Domů Profil prodejce Vránovi
  • aktivní prodejce od r. 2010
    Reaguje na objednávky obvykle do 2 dnů.
  • Úpice, ČR
  • 3 prodaných kusů
  • 100% kladných hodnocení
Hodnocení: (3) 100%
Nadšenci: 32
Aktivita: aktivní
Prodáno: 3
Registrace: 1.11.2010
Město: Úpice
Stát: ČR

Vránovi

/ Prodávající
Novinky
Žádné aktuální informace.

Souhra mnoha nejrůznějších náhod nás v roce 1996 přivedla k vydání lidového hudebního kalendáře. Kalendář jsme vyzdobili vystřihovanými obrázky „z naší dílny„ , jednotlivé měsíce provázely lidové písničky v tříhlasé úpravě Pavla Jurkoviče. Při propagaci tohoto kalendáře, která byla spojena s předváděním techniky vystřihovánek, projevili přihlížející návštěvníci zájem o vlastní vystřihování našich obrázků. Tak se zrodil nápad rozkreslit a nabídnout zájemcům první vzory na vystřihování. Naše vystřihovánky jsme nazvali „kratochvilnými„. Jednotlivé rozkreslené motivy vystřihovánek jsme seřadili do souborů, kterých je již třicetosm, další připravujeme.

Vydali jsme již třináct nástěnných kalendářů. Každý rok volíme pro vyzdobení kalendáře jinou lidovou techniku, kterou doplňují lidové písně z Čech, Moravy i Slezska. Vydali jsme i několik pohlednic s obrázky z minulých kalendářů.

Během roku navštěvujeme s našimi vystřihovánkami, kalendáři, někdy i perníky nejrůznější výstavy, lidová muzea a jarmarky, kde předvádíme některé lidové techniky (zhotovení a využití vystřihovánek; řemeslo perníkářské: perníky zdobené polevou, perníky našich babiček – s barvotiskovými obrázky – polevou dozdobované, perníky starodávné – tlačené do dřevěných forem). V oboru zdobení perníků jsme dosáhli titulu „Mistr lidové umělecké výroby„.

V minulých letech jsme se účastnili mnoha výstav, přispívali do různých časopisů (Praktická žena, Informatorium, Receptář, Vlasta, Sluníčko, Knihovnička…), mohli jste nás zhlédnout i v televizních pořadech Receptář, Barvy života a Toulavá kamera. 

                                                                          Markéta a Petr Vránovi

Způsob dopravy
Zboží posíláme Českou poštou. Poštovné účtujeme podle tarifů pošty. (Bohužel od ledna podražilo poštovné za balíky o 10 Kč.) Balné neúčtujeme.
Komentáře
Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Žádný záznam v blogu.
Fler Boxy
Žádný veřejný FlerBox.
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Top nominace
Uživatel nevytvořil žádnou Top nominaci.
Fotogalerie
Žádná fotografie ve Fler fotogalerii.
Zboží

Další zboží od Vránovi

Oblíbení uživatelé
Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím
Menu
--