Domů Profil prodejce UnderTrees
  • aktivní prodejce od r. 2011
    Reaguje na objednávky obvykle do 4 hodin.
  • Chomutov, ČR
  • 148 prodaných kusů
  • 100% kladných hodnocení
Hodnocení: (45) 100%
Nadšenci: 192
Aktivita: aktivní
Prodáno: 148
Registrace: 23.12.2011
Město: Chomutov
Stát: ČR

UnderTrees

/ Prodávající
Novinky
470284
20.1.2016 Od začátku dubna konečně budu moci začít opět vyrábět :) Vše je připravené, nová dílnička skoro zařízená.. Takže pokud by měl někdo o něco zájem, určitě mne můžete kontaktovat :)

      Značka Under Trees vzniká postupně již 10 let jako výsledek tvůrčí energie, čerpané a inspirované přírodou, a to především stromy, ke kterým chovám obzvláště hluboký vztah. Vztah plný obdivu, úcty a úžasu k jejich celkové důležitosti, majestátnosti, k jejich půvabu, vůním, darům, ohromné životní síle a také utěšující stálosti, o kterou se lze vždy opřít a která je v dnešní době tak velmi cenná.          

Již od první chvíle, od prvních, ač naprasklých, bukových naušniček, stvořených  v mých 21 letech, jsem cítila, že toto je můj vysněný tvůřčí směr, má vášeň. Ruční výroba dřevěných šperků mne tak navždy okouzlila a stala se mou součástí které se nechci vzdát... 

 

Tvořím převážně z dřevin evropských, z mého blízkého okolí, se kterými jsem nemálokdy také přímo vyrůstala a které došly bohužel z různých vnějších vlivů ke svému konci. Také tvořím z ostatních dřevin, se kterým se naše cesty životem vhodným způsobem střetnou. Nálezy odumřelých stromů v okolí, darování špalíčku od přííbuzných či přátel..  

 

V poslední době se orientuji také na kombinaci dřeva s pryskyřicí, tato kobinace mne také velmi baví, a to možná právě proto, že mi toto spojení příjde jako takové výstižné propojení moderního materiálu s prapůvodem dřeva..

Zaměřuji se převážně na návrhy a tvorbu náušnic a přívěsků, kde se nechávám inspirovat samotnou přírodou a snažím se především poukázat na její krásy v síle detailu. 

Ráda ve šperkařství experimentuji, proto je má tvorba vcelku různorodá jak v motivech tak i trochu stylech. Od decentnějších a romantických šperků vhodných pro něžné duše, až po extravagantnější kousky jako jsou třeba roztahováky, falešné roztahováky, plugy.. 

             ​

 

             

Stromy mne fascinují celý život...

Už v našem dětství tvořily okolně rostoucí stromy vždy spolehlivé, silné, utišující i zábavné kamarády, se kterými jsme prožívali naše dětské radosti i starosti. Sbírání a vychutnávání  jejich sladkých plodů. Zlézání  výšin v jejich korunách jako zkouška obratnosti a odvahy... Jako matné zbytky stop z dob dávno minulých, kdy jsme byli v jejich korunách ještě  jako doma.

Stromy jsou prostředníci mezi nebem a zemí. Plíce planety. Spolutvůrci života na naší planetě a jeho nedílná součást. Obydlí nespočtu živočichů. Stvořeni jako monumentální ochránci všeho živého v celém přírodním koloběhu. Avšak také každého jedince z nás... Jsou tu i pro nás, jako lék pro naše duše, i pro naše těla. Jako připomenutí jedinečnosti života, který tu všichni sdílíme.

 

Stromy velmi ovlivnily můj život, a i proto mne cesta zavedla k lásce a spolupráci s tímto jedinečným magickým materiálem.

 

 

Keltově věřili, že bytost člověka je pevně spojena s přírodou a že smyslem života je obnovit soulad s ní.

 

A v tomto duchu bych zde ráda prezentovala a nabídla originální dřevěné šperky tvořené s láskou k přírodě.

 

 

 Duše člověka skrze dřevo šeptá a napovídá okolí svou lásku k přírodě.

 

  

 

Povrchovou úpravu šperků provádím na více způsobů, a to buďto včelím voskem, či Schaftol olejem, nebo také šelakem.

 

Aby vydržely jako nové - péče o šperky

Co se týče péče o dřevěné šperky - šperky nejsou určny pro přílišný kontakt s vodou, která může zhoršit kvalitu vzhledu povrchu výrobku a jeho lesk. Šelaková politura je podle mě, ze všech mnou užívaných povrchových ošetření, nejodolnější ochrana dřeva, a to do velké míry i proti vodě. Na olejované i voskované šperky se může jednou za čas lehce nanést jakýkoliv olej, třeba že i kuchyňský slunečnicový, a lehce vetřít hadříkem. A to pro udržení povrchu dřeva krásně jasný, zářivýv a jemně lesklý. Případně se to může hodit i třeba jako první pomoc, pokud si někdy nedopatřením zapomene šperk sundat před lázní, nebo i vícekrát, či tak podobně  :) Šperky by se také měly v zásadě vyhnout k bližšímu kontaktu kontaktu s laky na vlasy. Také doporučuji sundavat šperky při sportu. Ideálně by měly být uchovávány na suchém tmavém místě. 

 

K výrobě náušnic užívám pouze hypoalergenní háčky z chirurgické oceli.  Ostatní komponenty jako závěsy přívěsků či zapínání používám i z jiných, ne vždy hypoalergenních materiálů, ale povětšinou stejně i tyto komponenty z chir.ocele. V případě dotazů a ujištění ohledně alergie mne prosím můžete kontaktovat :) 

 

                                                        ***

Délku šňůry/kůže k zavěšení přívěsků ráda v případě zájmu upravím do požadované délky, to není vůbec problém.

                                                        ***

 

 

V případě Vašeho případného zájmu o vytvoření nějakého osobitého, dřevěného šperku na míru, máte-li nějaké konkrétní přání či představy, velice ráda se po domluvě s Vámi pokusím o realizaci těchto přání :) 

                                                          ***

 

Děkuji velice, že jste navštívili můj obchůdek, můj život se stromy. Přeji Vám spoustu krásných chvil v přítomnosti stromů. V osvěžujícím stínu v letních dnech. Plné nádechy jejich sladkých vůní květů za jarních večerů. Posezení s rodinou u dřevěného stolu..

 

                                         

***

 

 

Způsob dopravy
Zasíláno v bublinkové obálce doporučeně, poštovné 65 Kč.
Komentáře
Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Žádný záznam v blogu.
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Fotogalerie
Žádná fotografie ve Fler fotogalerii.
Zboží

Další zboží od UnderTrees

Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím
Menu
--