Domů Profil prodejce VLASTOVKAART
  • aktivní prodejce od r. 2018
    Reaguje na objednávky obvykle do 30 minut.
  • Praha, ČR
  • 729 prodaných kusů
  • 100% kladných hodnocení
Hodnocení: (226) 100%
Nadšenci: 332
Aktivita: aktivní
Prodáno: 729
Registrace: 5.4.2018
Město: Praha
Stát: ČR
Důležitá informace: Doprava zdarma při nákupu 3 a více šperků.

VLASTOVKAART

/ Prodávající
Novinky
Žádné aktuální informace.

Milí,

děkuji vám za zastavení.

Mé začátky tvoření vznikly jako odpověď na hledání relaxace dotekem. Přes první korálky skleněné jsem brzy objevila minerály, polodrahokamy, které mi učarovaly svou krásou, hloubkou, barevností a především energií.

Každý kamínek, narozený z naší Země, který držím v dlani, má svou jedinečnou řeč, identitu, historii. Každý je malým pokladem.

Při tvorbě se snažím postupovat citlivě a kombinovat minerály tak, aby promlouvaly ladící energií a bylo jim spolu dobře. 

Kameny mají tu moc otevírat srdce a dotýkat se duše. Ať jsou vám šperky z nich inspirativním průvodcem a společníkem.

 

Ráda pracuji také na zakázku, je kouzelné přetvářet přání zákaznic do šperku, který je potom o to osobnější a autentický a pro mne to bývá velké dobrodružství.

Pokud se Vám líbí některý šperk z galerie prodaných, napište mi. Pokud budu mít k dispozici materiál, ráda Vám ho vyrobím.

U většiny řetízkových náhrdelníků jde upravit velikost zmenšením. Za příplatek 130 Kč je možné vyměnit háčkové zapínání za uzavřené - napište mi do zpráv.

 

S díky

Zuzana

NOVINKY

ŠPERKY VÁM ODESÍLÁM V DÁRKOVÉ KRABIČCE.

Tvořím z materiálu GOLD FILLED a kvalitních PŘÍRODNÍCH MINERÁLŮ, nejčastěji technikou WIRE-WRAPPING

VŠECHNY ŠPERKY TVOŘÍ JEDNY RUCE...

 

 

 

Šperk z plněného zlata je nesrovnatelně kvalitnější než šperk pouze pozlacený. 

Šperk z plněného zlata (gold filled nebo také plátovaného zlata) je takový šperk, na jehož mosazný základ jsou naneseny 14kt pláty zlata a zlato tvoří minimálně 5% z celkové váhy šperku. Technika je prováděna při vysokých teplotách.

I plněné zlato podobně jako ryzí zlato a stříbro má svou značku - 1/20 14K, která se používá především na hotových šperkařských komponentch jako jsou šlupny, zapínání, náušnice, přívěsky atd. 

Šperky s touto úpravou obsahují mnohem větší vrstvu zlata (až 100krát) než jen běžné galvanické pozlacení, proto jsou velmi odolné proti opotřebení, “ošoupání”, a mají takřka stejné vlastnosti jako ryzí zlato včetně toho, že jsou antialergické. 

Komponenty, které používám a označuji jako gold filled, nakupuji pouze u prověřených prodejců a splňují výše uvedené.

 

Jak pečovat o šperky, aby byly stále krásné?

 

Noste je. Šperky milují, když jsou nošeny, když tvoří Váš příběh. 

 

Čas od času je očistěte od nánosů prachu a potu. U většiny kamenů postačí vykoupat je v “lázni” s mýdlovou vodou, omýt pod tekoucí vodou a pak důkladně vysušit jemným hadříkem.

Šperky skladujte na suchém a tmavém místě chráněné před prachem, doporučuji v krabičkách, které ode mne dostanete, nebo v čistém uzavíratelném sáčku ( šperk do něho však nedávejte ihned po nošení, mohou na něm zůstat stopy vlhkosti, do sáčku by se měl vkládat suchý). Hezká varianta je také zabalit šperk do jemného papírového ubrousku.

Šperky od Vlaštovkaart jsou tvořené povětšinou technikou wire wrapping. Charakterizuje je něžnost a jemnost, proto také potřebují jemnější zacházení. Prosím sundavejte je při sportu, na spaní, manuálních pracích, kde je riziko zašpinění nebo poškození. Nedoporučuji se v nich koupat ve slané vodě ani v bazénu, kde je chlor a může na kovu způsobit reakce.

U šperků platí známé pravidlo, že se oblékají naposledy. Náš svět je plný chemických látek, které styku se šperkem neprospívají, například lak na vlasy, make up, parfém…

 

Zvláštní kategorií jsou říční perly a opály.

Říční perly mají rády styk s pokožkou, průběžně se promašťují a je jim dobře. Naopak nemají rády sucho a příliš vysoké teploty. Pokud šperky nosíte jen výjimečně promaštěte je jednou za čas olejem. I perly je možné omýt v mýdlové vodě (pokud nejsou navlečené na šňůrce), ale jen krátce a poté opět nejlépe promastěte. Perly jsou také velmi křehké, proto opravdu nedoporučuji skladovat je společně s ostatním šperky, které mají ostré hrany nebo jsou z tvrdého kovu např. ocel.

Etiopské welo opály jsou naopak na vlhkost citlivé, proto lázeň v mýdlové vodě nedoporučuji. Spíše jen otření suchým měkkým hadříkem. V mýdlové lázni můžete omýt pouze kovové části (řetízek apod.) a zbavit je tak potu a prachu. Jsou také výrazně křehčí než ostatní drahé kameny.

 

Gold filled

Gold filled šperky mají mosazný základ a na něho je při vysokých teplotách nanášena vrstva ryzího zlata, která je definovaná jako 5% z celkové váhy šperku. Tato vrstva je dostatečně silná na to, aby odolala běžnému nošení a žádným způsobem se neošoupala jako například šperky jen pozlacené jako např. pozlacená ocel, nebo pozlacené stříbro. Pozor i mosaz může být jen pozlacená, proto vždy je zásadní označení gold filled (nikdy ne pozlacení nebo gold plated). Při nošení může kov maličko změnit odstín zlaté barvy v závislosti se složením vaší pokožky. 

 

Ať Vám šperky dělají radost!

 

Vlaštovkaart

Způsob dopravy
Zboží zasílám v dárkovém balení prostřednictvím České pošty jako doporučený balíček/psán, nebo přes Zásilkovnu. Vždy bezpečně zabalené v obálce z bublinkové folie.
Další prodejní profily
Komentáře
Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Žádný záznam v blogu.
Fler Boxy
Žádný veřejný FlerBox.
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Fotogalerie
Žádná fotografie ve Fler fotogalerii.
Zboží

Další zboží od VLASTOVKAART

Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Menu
--