II.

Principem smaltování je nanášení jemně drceného nízkotavného skla na kovový podklad (u výroby šperků především na drahé kovy ? v mém případě na měď), po kterém následuje jeho vypálení v muflové peci při teplotách 700 - 900 °C. Tím se na kovu vytvoří ochranný povlak, jehož hlavními přednostmi jsou:
tvrdost
odolnost proti vnějším vlivům
dlouhodobá životnost
stálobarevnost a lesk

Protože je však smalt vlastně tenký skelný povlak, má i některé nevýhody. Především je to křehkost a menší pevnost v tahu a ohybu. Proto našim zákazníkům doporučujeme vyvarovat se ohýbání nebo kroucení smaltovaného šperku čímž by jen docílili jeho popraskání a zničení.

Příjemný nákup přeje Ota Kolář
Způsob dopravy
Šperky jsou zavěšeny na černém kartonu. Po připsání platby na účet zasíláme zboží doporučeně (zabalené v bublinkové obálce) nebo si můžete objednávku vyzvednout osobně - platí pouze pro Brno. Kurzy smaltování v peci - před nákupem mě prosím kontaktujte a domluvíme vhodný termín. Pokud budete mít zájem, zašlu zdarma dárkový poukaz.
Komentáře
Vložení komentáře: Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Žádný záznam v blogu.
Fler Boxy
Žádný veřejný FlerBox.
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Top nominace
Uživatel nevytvořil žádnou Top nominaci.
Fotogalerie
Žádná fotografie ve Fler fotogalerii.
 
Novinky
12508
18.3.2011 Nově v prodeji kurzy smaltování v peci: individuální i skupinové, místo konání Brno, Kudelova 8 nebo po domluvě ve Vašich prostorech
Zboží
Oblíbení uživatelé
Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.