Domů Profil prodejce Valhalla
  • Prodejce od r. 2011
  • Ústí nad Orlicí, ČR
Hodnocení: nehodnocen
Nadšenci: 3
Aktivita: -
Registrace: 26.9.2011
Město: Ústí nad Orlicí
Stát: ČR

Valhalla

/ Prodávající
Novinky
Žádné aktuální informace.

Tak vítejte na mojem profilu.

A je to tady. Letos už pomalu začíná sezóna dýní a tykví. Vzhledem k úspěchům pěstování (a samozřejmě i prodeje) v minulém roce jsem se rozhodl ukázat něco z pěstírny a zde. Jako každý zahradník se i já rád pochlubím svým pěstitelským (ne)umem. Vždycky se snažím pěstovat něco nového, něco, co ještě nemá moc lidí. Letos se opravdu povedli pro mne nové odrůdy Festival a Kamo Kamo. Osivo je původem ze Švícarska a je to znát na jeho vysoké kvalitě. Ještě zkouším z tohoto sortimentu dýně na vydlabávání, ale ty jsou jen pro známé, protože poptávka je velká.

Okrasné tykve a dýně jsem začal pěstovat .... přiznám se, že vůbec nevím kdy. Byl jsem ještě na střední škole (ano, střední zahradnické škole). Za ta léte bych řekl, že agrotechniku zvládám už bez problémů (ono to zas tolik let není, jsem ještě mladý cucák, maturoval jsem v roce 2009). Jediný problém je s nedostatkem místa, protože pěstování rozšíířuji o další a další odrůdy a místo nepřibývá. 

***

Jak je vidět v profilovém obrázku vyřezávám do dýní. Dělám z nich klasické lucerničky, které jsou nezbytné pro keltský svátek Samhain.

***

Občas jen tak zkouším poškádlit nějaký ten špelíček dřeva dláty po mém pra předku, který byl vyhlášený místni řezbář. Ne, že bych dosahoval nějakých obdivuhodných kvalit, ale občas slýchám, že bych se tomu mohl věnovat a ukázat to širčí veřejnosti. No a napadlo mě zkusit to i tady. Tohle znásilňování dřeva provádím hlavně v zimě, když není do čeho rýpat na zahradě (kromě sněhu).

 

Způsob dopravy
Dopravu zajišťuje výhradně Česká pošta. Zboží balím zvlášť pečlivě do balícího papíru a ukládám do poštovních kartónových krabic a vycpávám skartovaným papírem. Cena přepravy dle tarifů České pošty. Zasílám vždy, jako balík do ruky u menších zásilek doporučený balíček. Cena je uvedena za maximální množství, tedy nejvyšší možná. Při malé objednávce (doporučený balíček)je cena cca 80,-. Pokud by měl někdo zájem, je možné zaslat obyčejným balíkem. Cena by byla 70,-, ale neručím za problémy s dodáním.
Komentáře
Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Žádný záznam v blogu.
Fler Boxy
Žádný veřejný FlerBox.
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Top nominace
Uživatel nevytvořil žádnou Top nominaci.
Fotogalerie
Žádná fotografie ve Fler fotogalerii.
Zboží

Další zboží od Valhalla

Oblíbení uživatelé
Žádní oblíbení uživatelé.
Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím
Menu
--