Domů Profil prodejce Veronika Darina
Veronika Darina Buraltová
  • aktivní prodejce od r. 2015
    Reaguje na objednávky obvykle do 4 hodin.
  • Praha 9, ČR
  • 26 prodaných kusů
  • 100% kladných hodnocení
Hodnocení: (1) 100%
Nadšenci: 37
Aktivita: aktivní
Prodáno: 26
Registrace: 15.8.2015
Město: Praha 9
Stát: ČR

Veronika Darina

/ Prodávající
Novinky
979809
23.11.2021 Poprvé za celou mou tvorbu čistím sklad a tak postupně vkládám avokádové amulety za úplně nejnižší možné ceny. Ulovte si nějaký pro radost.

Daridam - Pro radost

Jmenuji se Veronika Darina Buraltová a už přes deset let tvořím pod jménem Daridam.

Jsem tvůrce koníčkář a sběratel. Tvůrčí, řemeslné a výtvarné techniky v podstatě sbírám. Mám své oblíbené, ke kterým se vracím, a spíš než soustavně, se jim věnuji na střídačku, podle nálady a potřeby. Také si ale čas od času odskočím prozkoumat, nastudovat, nebo vyzkoušet něco nového. Určitě se na mne tedy nehodí úsloví o ševci, který se drží svého kopyta. Naopak bych rukodělné techniky připodobnila k jazykům: Kolik řemesel znáš, tolikrát jsi člověkem. A stejně jako u jazyků tady platí, že čím více toho umíte, tím snadněji pronikáte do dalších. Přitom je stále co se učit.

S mým širokým záběrem souvisí i to, že mám ráda domácí kutilství a myšlenku aspoň drobné soběstačnosti. Od malička, když se mi něco líbilo, jsem jako první přemýšlela, jak si něco takového vyrobit. A protože jsem vyráběla víc, než jsme doma využili, začala jsem své výrobky prodávat už na střední škole. Technik, které jsem aspoň trochu vyzkoušela, mám v repertoáru několik desítek. Někdy si odskočím k nové technice třeba jen proto, že mám neodolatelný nápad na dárek pro někoho blízkého. Naproti tomu ty techniky, kterými jsem si v průběhu času postupně méně či více přivydělávala, jsou ve finále přesně ty, ke kterým se dlouhodobě nejčastěji vracím.

Obecně by se těžiště mých zájmů dalo shrnout jako textil a šperky. To jsou ale hodně široké pojmy, tak to trochu upřesním.

To první, co jsem už před nějakými 20 lety dodávala do jednoho místního obchůdku, byly drátované svíčky a kraslice. Začínala jsem s klasickým černým drátenictvím, ale k čemu se v průběhu let vracím je hlavně drobné drátkování ve špercích. Šperky, respektive spíš komponentová bižuterie, byly hned mojí druhou vášní. Svědkem toho je můj starý profil na Fleru se jménem Pertakoin, kde pár mých kousků najdete v prodaném zboží.
Později jsem pak začala tvořit ještě jiné šperky – amulety z avokádových pecek. Vznikly z mého nadšení z avokádové pecky a z lásky k esenciálním olejům. První amulety měly proto tvar flakónků, několik jich najdete v prodaném zboží na tomto profilu. Pak jsem přišla na to, že vonné esence stačí kapat do řezby, kde se do amuletu během chvilky vpijí, a naučila jsem se do pecek vsazovat drahé kameny.

První flakónky, fotila Zuzana Mazurová

Zhruba v roce 2010 jsem se zamilovala do krejčoviny a výroby korzetů. Zakázky jsem šila řadu let, soustředila jsem se na korzety, oblékla jsem i několik svateb, začala jsem vést korzetové kurzy a v roce 2018 jsem dokonce stvořila vlastní kolekci sukní a stuhových korzetů i s módní přehlídkou. To už jsem ale čekala druhé dítě s jeho příchodem bylo rázem jasné, že doba, kdy jsem se mohla v takové míře věnovat zálibám a koníčkům, definitivně skončila.

image

Kolekce sukní a korzetů 2018, fotila Zuzana Mazurová

Žádná moje tvorba totiž nikdy nebyla mojí profesí. Tou je v první řadě účetnictví, takže jsem taková „kreativní účetní“. Tvorba je můj odpočinek, moje meditace, můj způsob, jak se zastavit, nabrat dech a obnovit síly. To, že mě živí něco jiného, mi dává ohromnou svobodu tvořit podle aktuální potřeby nebo nálady, tvořit pro mou rodinu, pro mé dvě děti, pro sebe, skákat mezi technikami nebo objevovat nové. V zápalu tvorby ale stále často vyrábím i něco navíc, o co se ráda podělím právě s vámi.

Daridam – Pro radost

 

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Způsob dopravy
Zboží zasílám vždy pečlivě zabalené, prostřednictvím České pošty: Drobnosti jako doporučené psaní, větší věci jako balík do ruky. Zásilku odesílám do pěti pracovních dnů od připsání platby na účet (pokud na zboží spěcháte, kontaktujte mne, prosím). Po domluvě je možné také osobní předání v Praze.
Další prodejní profily
Komentáře
Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Top nominace
Uživatel nevytvořil žádnou Top nominaci.
Fotogalerie
Žádná fotografie ve Fler fotogalerii.
Zboží

Další zboží od Veronika Darina

Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Menu
--